Kurz účetnictví bez SŠ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
30.12.21 15:27

Kurz účetnictví bez SŠ

Ahoj, mám pouze ZŠ, 4.roky na střední škole a nepřipuštěna k maturitě. Jsem na MD a chtěla bych si udělat kurz účetnictví, mám v plánu celkem tři. Je nějaká šance, že s certifikáty o absolvování se chytnu někde? Absolvovala některá z Vás. Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2852
30.12.21 15:55
@MartiinaM píše:
Ahoj, mám pouze ZŠ, 4.roky na střední škole a nepřipuštěna k maturitě. Jsem na MD a chtěla bych si udělat kurz účetnictví, mám v plánu celkem tři. Je nějaká šance, že s certifikáty o absolvování se chytnu někde? Absolvovala některá z Vás. Děkuji za rady

No lepší bude si dokončit SŠ. Pořad líp oslníš budoucí zaměstnavatele se sš a příp. kurzem než zš a nějaký kurz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.12.21 15:59

Bez ucetni praxe a bez maturity se nechytnete.
Jen v případě, pokud máte známé, kteří vás někam doporučí, primluvi se za vás u personalisty…

Rekvalifikační kurzy pro účetnictví jsou i přes pracák, ale jenom pro lidi s maturitou. Taky nejsou praktické. Opět lidi bez praxe a s vystudovanych jiným oborem jsou v účetnictví téměř nezamestnatelni.

Nejlepší by bylo, kdybyste si doplnila maturitu. Předchozí studium je možné uznat 10 let zpětně. Zkuste soukromou střední dálkově, platí se školné asi 10000kc za pololeti, jsou tolerantní a povolí přijetí do vyššího ročníku…i do čtvrtého. V případě stejného oboru nebudete dělat rozdílné zkoušky. Výhodnější je najít si stejný nebo podobný blizky obor.
Rozdíl v předmětech se doplňuje. Na soukromé střední je to spíše formalita. Alespoň něco říci. Nemusíte umět perfektně. Stačí vám čtyřky a projít ;)

Škola bez školného je taky možná, ale na soukromých SS se dá více domluvit na individuálním zkoušení apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12829
30.12.21 16:01

No já ti nevím hele. Jako snaha se cení, ale tady nevím nevím. Podle mě se s tím nechytnes bez dodělaný SS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.12.21 16:04

Neviděla jsem inzerát, kde by stačilo ZŠ vzdělání na účetní.
Všude chtějí nejméně střední s maturitou, protože účetnictví a finančnictví se studuje i na VŠ, a je dost populární.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6276
30.12.21 16:05

Jak píšou ostatní-dodělat maturitu. Na jaké škole jsi byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
30.12.21 16:09

@truelly Chodila jsem na Hotelnictví a turismus, mám velkou praxi v gastru ale sama a s malým dítětem je to nereálné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
30.12.21 16:12

@jejjej hlavně chtějí ovládání v programech jako např. Pohoda aj. Někde uvádějí vzděláni v inzerátech, proto se ptám zda je s takovými kurzy šance chytnout se aspoň někde a nemyslím jako hlavní účetní ale aspoň práci podobnou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12829
30.12.21 16:49

@MartiinaM však když máš takový nápad, tak už máš určitě zmapován trh práce ne? Určitě sis musela přijet mraky inzerátů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8605
30.12.21 16:50

@MartiinaM jak jsi na tom s jazyky? A proč chceš účetnictví dělat? Jaká je tvá představa o této práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.12.21 16:54
@MartiinaM píše:
@truelly Chodila jsem na Hotelnictví a turismus, mám velkou praxi v gastru ale sama a s malým dítětem je to nereálné.

Tak si najděte obchodu, ekonomku, veřejnou správu…něco, kde nejsou noční a směny.
Dálkově a během mateřské si doplňte maturitu. Máte možnost hlídání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.12.21 16:56
@MartiinaM píše:
@jejjej hlavně chtějí ovládání v programech jako např. Pohoda aj. Někde uvádějí vzděláni v inzerátech, proto se ptám zda je s takovými kurzy šance chytnout se aspoň někde a nemyslím jako hlavní účetní ale aspoň práci podobnou :-)

Ne. Účetní mají maturitu na obchodce nebo v nějakém ekonomickém oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
30.12.21 17:00

Napřed dokonči školu a pak běž na pracák, kde si můžeš udělat rekvalifikaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.12.21 17:04
@Laura005 píše:
Napřed dokonči školu a pak běž na pracák, kde si můžeš udělat rekvalifikaci

Právě že i ta rekvalifikace přes pracák je pro středoškoláky s maturitou a vyšším vzděláním. Jako podmínka je maturita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6276
30.12.21 17:09

Jako bez rodiny to nejde. Musíš mít hlídání a jejich plnou podporu, abys mohla do školy a dodělat si vzdělání. Nebo nejdřív na učňák a maturitu holt později. Na obchodky a ekonomky chodí holky i s vyznamenáním. A často ještě studují dál. Takové mají pak práci v kanclu. Těm teď konkurovat nemůžeš. Já chápu, že by se ti líbila práce na jednu směnu, k dítěti ideální, ale to chtějí všechny holky s dětma. A nemálo jich v mládí tvrdě makalo, aby měly vzdělání a takovou práci mohly dělat. No a toto se holt neslučuje s dětmi před maturitou… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat