Kvalitní 2. stupeň ZŠ - Praha 9, Praha 1

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucky22222
Nováček 2 příspěvky 03.03.17 08:39
Kvalitní 2. stupeň ZŠ - Praha 9, Praha1

Dobrý den,
nemohli byste mi, prosím, doporučit ZŠ s kvalitním druhým stupněm na Praze 9 (Klánovice, Újezd nad Lesy, Horní Počernice a okolí nebo Libeň, Vysočany, Prosek a blízké okolí) nebo pak na Praze 1 (kolem Masarykova nádraží případně jinde v centru)?
Chtěli jsme přestoupit na Truhlářskou, ale od letoška to prý není možné. Chceme hlavně nějakou školu, kde není takový odliv nadanějších dětí na osmiletá gymnázia a úroveň výuky je dostatečně kvalitní na to, aby se děti dostali na střední školu.

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25858 příspěvků 03.03.17 09:11

Proč není možné přestoupit na TruhlářskoU?

lucky22222
Nováček 2 příspěvky 03.03.17 09:34

Od příštího školního roku prý otvírají pouze 2 třídy a jedna z nich je česko-italská, nebudou tak mít kapacitu. Italštinu jsme nikdy nedělali, takže pro nás bezpředmětné. Některé předměty budou v italštině.

Matyldaz
Povídálka 12 příspěvků 20.10.18 10:00

Ahoj,
já ti doporučím ZŠ Univerzum na Praze 9 - Prosek.
Syn tam chodil od 1. do 5.třídy, letos se dostal na gympl. Ve třídě jich bylo 17, na gympl se hlásilo 9 a dostalo se jich 5 ( 2× Nový Porg, 1× Porg, 1× Duhovka a 1× Truhla ). Procento přijatých je poměrně vysoké a to i na prestižní školy, to samo o sobě svědčí o kvalitě výuky. U neteře ze ZŠ Novoborská se z pátých třích dostávali 1, max. 2, někdy i nikdo a ve třídě jich bylo podstatně více.
Spousta chytrých dětí na Univerzu zústala, byla jsem celkem zvídavá, bavila jsem se s rodiči, spousta rodičů ani nepodávala přihlášky na gympl, protože nechtěli odejít z této školy a byli zde nadmíru spokojeni, výborná parta dětí, kvalitní výuka, skvělý přístup všech - od paní ředitelky až k družinářkám. I rodiče, kteří mají či měli děti zde na 2.stupni, chválili. A nebojte, dostávají se i z devítky na výborné školy.
Možná i to, že škola je skvělá, nám trochu ulehčilo přijímačky na 8g, nebylo to pod tlakem, protože syn věděl, že když se nedostane, nic se nestane, zústane dál mezi svými. Kontakt neztratil, už byl se svými bývalými spolužáky v kině, na oslavě......
Starší syn měl jinou školu a občas mě zamrzelo, že nechodil na Univerzum.
Angličtina výborná, od šesté třídy němčina, španělština jako kroužek, ale i se španělštinou se dalo uspět u přijímaček.
Vzpomínáme. :lol: :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >