Kvalita autosedaček 0-18kg???

Anonymni
28.5.09 11:35

Kvalita autosedaček 0-18kg???

Ahoj maminky, nešťastně jsme odepsali autosedačku - vajíčko a teď zvažujeme, jestli koupit na pár měsíců (náš malý má 8 měsíců, ale ještě nesedí) ještě vajíčko nebo už koupit větší autosedačku, v úvahu připadá jen typ 0-18kg, tj. od narození do cca 2 let. Nejsem si jistá, jestli jsou tyto sedačky kvalitní, jestli z toho nebude mít malý špatná záda… přece jen mi připadá vajíčko přirozenější. Jezdíme často na výlety, tak chci něco bezpečného, ale ne po 2 měsících shánět zase něco dalšího. Máte některá tu sedačku 0-18kg - jak jste s ní spokojené??? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7584
28.5.09 11:53

A proč ne 9-18kg? Sedět bude za chvíli a váha taky půjde nahoru:-) Myslím, že kvalitnější vybereš v kategorii od 9-18 než v 0-18kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.5.09 11:56

Ahoj, my mame znacku Brevi, jsme nadmiru spokojeni. Sedacka ma i vnitrni vlozku pro mensi deti - pokud je potreba. Da se polohovat, samozrejme ma 5ti bodovy pas a je velmi dobre vypolstrovana. Ja bych na tvem miste uz do vajicka nesla. My jsme vajicko sklidili v cca 9.mesici, protoze nase ditko mi prislo uz jaksi velke, nejak tam proste nepasovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.5.09 11:57

Nějak se mi příčí dávat nesedící dítě do „sedící“ sedačky. Malý má 10kg, v tom by odpovídal, ale zbytečně bychom mu třeba 2 měsíce bortili páteř, než si sám sedne. A k tomu se zatím nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
554
28.5.09 12:05

My koupili pro dcerku sedačku od Britaxu, která se dá přidělat i proti směru jízdy a náležitě napolohovat. Takže když vyrostla z vajíčka a ještě to nebylo na jízdu popředu, tak cestovala „pozadu“ a krásně ležela.
A kvalitou se tahle značka vyrovná značce Romer. Mám pocit, že jsou ty firmy nějak „propojené“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
28.5.09 12:09

A když se sedaqčka 9–18 kg napolohuje do lehu, tak to vadí páteři taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.5.09 13:22

Pokud nesedí sám, měli by jezdit proti směru jízdy, takže zůstat ve vejci. Nemohli byste si třeba od známých na těch pár měsíců půjčit? 0 - 18 kg nejsou tak kvalitní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
28.5.09 13:46

pokud má malý jen 8 měsíců a nesedí tak určitě nemůže jít do posměrné 9-18, na to je malý,( musí mít nejméně 9 kg, 9 měsíců a sám sedět) takže 0-18 by přicházela v úvahu, dají se používat déle v protisměru jsou mezi 0-18 i slušné, třeba Besafe IZI Combi, nebo Britax First class, které mají 3 hvězdičky z bezpečnosti, a nebo Besafe IZI Combi isofix- ta má dokonce 4 hěvzdičky , takže jsou stejně kvalitní jako jiné 9-18
http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.5.09 15:05

ahojki, já vajíčko vůbec neměla, měla jsem 0-18 kg, měla jsem ji do lehu a bylo to OK. O tom jestli jsou tyhle sedačky kvalitní nebo ne, nebudu polemizovat, každou sedačku prověří pořádně až autonehoda a ta se nám naštěstí vyhnula. nnepřihlášená Anik

• Nahlásit
  • Citovat
1752
28.5.09 17:50

Já jsem řešila podobný problém, malému bylo 8m, sám neseděl - jen s oporou a měl 9,5kg. Koupili jsme 9-18kg Romer king plus a jsme moc spokojení. Navíc ho ještě víc bavilo cestování a baví dodnes, protože vidí dopředu na tátu nebo mámu, jak řídí. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.5.09 17:56

Přesně jak píše Anik - sedačku prověří až nehoda… A pokud dítě ještě nesedí, nemá pospílený svaly kolem páteře a při bouračce, kdy sedí po směru to s krční páteří nadělá pěknou paseku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.5.09 11:04

Takže pokud půjdeme do typu 0-18kg, musí být ještě chvíli proti směru jízdy. Podíváme se po obchodech, občas člověk narazí na nějaké fajn prodavače, co poradí a zhodnotí i kvalitu. Díky holky!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama