Kurz šití pro začátečníky, Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
WontTell
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 04.12.18 20:34
Kurz šití pro začátečníky, Brno

Zdravím.
Máte zkušenost s nějakým kurzem šití (na stroji) pro začátečníky? V Brně a okolí? Něco jsem našel, ale ceny i trvání je různé a recenze žádné.

Díky

Reakce:
maluvka
Kecalka 310 příspěvků 04.12.18 21:44

to by mě také zajímalo

Drovers
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 04.12.18 22:28

Brno šije (zadej do googlu nebo jsou i na fb), spokojenost, jsou v centru - na Veveří. Během šesti lekcí se stihne ušít několik výrobků. Lektorka Dáša je super, ostatní neznám.
Mají otevřenou dílnu, což je fajn pro někoho, kdo neplánuje pořídit si vlastní šicí stroj.
(Doporučuju nekupovat si látky dopředu na všechno, ale postupně z hodiny na hodinu.)

WontTell
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 06.12.18 23:05
@Drovers píše:
Brno šije (zadej do googlu nebo jsou i na fb), spokojenost, jsou v centru - na Veveří. Během šesti lekcí se stihne ušít několik výrobků. Lektorka Dáša je super, ostatní neznám.
Mají otevřenou dílnu, což je fajn pro někoho, kdo neplánuje pořídit si vlastní šicí stroj.
(Doporučuju nekupovat si látky dopředu na všechno, ale postupně z hodiny na hodinu.)

Brno šije jsem našel, nevypadá špatně a nejsou moc drazí.

Pak se mi ješte líbilo tohle: krejcovna… ten ale trvá jen jeden den, ale přijde mi ten web a projev takovej jaksi upřímnější, než to Brno šije, kde je furt něco o udržitelné módě a podobný ekoblbiny.

Pak jsem našel ještě toto: mjavorska. webnode… ten je nejdražší, navíc tam jsou mírně pokročilí a začátečníci spolu, což nepovažuju za uplne ideální.

Jinak šicí stroj máme (Victoria 7910). Jo a kurz musí být o weekendu…

EDIT: Ku**a! Když už nějakej skript vyhodnotí část příspěvku jako potenciálně závadnou, je fakt takovej problém označit přesně, co je za problém?!! Ty odkazy jsem vkládal na 5× (a musel jsem jich část odmazat, takže před ten první musíte napsat www a nakonec cz, u toho druhýho jen na konec cz)

Drovers
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 09.12.18 08:50
@WontTell píše:
Brno šije jsem našel, nevypadá špatně a nejsou moc drazí.

Pak se mi ješte líbilo tohle: krejcovna… ten ale trvá jen jeden den, ale přijde mi ten web a projev takovej jaksi upřímnější, než to Brno šije, kde je furt něco o udržitelné módě a podobný ekoblbiny.

Pak jsem našel ještě toto: mjavorska. webnode… ten je nejdražší, navíc tam jsou mírně pokročilí a začátečníci spolu, což nepovažuju za uplne ideální.

Jinak šicí stroj máme (Victoria 7910). Jo a kurz musí být o weekendu…

EDIT: Ku**a! Když už nějakej skript vyhodnotí část příspěvku jako potenciálně závadnou, je fakt takovej problém označit přesně, co je za problém?!! Ty odkazy jsem vkládal na 5× (a musel jsem jich část odmazat, takže před ten první musíte napsat www a nakonec cz, u toho druhýho jen na konec cz)

Tak já hledala spíš podle termínů a svých časových možností než podle popisu kurzu. :-D Začátečníky a pokročilé dohromady taky nevidím jako nejlepší nápad, to jako lektorka přebíhá mezi projekty těch, co neumí šít vůbec a těch, co už mají základy za sebou? :nevim:
Začala jsem teď hledat mírně pokročilé a na tu Javorskou se recenze dost liší, ale co mi vadilo bylo to, že se lidi shodovali, že se šije jedna věc hrozně dlouho.
Na tom kurzu, co jsem byla, se mi mimo jiné líbilo to, že se stihlo více výrobků, což má pozitivní efekt v tom, že si člověk vyzkouší spoustu věcí, naučí se myslím si víc. Ale osobně srovnávat nemůžu, když mám za sebou jediný začátečnický kurz… :mrgreen: Mně se hlavně taky líbila ta možnost otevřené šicí dílny, půjčit si tam na hoďku overlock a nemuset to kupovat domů, když člověk nešije zrovna moc a doma mu stačí mít obyčejný levný stroj.
Každopádně díky za tip na krejčovnu :palec: , ti vypadají taky dost dobře a počet lidí v kurzu je rozhodně lepší než brno šije. :pankac: Akorát ještě je otázka ceny vs. hodinová dotace na kurz.

WontTell
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 11.12.18 21:56
@Drovers píše:
Tak já hledala spíš podle termínů a svých časových možností než podle popisu kurzu. :-D Začátečníky a pokročilé dohromady taky nevidím jako nejlepší nápad, to jako lektorka přebíhá mezi projekty těch, co neumí šít vůbec a těch, co už mají základy za sebou? :nevim:
To je možný, protože tam psali, že každá skupina šije něco jinýho. Kurzy pro úplné začátečníky mají taky, ale ne o weekendu.
Začala jsem teď hledat mírně pokročilé a na tu Javorskou se recenze dost liší, ale co mi vadilo bylo to, že se lidi shodovali, že se šije jedna věc hrozně dlouho.
Na tom kurzu, co jsem byla, se mi mimo jiné líbilo to, že se stihlo více výrobků, což má pozitivní efekt v tom, že si člověk vyzkouší spoustu věcí, naučí se myslím si víc. Ale osobně srovnávat nemůžu, když mám za sebou jediný začátečnický kurz… :mrgreen: Mně se hlavně taky líbila ta možnost otevřené šicí dílny, půjčit si tam na hoďku overlock a nemuset to kupovat domů, když člověk nešije zrovna moc a doma mu stačí mít obyčejný levný stroj.
Každopádně díky za tip na krejčovnu :palec: , ti vypadají taky dost dobře a počet lidí v kurzu je rozhodně lepší než brno šije. :pankac: Akorát ještě je otázka ceny vs. hodinová dotace na kurz.

Objednal jsem to nakonec v tom Brno šije, tak se to snad bude ženě líbit. Díky za tip.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >