Kurz účetnictví a na škole propadání z matematiky

550
16.5.16 19:24

kurz účetnictví a na škole propadání z matematiky

Ahoj holky, mám sice ještě rok na mateřské, ale už ted nevím co budu dělat pak. Má předchozí práce není při dítěti vhodná…
A ted k věci.. Zajímám se o nějaké kurzy, abych si díky nim našla lepší práci. Napadlo mě účetnictví, protože moje mamka se tím léta živila a udělala si ekonomickou školu dálkově. Účetnictvím se živila, přes to, že její matematika na škole byla katastrofální. Jenže si říkám jestli to, že ji to šlo, není mezi vyjímkami a propadlíci z matiky se na to prostě nehodí…Neříkám že neumím napočítat do deseti.. :))… Ale prostě celkově ty úlohy, vzorečky atd nic pro mne. Kalkulačku nejraději používám skoro na vše.
Tak mě holky zajímá, jestli je tu někdo kdo je účetní a kdo na tom byl na škole s matikou podobně, nebo jestli někoho takového znáte kdo i tak dělá takový obor. Nebo mi ze své zkušenosti řekněte, jak dalece je k tomuto oboru důležitý dobrý prospěch z matematiky.
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3031
16.5.16 19:33

Tak jsem účetní, maturovala jsem z účetnictví a můžu říct, že na škole to byl pro mnohé nejhorší předmět. Matematika tam moc nefiguruje. Program to matematicky řeší. I když ve škole to bylo na nás. Nevím, jak to řeší teď. Přijde mi spíš potřeba logika a prostě načíst, naučit, jak na to. Správnost zaúčtování, jak co na jaký účet. Dost často se něco mění, takže pořád ve střehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5742
16.5.16 19:38

Já jsem byla v matice celkem dobrá, a ten jeden semestr účta, co jsme měli na vysoký byl pro mě horor a to byly jen úplné základy. Nebyla jsem v tom schopná najít systém. Spolužačce co byla na účto machr jsem v matice neustále něco vysvětlovala. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
16.5.16 21:59

V účetnictví o matematiku nejde skoro vůbec. Potřebuješ tak nanejvýš procenta a trojčlenku :-D Je ale velmi důležité mít logické a analytické myšlení..-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
17.5.16 07:17

Přesně tak, není to o matematických výpočtech jako takových, ale o logickém myšlení. I když jsi na matematiku dobrá nebyla, účetnictví ti jít může - chce to pochopit ale jednotlivé souvislosti a hlavně se dost věcí naučit jak se říká nazpaměť (co na jaké účty apod.). Navíc účetnictví je o neustálém se vzdělávání a doplňování aktuálních informací, o školeních a sledování zákonů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
17.5.16 16:16

Jak tak koukám a jak tak čtu, udělám si kurz jen asi na ty uplné základy účetnictví. Abych měla něco navíc v případě že bych chtěla jít do kanclu.Jako účetní jen po kurzu by mě asi stejně nikdo nepřijal. Bez praxe atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama