Kvalita masozeleninových příkrmů

9967
6.2.16 14:08

Kvalita masozeleninových příkrmů

Četla jsem dost diskuzí ohledně masozeleninových příkrmů a docela mě zaráží, jak jsou vychvalované například Hami, které mají často ve složení škrob. A velmi zatracované Hamánek a nebo Dizzy z Lidlu. Čtu složení detailně a Hami mi nepřijde jako žádný zázrak. I když v akci jsem ho kupovala.
Naopak Hamánek mi přijde fakt v pohodě. Jen ty příkrmy, které jsou s kaší obsahují monoglykocosi (nepamatuju si to) kvůli stabilitě té kaše. Ale ostatní mají složení úplně v pohodě, ne? Třeba králík s rýží, jehněcí, prostě asi 80% těch jídel. Prostě jsem si jen vybírala.
Ale třeba mi něco uniká. Napište mí, prosím, proč Hamánek ne. Proč je jeho kvalita tak bídná?

Sama jsem měla předsudky k Dizzi v Lidlu, ale teď jsem pár vzala do ruky, přečetla složení a taky mi to přijde úplně v pohodě. Konzervováno jen citronovou šťávou. Dokonce mnohdy víc masa než Hami (i když i tak je ho málo). V čem je ta kvalita špatná? Mají horší zeleninu? Nevěříte masu?

Jde mi pouze o masozeleninové. Ovocné nekupuju, protože ve všech je plno cukru a to zcela zbytečně. Když kapsičky mohou být nedoslazované a domácí jablečná je taky sladká jak pes :)

Vařím domácí, ale ráda mám taky zásobu kupovaných skleniček. Občas se to hodí :) A navíc doma nevařím třeba telecí, jehněčí apod.

Děkuju všem za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
6.2.16 14:11
@Katyty píše: Četla jsem dost diskuzí ohledně masozeleninových příkrmů a docela mě zaráží, jak jsou vychvalované například Hami, které mají často ve složení škrob. A velmi zatracované Hamánek a nebo Dizzy z Lidlu. Čtu složení detailně a Hami mi nepřijde jako žádný zázrak. I když v akci jsem ho kupovala.
Naopak Hamánek mi přijde fakt v pohodě. Jen ty příkrmy, které jsou s kaší obsahují monoglykocosi (nepamatuju si to) kvůli stabilitě té kaše. Ale ostatní mají složení úplně v pohodě, ne? Třeba králík s rýží, jehněcí, prostě asi 80% těch jídel. Prostě jsem si jen vybírala.
Ale třeba mi něco uniká. Napište mí, prosím, proč Hamánek ne. Proč je jeho kvalita tak bídná?

Sama jsem měla předsudky k Dizzi v Lidlu, ale teď jsem pár vzala do ruky, přečetla složení a taky mi to přijde úplně v pohodě. Konzervováno jen citronovou šťávou. Dokonce mnohdy víc masa než Hami (i když i tak je ho málo). V čem je ta kvalita špatná? Mají horší zeleninu? Nevěříte masu?

Jde mi pouze o masozeleninové. Ovocné nekupuju, protože ve všech je plno cukru a to zcela zbytečně. Když kapsičky mohou být nedoslazované a domácí jablečná je taky sladká jak pes :)

Vařím domácí, ale ráda mám taky zásobu kupovaných skleniček. Občas se to hodí :) A navíc doma nevařím třeba telecí, jehněčí apod.

Děkuju všem za názory.

ono u nas kupovany prikrmy jsou kvalitou konzistenci vitaminama slozenim a chuti uplne jinde nez od te same firmy ale koupene v rakousku třebas ci nemecku ;) ja jsem prikrmu teda moc nedavala varila jsem si a davala do mrazaku do misticek když uz ale ty co jsem koupila u nas a ty same v nemecku jako rizdil a to nemalej nejen v cene ;)

• Citovat
  • Upravit
Lizzi
6.2.16 14:22

Hamánek je v pohodě? Jedna třetina příkrmu je bramborové pyré, které je složeno z bramborových vloček, škrobu a vody. Takže co se děje s bramborou, než ji sní naše děti? Je vysušena a zbavena škrobu, udělána z ní vločka, a následně opět smíchána s vodou a škrobem. To bys dobrovolně jedla? Moc živin v tom asi nezůstane :think: navíc rýže a těstoviny v těchto příkrmech jsou dost často nedovařené, nebo se mi i stalo, že jsem našla uvnitř hroudu jakési bílé hmoty, z které se po rozmačkání vysypala bílá mouka. Navíc si vezmi, co se vyrábí v Hamé, paštiky a další „mňamky“. To si raději připlatím za Hipp nebo příkrmy z DM, které jsou v BIO kvalitě, některé i z biodynamického zemědělství.
A v neposlední řadě jde nakonec i na dětské stolici poznat, jestli byla podána kvalitní strava, nebo Hamánek.

• Nahlásit
  • Citovat
7592
6.2.16 14:26
@JayLee píše:
ono u nas kupovany prikrmy jsou kvalitou konzistenci vitaminama slozenim a chuti uplne jinde nez od te same firmy ale koupene v rakousku třebas ci nemecku ;) ja jsem prikrmu teda moc nedavala varila jsem si a davala do mrazaku do misticek když uz ale ty co jsem koupila u nas a ty same v nemecku jako rizdil a to nemalej nejen v cene ;)

Přesně…sestra nakupovala HIPP v Rakousku, byl složením jinde než u nás a navíc vyšel i levněji.
Ale bydlí na slovensku, do Vídně to má 30 minut autem, takže pokud není možnost si nkam zajet, je potřeba se spokojit s výrobky u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
6.2.16 14:35

Ja se v kvalite prikrmu moc nevyznam. Osobne jsem kupovala povetsinou Hipp. Hami mi „smrdelo“, proste vzhledove se mi nelibilo narozdil od treba zminovaneho Hipp. Tim netvrdim, ze to svedci o kvalite. Kupovala jsem to i proto, ze nemam jine znacky dostupne v obchodech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
6.2.16 14:39

Já kupuju docela ráda Dizzy z Lidlu… Jinak ty ovocné příkrmy se dají koupit i bez přidaného cukru - Hamánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9967
6.2.16 14:57
@Lizzi píše:
Hamánek je v pohodě? Jedna třetina příkrmu je bramborové pyré, které je složeno z bramborových vloček, škrobu a vody. Takže co se děje s bramborou, než ji sní naše děti? Je vysušena a zbavena škrobu, udělána z ní vločka, a následně opět smíchána s vodou a škrobem. To bys dobrovolně jedla? Moc živin v tom asi nezůstane :think: navíc rýže a těstoviny v těchto příkrmech jsou dost často nedovařené, nebo se mi i stalo, že jsem našla uvnitř hroudu jakési bílé hmoty, z které se po rozmačkání vysypala bílá mouka. Navíc si vezmi, co se vyrábí v Hamé, paštiky a další „mňamky“. To si raději připlatím za Hipp nebo příkrmy z DM, které jsou v BIO kvalitě, některé i z biodynamického zemědělství.
A v neposlední řadě jde nakonec i na dětské stolici poznat, jestli byla podána kvalitní strava, nebo Hamánek.

však jsem psala že bramborová kaše ne ;)
Se hned nerozčilujte ;) Se slušně ptám.

Babylove mám taky v oblibě. Občas mi kámoška doveze z Německa. Ale že bych podnikla jen tak jednou za měsíc nájezd do Německa pro příkrmy a drogerku, to fakt ne, no. :nevim:
I v Babylove u nás a tam je fakt rozdíl. Ale bavme se o tom, co je u nás.

Příspěvek upraven 06.02.16 v 14:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
6.2.16 14:57

@Katyty u nás skleničky jedou na dovolených a nebo když nejsem doma prostě a nestihám navařit a nějak to převézt. no a hamánka malý vůbec nechtěl. i tak málo jedl, ale toho skoro vůbec. navíc já měla od něj jen max. 5 skleniček a většinou to bylo hodně takové „přílohové“ se mi zdálo. u nás malý jedl hami, hipp a nebo pak alnaturu či babylove z dm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
6.2.16 15:28

@Katyty nerozčiluju se :-) To bramborové pyré je obsaženo v masozeleninových příkrmech http://www.hame.cz/products/?… ve složení to mají skoro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
12126
6.2.16 15:50

Kupuju jen Hipp a ooobcas bebivitu. Od Hami bych nekoupila nic ani za boha to je s…a a ten hamanek mi prijde fajn jako ovoce, ale masozel jsem doma jednou vyklopila a bylo to jak zelatinova hmota. Bhzl uz od pohledu to vypada prapodivne. Nicmene verim, ze i tyto levnejsi sklenicky jsou kontrolovane a nezavadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
6.2.16 15:53

Dizzi maj tři nebo čtyři příchutě, od hamánku jsem kupovala občas na zpestření, ale od 8. měsíce jsou přisolovaný… a je tam dost kuřecího a to jsem i ve skleničkách kupovala fakt minimálně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9746
6.2.16 16:01

Nekoukam na znacku, ale na slozeni,, klidne koupim i Hamanek, jen se mi zda ze ma toho skrobu trochu vic, ale nejak se ta cena udelat musi. Naopak treba v nektere bebivite nebo Hippu jsem nasla pridanou sul, coz mi treba vadi vic… proste koukam na slozeni :) a treba u ovocnych prikrmu kupuju hlavne Hamanek, jejich rada se 100% ovoce je supr a cena taky skvela :) Pry zacly delat i nejake premiovejsi masozeleninive prikrmy, ale jeste jsem se s nimi nesetkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
6.2.16 16:02

U nas to bylo jednoduché - syn jedl jen hami a bebivutu. Hamanek odmítal a ja se mu nedivila - vzhledově i vůní to byla kejda. Hipp jsme zkoušeli take, ale neuspěl. Jinak mne prikrmy vyhovovaly a vařit doma jsem začala, kdyz byl malému rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.2.16 16:14

Mne slozenim vyhovuje jen hipp a alnatura. Podle me maji i nejvice chutovych variaci. Kupuju i babylove, ale tam mi vadi, ze maji tri druhy a slus.

• Nahlásit
  • Citovat
753
6.2.16 17:05

U nás frčelo nejvíc hipp, od doby co jsem je jednou neprozřetelně koupila v akci ve větším množství se mi už nepovedlo převést zpátky na hami:D a musim říct :D že třeba rýže s karotkou a krutím masem chutnala i mě :D zatimco hamánek, no bylo to spíš jak když to tam někdo vyblinkal jak barvou tak konzistencí… a to jsme strávili na skleničkách fakt dost času - jinak ohledně hipp atd - vyplatí se nakoupit v německu u nás 60,– za příkrm - v německu kolem 35,– ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama