Kurz pojišťovnictví

Anonymní
7.3.21 21:26

Kurz pojišťovnictví

Ahoj má někdo typ na kurz pojišťovnictví nebo nevím přesně jak to shrnout.. proste abych uměla dělat smlouvy, zařídit pojištění a nějaké doplňkové finanční služby. Jde o to ze mám zájem o práci v jednom autosalonu a tam to požadují a já bych rada tohle místo získala ale musím si zařídit kurz. Proste je tam napsané financování, leasing, pojištění vozidel, úvěry. Třeba se nezadari já vím ale i tak by to bylo do budoucna užitečné a rada bych se nějak vzdelavala. Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
7.3.21 21:36

A kolik na to máš času? Oni nenabízí zaškolení v těchto věcech? Jako pochybuji, že by někdo nechal zaměstnance dělat smlouvy, to bude spíš jen obecně doplnit do připravené smlouvy údaje atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
7.3.21 21:37

S kurzem neporadím, nicméně na to, abys byla oprávněná sjednávat pojistky, ti žádný kurz stačit nebude. Musíš mít zkoušku profesní způsobilosti a po jejím složení být zapsána v registru Čnb. Koukni se na stránky České asociace pojišťoven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 21:47

@JancaS84 no byla jsem na pohovoru a říkali ze by to časem požadovali ale ze oni bohužel nic zatím nezajistuji a mám se podívat po nějakém kurzu

• Citovat
  • Nahlásit
259
7.3.21 22:21

Na to, abys mohla dělat pojistky, musíš mít certifikaci ČNB z pojištění. Pokud budeš sjednávat i úvěry, tak další certifikaci na úvěry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 22:22

@Midaku už jsem s tam divala ale mají tam jen ty zkoušky ale žádné info o tom co tomu předchází a třeba jestli poskytnou nějaké materiály nebo je to pro laiky nebo nevím nevyznám s v tom

• Citovat
  • Nahlásit
7421
8.3.21 06:48
@Anonymní píše:
@Midaku už jsem s tam divala ale mají tam jen ty zkoušky ale žádné info o tom co tomu předchází a třeba jestli poskytnou nějaké materiály nebo je to pro laiky nebo nevím nevyznám s v tom

Zkoušky u ČNB nejsou pro laiky a je tvoje věc nebo věc zamestnavatele, jak tě na ně připraví. Je to test odborné způsobilosti, že budeš vědět o čem se jedná. Bez toho nemůžeš podepsat jedinou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2372
8.3.21 07:09
@Cenarius píše:
Zkoušky u ČNB nejsou pro laiky a je tvoje věc nebo věc zamestnavatele, jak tě na ně připraví. Je to test odborné způsobilosti, že budeš vědět o čem se jedná. Bez toho nemůžeš podepsat jedinou smlouvu.

To musí mít i zaměstnanci?

Jsem měl pocit, že se to týká jen ičařů jako obdoba živnosti. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
8.3.21 07:11
@aquarian píše:
To musí mít i zaměstnanci?Jsem měl pocit, že se to týká jen ičařů jako obdoba živnosti. :think:

Ne, musí to mít i zaměstnanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2372
8.3.21 07:22
@MiaBea píše:
Ne, musí to mít i zaměstnanci.

aha, díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
8.3.21 07:26

Musí to mít i zaměstnanci. A všem je jedno, jak, kde a kdy se na to připraviš, ta zkouška je fakt jen zkouška. Přijdeš, napíšeš test, odejdeš. Ja k tomu budu mít ještě krátký seminář, ale těsně před tou zkouškou, tak moc nevím, k čemu teda bude, stejně to už všechno budu muset umět. Nicméně na té webovce jsou i přípravné testy, můžeš si to donekonečna zkoušet. Je na to i aplikace do telefonu. Ale já tam chodím přes firemní mail a heslo, nevím, jestli se ty testy dají zkoušet i jen tak. To prober s případným budoucím zaměstnavatelem. Pokud po tobě tu zkoušku bude chtít, měl by ti ji i zaplatit a zajistit ti přístup právě k těm cvičný testům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 23:02

@Midaku aha takže jako stačí když si nacvičim otázky z testu jak u autoškoly 😆 jsou někde nějaké materiály nebo něco? Asi se zeptám přímo na stránkách ještě.

• Citovat
  • Nahlásit
259
8.3.21 23:07
@Anonymní píše:
@Midaku aha takže jako stačí když si nacvičim otázky z testu jak u autoškoly 😆 jsou někde nějaké materiály nebo něco? Asi se zeptám přímo na stránkách ještě.

Tak jestli o tom doteď nemáš ani páru, tak „jen nacvičít otázky jako v autoškole“, opravdu nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
8.3.21 23:11
@Anonymní píše:
@Midaku aha takže jako stačí když si nacvičim otázky z testu jak u autoškoly 😆 jsou někde nějaké materiály nebo něco? Asi se zeptám přímo na stránkách ještě.

No představuješ si to dost jednoduše. Záleží, jaký stupeň po tobě budou chtít, já teď budu dělat sedmičku (nejvyšší je 10) a to je cca 1700 otázek, k tomu případove studie, to se jen tak naučit nedá, tomu musíš i rozumět, umět to spočítat. Materiály mi posílal nadřízený a přístup ke cvičný testům mám taky pres firemní mail.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat