Kurz předporodní přípravy

234
25.9.20 08:31

Kurz předporodní přípravy

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli jste před prvním porodem chodili na kurz předporodní přípravy? ať vím, co a jak a jestli jste se něco užitečného dozvěděli, nebo tam pro vás nebyli žádné extra novinky :) a přibližně kdy jste tam začli chodit…děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
929
25.9.20 08:37

Před prvním porodem ne, přišlo mi to tehdy zbytečné a trapné, ale teď před druhým porodem chodím, mám on-line kurz dvakrát týdně od Jemneho zrození, a jsem za to opravdu moc rada, hodně mi to dává. Přihlásila jsem se ve 32 druhem týdnu, a urcite by to stalo za to absolvovat ten kurz i dříve. Takhle je to z mého pohledu už “na poslední chvíli” (a to jsem si myslela, kolik ještě nemám času :lol: ), ale hlavni je, že jsem se odhodlala. Ale asi není kurz jako kurz, záleží, jakou nabídku vlastně zvazujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
25.9.20 08:42
@Semtex píše:
Před prvním porodem ne, přišlo mi to tehdy zbytečné a trapné, ale teď před druhým porodem chodím, mám on-line kurz dvakrát týdně od Jemneho zrození, a jsem za to opravdu moc rada, hodně mi to dává. Přihlásila jsem se ve 32 druhem týdnu, a urcite by to stalo za to absolvovat ten kurz i dříve. Takhle je to z mého pohledu už “na poslední chvíli” (a to jsem si myslela, kolik ještě nemám času :lol: ), ale hlavni je, že jsem se odhodlala. Ale asi není kurz jako kurz, záleží, jakou nabídku vlastně zvazujes.

Já zvažuju, kurz právě v naší porodnici, kde se učí např. jak koupat miminko, vše o porodu, co si vzít do porodnice…návštěva porodního sálu a plno dalších věcí. Proč ti to přišlo zbytečné a trápné? kde ses to všechno naučila? myslíš že člověk to dělá přirozeně?…jakože koukám na plno věcí a učím se na netu…ale i tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
25.9.20 08:51

@Mayaa007 v porodnici je to fajn, pak víš, do čeho jdeš. Tam se asi dozvíš nejvíc faktů. U soukromých kurzů záleží, jak jsi nastavená. Z mých zkušeností řada soukromých PA zbytečně moc tlačí na přirozeno. Prostě pokud nevytlačíš dítě sama v pralese, tak je všechno špatně. Pak vznikají nereálná očekávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
25.9.20 08:52
@Mayaa007 píše:
Já zvažuju, kurz právě v naší porodnici, kde se učí např. jak koupat miminko, vše o porodu, co si vzít do porodnice…návštěva porodního sálu a plno dalších věcí. Proč ti to přišlo zbytečné a trápné? kde ses to všechno naučila? myslíš že člověk to dělá přirozeně?…jakože koukám na plno věcí a učím se na netu…ale i tak…

No byla jsem ještě mladá žába celkem, tak jsem nechtěla, asi jsem se bála, že tam budeme muset nanečisto funet v nějaké místnosti s dalšími lidmi nebo tak :mrgreen: :mrgreen: :P

Zrovna koupání miminka jsem odkoukla přímo v porodnici, šla jsem s nim nekam do sesterny, jiná maminka tam koupala svoje, a když přišlo na věc, tak jsem si řekla “jo aha tak se to dela”, pak ho proste popadla jako ona a vyřešeno :lol:

Jinak na porodnicovym kurzu jsem tedy nikdy nebyla, ale tenhle co mám, mi vyhovuje, protože ho vede jakoby soukromá porodní asistentka a přijde mi, že nám opravdu předává svoje know-how, máme tam opravdu vše možné recene bez obalu, probírali jsme dost podrobně fáze porodu, různé intervence v porodnici a jak to v porodnicích standardně probíhá, partnera u porodu - jak muže pomoci a jak muže poznat ze má pomoci, způsoby jak pracovat sama se sebou během toho porodu, jak poznat ze už “je to ono” a co se deje po porodu, jak muže vypadat začátek porodu, i komunikaci se zdravotníky, císařský rez, i co si vzít s sebou a tak… koukali jsme na videa… na kurzu v porodnici na to nebude tolik prostoru podle me :nevim:, pokud trvá třeba jenom jedno odpoledne, dvě hodky nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
25.9.20 09:00
@Semtex píše:
No byla jsem ještě mladá žába celkem, tak jsem nechtěla, asi jsem se bála, že tam budeme muset nanečisto funet v nějaké místnosti s dalšími lidmi nebo tak :mrgreen: :mrgreen: :P

Zrovna koupání miminka jsem odkoukla přímo v porodnici, šla jsem s nim nekam do sesterny, jiná maminka tam koupala svoje, a když přišlo na věc, tak jsem si řekla “jo aha tak se to dela”, pak ho proste popadla jako ona a vyřešeno :lol:

Jinak na porodnicovym kurzu jsem tedy nikdy nebyla, ale tenhle co mám, mi vyhovuje, protože ho vede jakoby soukromá porodní asistentka a přijde mi, že nám opravdu předává svoje know-how, máme tam opravdu vše možné recene bez obalu, probírali jsme dost podrobně fáze porodu, různé intervence v porodnici a jak to v porodnicích standardně probíhá, partnera u porodu - jak muže pomoci a jak muže poznat ze má pomoci, způsoby jak pracovat sama se sebou během toho porodu, jak poznat ze už “je to ono” a co se deje po porodu, jak muže vypadat začátek porodu, i komunikaci se zdravotníky, císařský rez, i co si vzít s sebou a tak… koukali jsme na videa… na kurzu v porodnici na to nebude tolik prostoru podle me :nevim:, pokud trvá třeba jenom jedno odpoledne, dvě hodky nebo tak.

Jo aha tak to je taky zajímavý kurz. Že funět nanečisto s ostatníma, to mě pobavilo :lol: :lol:. Jj vím, že i to koupání a všecko ukážou i v porodnici, nebo to člověk odkouká…uvidím na nějaký kurz se určo přihlasím, děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
25.9.20 09:01
@Sue2008 píše:
@Mayaa007 v porodnici je to fajn, pak víš, do čeho jdeš. Tam se asi dozvíš nejvíc faktů. U soukromých kurzů záleží, jak jsi nastavená. Z mých zkušeností řada soukromých PA zbytečně moc tlačí na přirozeno. Prostě pokud nevytlačíš dítě sama v pralese, tak je všechno špatně. Pak vznikají nereálná očekávání.

děkuji moc za info :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
25.9.20 09:05

Uvažovala jsem se přihlásit na kurzy od porodnice, ale pak už nebyla místa. Tak jsem nechodila, byla jsem jen na exkurzi porodnice a prodnich sálů a to bylo super a dost mě uklidnilo. Co se týká přípravy na porod a péče o miminko nakonec mi vše řekli v porodnici, takže kurzy ani nutné nebyly. Ale chápu, že pro klid to má smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
25.9.20 09:12

@Mayaa007 Nebyla jsem ani u jednoho, ale být znovu prvorodička, tak jdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
25.9.20 09:13

Já byla na předporodním kurzu přímo v porodnici. Měl celkem 3 části, část předporodní a porod, část o šestinedělí a péči o miminko a část o kojení (vždy cca po 2 hodinách). Jelikož to bylo za nouzového stavu, tak vše online.
Já si ho dávala zejména proto, že ráda vím, do čeho jdu a jak to probíhá konkrétně tam, kam jdu. Chtěla jsem hlavně vědět, co na odděleních mají a nemají, jak u nich probíhá příjem, kdy doporučují k nim dorazit, jaké mají podmínky propouštění, jak to je u nich s otci u porodu apod.
Mě osobně to pomohlo v tom, že jsem věděla, že nepotřebuji porodní plán, jelikož vše, co bych si tam psala je bráno jako standard.
Různě jsme se mohli doptávat na cokoli jsme chtěli, když paní něco nevěděla, rovnou volala na porodní sál nebo na oddělení šestinedělí a vše nám zjistila.
Mě to ano tak nepomohlo v tom, se dozvědět něco nového obecně o fázích porodu (já ani moc větší detail radši znát nechtěla), ale hlavně o tom, jak to chodí a uklidnit mě. Pak mi také dost pomohlo, když nám paní řekla, co jíst a nejíst při kojení a proč. Jinak obecná starost o miminko se nám sice ukazovala a tak, ale to pak stejně člověk musel dostat do ruky po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16821
25.9.20 09:23

@Mayaa007 U nás nabízeli jen v podstatě přednášku, jak to u nás děláme a prohlídka sálů. Což ti aspoň udělá obrázek. Ale jako prvorodička jsem moc nevěděla, co řešit, a na co se ptát. Teď už bych se ptala mnohem víc. Ale s vědomím, že ti na kurzu sice něco řeknou, ale v reálu to může být jiné. Žádné kurzy na koupání, péči o miminko atd. nebyly. A asi bych ani nešla. Ale záleží na tom, jak jsi nastavená.

V mateřském centru jsem byla na přednášce o kojení a to mně přišlo opravdu přínosné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
25.9.20 09:38

Ahoj, Jsem prvorodička a na kurz se nechystám…uvažovala jsem nad tím ale po velkém screeningu mi pan doktor sám řekl že kurzy jsou k ničemu a že je většinou i vedou ženský co ani nerodili :nevim:…ať se prej zeptám mamky babičky že ty mi dají nejlepší rady :lol:.Tak jsem na něj dala, možná na tom něco bude. Stejně to všechno může být nakonec jinak než nám říkají :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
25.9.20 11:32

@Meleys nooooooo to má pan doktor celkem zvláštní myšlení :mrgreen: si vem, kolik v porodnicích pracuje doktoru chlapů, a kolik z nich rodilo? :roll: :mrgreen: A podle mě málokterá příbuzná s tebou bude mluvit úplně otevřeně o všem, a i kdyby, tak i v těch porodnicích to dneska funguje už zase trochu jinak než před třiceti, šedesáti nebo devadesáti lety :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16821
25.9.20 11:39
@Semtex píše:
@Meleys nooooooo to má pan doktor celkem zvláštní myšlení :mrgreen: si vem, kolik v porodnicích pracuje doktoru chlapů, a kolik z nich rodilo? :roll: :mrgreen: A podle mě málokterá příbuzná s tebou bude mluvit úplně otevřeně o všem, a i kdyby, tak i v těch porodnicích to dneska funguje už zase trochu jinak než před třiceti, šedesáti nebo devadesáti lety :lol:

Jj, řeknou ti, že je normální, že tě položí na kozu, někde i přikurtují, a že je to prostě normální. Ono se stačí podívat na Malé lásky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
25.9.20 11:41

@Semtex je to zrovna doktor který jezdí i rodit představ si to jsem si zjistila a navíc na něj pěli ódy v recenzích na netu :lol: a moje mamka s babičkou obě po dvou dětech mi rády dají radu, mrzí mě že to tak někdo nemá. Každopádně neříkám že jsou kurzy k ničemu, určitě se tam dozvíš něco navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama