Kutnohorsko - Malešov, Zbraslavice, Uhlířské Janovice.

Anonymní
26.3.21 16:57

Kutnohorsko - Malešov, Zbraslavice, Uhlířské Janovice.

Jste někdo z Kutnohorska. Malešov, Zbraslavice, Uhlířské Janovice a okolí? Jak se tam žije? Co práce atd? Díky za každé info :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.3.21 17:28

Žiju tu celý život a jsem tu zvyklá. Základní vybavenost tu je. Školka, škola, lékaři, základní obchody… Dřív se dala většina lékařů sehnat v Kolíně a Kutné Hoře, ale už to není, co to bývalo. Stejně tak obchody. Když jsem byla dítě, boty jsme sehnali u nás, později v Kutné Hoře a teď jezdíme do Prahy.
Práce je taky problém. Sehnat práci přímo v místě je hodně náročné, takže se musí jezdit.
Chybí mi tu větší nabídka vyžití pro děti, takže opět se musí jezdit.
Pokud má dítě nějaký problém - alergie, vada řeči… Musí se jezdit.
Takže pokud máš auto a nevadí ti dojíždět, tak není problém.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 17:33
@Anonymní píše: Žiju tu celý život a jsem tu zvyklá. Základní vybavenost tu je. Školka, škola, lékaři, základní obchody… Dřív se dala většina lékařů sehnat v Kolíně a Kutné Hoře, ale už to není, co to bývalo. Stejně tak obchody. Když jsem byla dítě, boty jsme sehnali u nás, později v Kutné Hoře a teď jezdíme do Prahy.
Práce je taky problém. Sehnat práci přímo v místě je hodně náročné, takže se musí jezdit.
Chybí mi tu větší nabídka vyžití pro děti, takže opět se musí jezdit.
Pokud má dítě nějaký problém - alergie, vada řeči… Musí se jezdit.
Takže pokud máš auto a nevadí ti dojíždět, tak není problém.

Díky za odpověď. A to za vším (nákupy, logopedie atd.) jezdíte až do Prahy? To je přes 70 km, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 17:50
@Anonymní píše:
Díky za odpověď. A to za vším (nákupy, logopedie atd.) jezdíte až do Prahy? To je přes 70 km, ne?

Do Prahy je to cca hodina cesty.
Běžné nákupy dělám u nás. Velké nákupy potravin v Kolíně nebo v Kutné Hoře.
Do Prahy jezdíme pro oblečení a boty. Teď jsme se ale naučili vše objednávat přes e-shopy.
Logopedie je i v Kolíně a Kutné Hoře, Benešově, Vlašimi… Stejně tak alergologie a další. Myslela jsem to tak, že to není přímo u nás, takže se musí 20-30 km v okolí.
Stejně tak děti na SŠ musí dojíždět.
Ale vím, že hodně maminek i na tu logopedii jezdí do Prahy, protože tam jsou služby jinde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 18:11
@Anonymní píše:
Do Prahy je to cca hodina cesty.
Běžné nákupy dělám u nás. Velké nákupy potravin v Kolíně nebo v Kutné Hoře.
Do Prahy jezdíme pro oblečení a boty. Teď jsme se ale naučili vše objednávat přes e-shopy.
Logopedie je i v Kolíně a Kutné Hoře, Benešově, Vlašimi… Stejně tak alergologie a další. Myslela jsem to tak, že to není přímo u nás, takže se musí 20-30 km v okolí.
Stejně tak děti na SŠ musí dojíždět.
Ale vím, že hodně maminek i na tu logopedii jezdí do Prahy, protože tam jsou služby jinde.

Jestli můžu ještě otravovat. Co společenský život? Nemyslím kalby, ale spíš nějaké akce, rodinné, i pro děti. Co taky děláte, čím se bavíte? nebo za vším jezdíte do Prahy? Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 15:57

Nebo i někdo jiný. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
318
20.4.21 19:43

Muj kamarád bydlí v Benešově a chodí do práce do Kutné hory, takže asi tak. Dělá truhláře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 20:51
@Bellino píše:
Muj kamarád bydlí v Benešově a chodí do práce do Kutné hory, takže asi tak. Dělá truhláře.

Fakt v Benešově? Nebo v Malešově?

• Citovat
  • Nahlásit
318
21.4.21 06:39
@Anonymní píše:
Fakt v Benešově? Nebo v Malešově?

Ano, v Benešově bydlí (opravdu tam, byla jsem tam párkrát na návštěvě) a Kutná Hora (no, dojíždí, co se dá dělat), tam tam má práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
21.4.21 06:45
@Anonymní píše:
Jestli můžu ještě otravovat. Co společenský život? Nemyslím kalby, ale spíš nějaké akce, rodinné, i pro děti. Co taky děláte, čím se bavíte? nebo za vším jezdíte do Prahy? Díky.

Co vím, tak nějaké akce jsou spíš výjimečnost, Zbraslavice fungují na bázi sousedské pospolitosti. Myslím, že lidi jsou tam fajn, pro mě to ale není, jsem zvyklá na město. Ale pokud chceš klid, tak zbra jsou ideální.
Vím tam o jednom hezkém hřišti.
A mají tam zdravotní středisko, myslím že pediatr, gynekolog a obvodní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 07:46

Práci mám kousek od bydliste a akce tu jsou jak pro dospělé, tak pro děti. Co se týče zdravotních zařízení a zařízení pro děti jako logopedie apod, tak to je k dostání v Koline, Kutné Hoře. Žije se nám tu dobře a máme tu vše, co potřebujeme. ;) Určitě bych neměnila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 22:32
@Anonymní píše:
Práci mám kousek od bydliste a akce tu jsou jak pro dospělé, tak pro děti. Co se týče zdravotních zařízení a zařízení pro děti jako logopedie apod, tak to je k dostání v Koline, Kutné Hoře. Žije se nám tu dobře a máme tu vše, co potřebujeme. ;) Určitě bych neměnila.

Jaké typy akcí? Jestli se můžu zeptat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat