Kurzy ve zdravotnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  02.05.18 00:09
Kurzy ve zdravotnictví.

Zdravím :mavam:
Jdu s prosbou a zároveň o radu. Je mi tento rok 25 let. studovala jsem 4 roky na UPCE na Chemičárně Zdravotního laboranta. Odtud jsem utekla (Chemie). Teď jsem na VOŠ na tom samém oboru na zdrávce. Bohužel to pro mě bylo z bláta do louže. Neumožnili mi individuální docházku a já, díky tomu mám vysokou absenci a pod… Jelikož jsem kardiak tak mi doktorka nedovolí práci na 3 směnný provoz, nesmím dvanáctky a fabriku také moc nechce a já se ji chci také co nejvíce vyhnout. Hledám si nějaké kurzy ve zdravotnictví. Jde si udělat nějaký kurz, se kterým bych mohla pracovat ve zdravotnictví? :nevim: Mám maturitu, ale mimo zdravotnictví. Už jsem celkem i hodně unavená a nechci být věčný student a ani si to nemohu dovolit. :nevim: Nikde jsem nenašla, jestli si mohu udělat kurz ve zdravotním oboru, aniž bych měla ve zdravotnictví maturitu. Děkuji moc :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  02.05.18 00:36

Můžeš studovat na por. asistentku i bez zdrávky, potřeba je maturita a je to na tři roky

Anonymní  02.05.18 00:58

To bych musela maximálně už někde dálkově. Jenže další problém je v tom, že já moc nedávám anglický jazyk. Takže nevím jestli by bylo pro mě další alternativa 3 roky na porodní asistentce. :nevim:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 02.05.18 01:12

Jsou nějaké ošetřovatelské a sanitářské kurzy…zkus pohledat…

Anonymní  02.05.18 01:16

Mě jde o to, že jsem koukala na kurzy a nikde jsem nedočetla to, jestli když chci udělat kurz ve zdravotníctví, tak jestli musím mít i maturitu ve zdravotnictví.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 02.05.18 01:21

U kurzu sanitáře či ošky určitě ne, tam podle mě stačí i výuční list, mám takové kolegyně.

Jana206
Nadpozemská drbna 26003 příspěvků 02.05.18 05:38

Zubní instrumentarka, taky nemusis mít maturitu ve zdravotnictví.

Ijen
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 02.05.18 06:33

Farmaceuticky asistent taky nepotrebuje maturitu ze zdr. oboru. Ale neni to kurz, ale 3 roky dalkoveho studia. A casto pak delaji 12ky.
Kurz me napada jenom sanitarsky, pracují pak v nemocnicich, laborkach i lekarnach.

leryl
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.05.18 07:39

Pokud chcete dělat ve zdravotnictví a vzdělání na to nemáte, pak jen opravdu sanitářský kurz a dělat sanitáře. Míst, kde se nedělají 12hod služby bude méně, ale dá se najít. Třeba by i šlo rovnou nastoupit do práce a kurz si dělat při tom, je to o domluvě. Ale počítejte, že je to hůže placené, než laborant.

chs.jasmin
Kelišová 6822 příspěvků 02.05.18 08:24
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:
Jdu s prosbou a zároveň o radu. Je mi tento rok 25 let. studovala jsem 4 roky na UPCE na Chemičárně Zdravotního laboranta. Odtud jsem utekla (Chemie). Teď jsem na VOŠ na tom samém oboru na zdrávce. Bohužel to pro mě bylo z bláta do louže. Neumožnili mi individuální docházku a já, díky tomu mám vysokou absenci a pod… Jelikož jsem kardiak tak mi doktorka nedovolí práci na 3 směnný provoz, nesmím dvanáctky a fabriku také moc nechce a já se ji chci také co nejvíce vyhnout. Hledám si nějaké kurzy ve zdravotnictví. Jde si udělat nějaký kurz, se kterým bych mohla pracovat ve zdravotnictví? :nevim: Mám maturitu, ale mimo zdravotnictví. Už jsem celkem i hodně unavená a nechci být věčný student a ani si to nemohu dovolit. :nevim: Nikde jsem nenašla, jestli si mohu udělat kurz ve zdravotním oboru, aniž bych měla ve zdravotnictví maturitu. Děkuji moc :kytka:

Ahoj,

aby jsi měla uplatnění, tak třeba kurz ošetřovatele - ale budeš mít nízký plat. Dá se udělat i jednoletá zdravka - podmínkou je mít maturitu a doděláváš maturitu jen z odborných předmětů - ale nejsem si jistá, zda není podmínkou praxe ve zdravotnictví (prostuduj, nabízí to zdravka v Přerově jako jediná v čr).

chs.jasmin
Kelišová 6822 příspěvků 02.05.18 08:25
@Anonymní píše:
Můžeš studovat na por. asistentku i bez zdrávky, potřeba je maturita a je to na tři roky

Ahoj - prosím kde tohle nabízí?

sagina
Kelišová 7397 příspěvků 02.05.18 08:33
@chs.jasmin píše:
Ahoj - prosím kde tohle nabízí?

porodní asistenka je normálně bakalářský studijní obor, školy tady (neověřovala jsem, jestli je seznam aktuální, u středních škol jim občas nějaký nově zavřený obor utekl):
 http://www.infoabsolvent.cz/…i-asistentka

Anonymní  02.05.18 11:24

Super děkuji. Pokoumu. :) Maturitu mám, ale trochu ve špatném oboru :D

leryl
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.05.18 11:25
@Anonymní píše:
Můžeš studovat na por. asistentku i bez zdrávky, potřeba je maturita a je to na tři roky

Porodní asistentka dělá 12 ti hodinové směny a to tazatelka nemůže.

chs.jasmin
Kelišová 6822 příspěvků 02.05.18 14:08
@sagina píše:
porodní asistenka je normálně bakalářský studijní obor, školy tady (neověřovala jsem, jestli je seznam aktuální, u středních škol jim občas nějaký nově zavřený obor utekl):
http://www.infoabsolvent.cz/…i-asistentka

No ano na vysoké je - ale to není kurz. To je tříletý, většinou denní studium se stovkama hodin praxe. Už jsem se chtěla nadchnout :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama