Kvalitní barva na vlasy (pro domácí barvení)

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1053
3.9.12 10:19

Kvalitní barva na vlasy (pro domácí barvení)

Ahoj, prosím o radu. Bohužel se mi po porodu začaly objevovat šedivé, dokonce bílé vlasy… Máme k tomu v rodině dispozici, máma byla šedivá ve 40ti. Já chodím jednou za měsíc ke kadeřnici na barvení, ale zatím jsem nenašla takovou kadeřnici, která by respektovala moje přání, pořád mě chtějí něčím „voživovat“. Nehodí se ke mně teplé odstíny, ale většinou odcházím jako do červena, do zlatova, s melírem, naštvaná… a o dost peněz lehčí. Takže jsem si řekla dost, zkusím se barvit sama, nemám na to, abych sponzorovala kadeřnické pokusy. Vím, že kadeřníci říkají, že domácí barvení je nekvalitní, ale já na to prostě nevěřím a myslím, že to je jejich marketing. Mám představu, že když investuju do nějaké kvalitní barvy za několik set, tak mě tyhle pokusy pořád vyjdou o dost levněji, než chodit na dobarvovací experimenty každý měsíc. Navíc nebudu muset shánět hlídání pro malou. Takže prosba - nemáte nějaký tip na kvalitní barvy? Klidně přes internet, z ciziny atd? Díky moc za nápady… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30258
3.9.12 10:22

Tak já jsem asi málo náročná nebo co :D, ale mě na domácí barvení vyhovujou pěnové barvy a je vcelku jedno jaká značka (Wella nebo L´Oreal, mám koupenou i Palette, ale zatím mi tu čeká)-nestojí několik stovek, v akci bývají v Rossmannu za 99kč nebo 109kč atd. (teď snad zrovna jsem nějakou tam viděla). V pohodě byly i klasické, ale s tím jsem sama neuměla, musela mamka nebo manžel a těm se moc nechtělo, takže pěnovky to vyřešily, jednoduchá aplikace, nic neteče, nemaže se a mě to teda chytá dobře, i vlasy mám hezký a vymývají se jako všechny jiný barvy, tj. červená dřív, hnědé většinou spíš odrůstají. Ale vyloženě odstín samozřejmě neporadím, to každá preferujem něco jiného, mě hnědá „do zlatova“ nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35456
3.9.12 10:32

Pro domácí použití jsou super pěnové barvy. Nabarvíš se sama a množství stačí i pro delší vlasy. Záleží taky na tom, jak moc měníš odstín původních vlasů a jak je máš dlouhé - možná by stálo za to navštívit nejdřív nějakou prodejnu pro kadeřnice, říct, co chceš a nechat si poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
3.9.12 10:36

@elanaa No vidíš, děkuju, docela jsi mi dodala kuráž zkusit to s těmi „obyč“ barvami. Myslím, že nemůžu dopadnout špatně, zvlášť, když je ta aplikace takhle snadná. Mně se taky zlatá líbí, akorát ne na mě, mám pleť do červena a prostě to vypadá děsně. Budu muset hledat nějaký co nejpřírodnější studený světle hnědý odstín. Já právě chodila na pedikůru řadu let, ale teď co mám dítě, těžko sháním hlídání. Tak jsem si koupila sadu, se kterou pedikérka pracuje, a jsem nadšená - ušetřím tak docela dost peněz i času. Takže to chci stejně udělat i s těmi vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30258
3.9.12 10:45

@emari chápu, dopadla jsem stejně, pořídila jsem si domácí P-Shine, ušetřím a mám hezký nehty pořád ;) a s těma barvama vlastně to bylo taky tak. Myslím že mezi přírodními světle hnědými barvami si vybereš docela dobře, akorát nejde s tím moc zesvětlovat, to přece jen dovede líp kadeřnice…ale když už budeš chtít barvu jen udržovat, tak to je fakt minimální investice (finanční i časová a manuální) a udělá to prakticky tu samou službu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
3.9.12 10:53

Taky se přidávám k pěnovkám. Jsou fakt super na použití, pokud se barvíš sama. Prostě to na hlavu napatleš jako šampon, je to raz dva. Ale zase na druhou stranu mám vyzkoušené, že toho moc nevydrží, mě se strašně rychle vymývají. Nejlepší zkušenost mám asi s Perfect mousse. Z těch klasických barev nemám dopustit na Casting Creme Gloss od L´oreal, ale ty mají zase jen blond, ty tmavší jsou jen přelivy. Jinak teda počítej s tím, že ti to chytne jinak, než je vždycky odstín na krabičce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12154
3.9.12 11:08

Já se zastanu kadeřnic (nejsem kadeřnice!). Mám kamarádku, které mi vysvětlovala složitost barvení, jak se musí přesně míchat přísady podle typu vlasů a podkladové barvy a původní barvy. Jak se třeba blondýnce musí přidat do barvy trošku zelené, pokud chce na zrzavo, jinak to může chytnout do modra atd. (to je příklad přesně ty kombinace nevím).
Volně prodejné bary jsou prostě univerzální, neexistuje možnost si toto přizpůsobit. Jasně, že někomu vyhovují, protože to zrovna na jeho typ vlasů sedí, jiným ale můžou vlasy přebarvit úplně jinak. Je tu spousta diskusí, kde holky popisují, jak končily jejich domácí pokusy a přitom nic špatného s vlasama nedělaly.
Spíš bych si našla opravdu dobrou kadeřnici, jasně jí řekla, co chceš, co naopak rozhodně nechceš. Ideálně na doporučení od kamarádky, která je spokojená a jejíž vlasy se ti líbí.
Nechci tě ale k ničemu přemlouvat, jsou to tvoje vlasy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
3.9.12 11:25

Pěnovky, ty jsou super. Já kupuji od L´oréal Sublime mousse a jsem maximálně spokojená. U Rossmanna je mívají levné, jak už tady psala elanaa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
3.9.12 11:46

Já se barvím na blond, takže mi opravdu hodně dlouho trvalo najít takovou, kde bude barva na mých vlasech stejná jako na obalu a nebudu mít úplně zničený vlasy. Nakonec vyhrála Palette DeLuxe. v akci ji seženeš kolem 80kč a já už bych teda do jiné nešla. Doporučila jsem kamarádkám okolo a všechny spokojené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
3.9.12 11:58

@jessikka Já vím… jenomže. Vyzkoušela jsem kadeřnic fakt hodně, od drahých salónů (LaFayette, Bontom…) po levné „bez značkové“ kadeřnice, a vždycky to je stejný. Nejdřív děsný divadlo ohledně typologie vlasů, vysvětlím, že barvím JENOM kvůli tomu, že vlasy šedivějí, že jinak jsem se svojí „myšinou“ spokojená, a že teda chci odstín co nejbližší mé barvě vlasů. Výsledek - oranžová, zlatá, červená, tmavě hnědá hlava, občas (dřív) mi vnutily i nějaké proužky. No co si o tom mám myslet? Možná to je věda umíchat, ale zatím jsem nepotkala takovou, která by to uměla. A to fakt nejsem nějak náročná, jsem spíš splachovací typ, na hlavě už jsem měla leccos. Kamarádky - „bohužel“ mají tak super vlasy, že barvení ani jedna neřeší, takže neporadí. :think: Na střih už jsem jednu šikovnou našla, bohužel barvu trefila úplně mimo, přijde mi, že ji měla i dost nekvalitní, protože mám vlasy takové matné. No nic, z toho se nestřílí, ale chci na to jít jinak. Aspoň to zkusím… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12154
3.9.12 12:08

@emari Přeju ti, abys byla spokojená a domácí barvení vyšlo :-) Škoda, že nejsi z Brna, tady bych doporučila fakt šikovnou paní, jsme s ní max, spokojená.
Jinak, ona ta myšina se špatně trefuje, protože mimo jiné to znamená, že vlasy nemají moc lesk. No a po barvě lest prostě je. A na světle, na sluníčku, v přítmí, to pak prostě vrhá odstíny. Ale tím se těch tvých patlalek nezastávám :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
3.9.12 12:09

Mě se zase s těma pěnovka moc dobře nedělá, takže jsem teď koupila normální Syoss barvu a jsem spokojená. A mají právě krásně studené odstíny, já jsem teda blondýna, ale taky preferuji studené odstíny..
Elanaa- můžeš mi prosím dát odkaz na nějakou tu domácí sadu na nehty? omlouvám se tímto za OT :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30258
3.9.12 15:13

http://www.zbozi.cz/…-sada-velka/ tady si vyber, já mám jen malou, je to bez té zelené krabičky s pudrem (teda ono vůbec je to složitější, profi sada má jíl zelený a pudr růžový, tadyta domácí malá má jen jíl, pudr ne a ty barvičky obráceně), ale úplně to stačí, princip je stejně v nanášení toho jílu, ten pudr je jen pro opravdové přeleštění.

jestli jsi na P-Shine nikdy nechodila, tak doporučuju aspoň 2× si to nechat udělat v salonu, abys odkoukala ten grif, jak to tam nanášet, chce to fakt trošku cviku. Ale nedám na to dopustit, mě nefungujou naprosto žádné laky, zpevňovače atd, to je jen horší…ale stačí pár „lekcí“ P-Shine nehtům udělit a jsou nádherné, a když se spraví a rostou silné, tak stačí už jen udržovačka 1×3 měsíce nebo i půl roku.
@PetaP píše:
Mě se zase s těma pěnovka moc dobře nedělá, takže jsem teď koupila normální Syoss barvu a jsem spokojená. A mají právě krásně studené odstíny, já jsem teda blondýna, ale taky preferuji studené odstíny..
Elanaa- můžeš mi prosím dát odkaz na nějakou tu domácí sadu na nehty? omlouvám se tímto za OT :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
3.9.12 21:52

Ahoji nejdriv si kup vzornik barev vlasu.tam si najdes svuj puvodni odstin-prirozena barva a tam k tomu mas jaka barva ti vyjde a jde k tobe.to cislo co je u ni napsane je pak napsane i v rohu te barvy na krabice takze se nemusis bat, ze by ti nechytla. jinak kupovat ho nemusis vetsinou je v regale u barev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
5.9.12 15:11

Takže holky, jen pro zajímavost, jaký je výsledek? Koupila jsem pěnový L´oréal, odstín 60 (pravá světlá hnědá). Nevýhody: chytla mi pravá tmavá hnědá :-) A to je asi ta jediná nevýhoda, kterou jsem zatím vypozorovala. Výhody: cena - ušetřila jsem asi tisícovku :-) aplikace je boží, fakt jednoduchá, zvládla jsem to s malou doma, takže žádné hlídání. Ještě uvidím, jak rychle se mi bude barva vymývat a taky jaký bude přechod mezi odrostem a barvou. Příště zkusím 70, nejsvětlejší hnědou, ale nejsem si jistá, jak to chytne na tu tmavší. Ale jsem spokojená, ještě si počkám, co řekne manžel - tipuju, že si nevšimne :P Všem díky za tipy. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat