Kvalitní hormonální antikoncepce - existuje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8409 příspěvků 02.09.19 14:21
Kvalitní hormonální antikoncepce - existuje?

Tak a dost. Končím po osmi měsících s Mirenou :cert: holky občas píšete, že jste si nechaly napsat skvělou HA (prášky) a málokdo uvede značku. Primárně mi šlo o to nepřibrat. Případně tahle značka je skvělá na pleť nebo vlasy. Doktorka mi neporadí, ta chválí do nebes jen Mirenu. Děkuji všem za doporučení.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Elzaaa
Kecalka 371 příspěvků 02.09.19 14:28

Ja beru HA Mywy. Bere se v cyklu 24 aktivnich a 4 placebo tablety. Muzu rict ze po dlouhe dobe super aniko. Tuk tuk… menzes mam jen 3 dny a to mirne spineni a bez bolesti. Dr mi ji vybrala ze se po ni nepribira. Beru rok zatim a spokojenost. Predchozi prasky to byl des. Ale samozrejme kazdy muze reagovat jinak.

KlarkaK
Závislačka 3881 příspěvků 02.09.19 14:31

@Bubla Bůčková nemyslim ze bys dnes po antikoncepci primarne pribrala…nekdy je problem u tech 3fazovych a nekdo ma k tomu proste sklon po kazde. Ja brala roky mercilon…pak kvuli kojeni azalii…a nakonec u ni zustala. Kdyz jsem ze zacatku zkusila 3fazovou, tak prvni mesic 8kilo…ale jen otoky takze to spravily leky na odvodneni… jinak muj dr se taky dost tvari ze je to plus minus jedno v dane kategorii antikoncepcni metody… :nevim:

Ernais
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 02.09.19 14:40
@Elzaaa píše:
Ja beru HA Mywy. Bere se v cyklu 24 aktivnich a 4 placebo tablety. Muzu rict ze po dlouhe dobe super aniko. Tuk tuk… menzes mam jen 3 dny a to mirne spineni a bez bolesti. Dr mi ji vybrala ze se po ni nepribira. Beru rok zatim a spokojenost. Predchozi prasky to byl des. Ale samozrejme kazdy muze reagovat jinak.

Vidis a me treba mywy po 3 letech uzivani zacala posouvat ms tak, ze jsem ji nekdy dostavala az v den kdy jsem zacinala s novym platickem, takze jsem mela ms treba jen 1 nebo 2 dny a chodilo si to tak ruzne :nevim: Jinak ja si nemyslim, ze by ha zpusobovala pribirani, moje gynekolozka tvrdi totez. Uzivala jsem ha 9 let, za tu dobu jsem vystridala 3 ruzne (jedna z nich teda byly naplasti) a vzdy jsem nabrala akorat tim, ze jsem se vyzrala sama,
na ha to svadet fakt nemuzu. Kazdopadne uznavam, ze nekterym to asi muze zadrzovat vodu, ale to uz je vzdy pripad od pripadu. Co jedne sedne, druhe nemusi.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8409 příspěvků 02.09.19 14:41
@Elzaaa píše:
Ja beru HA Mywy. Bere se v cyklu 24 aktivnich a 4 placebo tablety. Muzu rict ze po dlouhe dobe super aniko. Tuk tuk… menzes mam jen 3 dny a to mirne spineni a bez bolesti. Dr mi ji vybrala ze se po ni nepribira. Beru rok zatim a spokojenost. Predchozi prasky to byl des. Ale samozrejme kazdy muze reagovat jinak.

To zní zvláštně :lol:

KlarkaK
Závislačka 3881 příspěvků 02.09.19 14:45

Jinak mercilon je 21tbl a tyden pauza a azalia je 28tbl…kde posledni 4? jsou „neaktivni“

Elzaaa
Kecalka 371 příspěvků 02.09.19 14:50

@Bubla Bůčková jo zni. Taky jsem tohle neznala a koukala na dr jak pero z gauce :lol:. Mela jsem vzdy jen tu co se bere 28 dni. Ale ty mi proste nesedly.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8409 příspěvků 02.09.19 14:54

@Ernais třeba ta azalie to má přímo v letáku jako nejčastější vedlejší účinek :nevim:

Ou
Echt Kelišová 9014 příspěvků 02.09.19 14:54

Hele takhle to nefunguje - podstatná je interakce prášků s tvým vlastním systémem, takže jeden přípravek, na který většina lidí reaguje dobře, může být pro někoho dalšího tragédie.

Obecně čím vyšší hladiny hormonů přijímáš, tím víc to ovlivňuje zejména chuť k jídlu - nemá to přímý vliv jako třeba kortikoidy, i když tam je ten hlad taky.

Pobav se s gynekoložou o antikoncepčním kroužku.

Ou
Echt Kelišová 9014 příspěvků 02.09.19 14:57

@Bubla Bůčková to má v nežádoucích účincích všechno hormonální.

Tady máš nějaký text vycházející z podložených studií

https://helloclue.com/…-weight-gain

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19080 příspěvků 02.09.19 15:03

Ja nevim, jako podle me zadna zdrava co se tyce piluli neexistuje (ne jen jich) pak uz je to o tom, jak sedne. Nekomu ta, nekomu ta. A taky zalezi, s cim se zena spokoji, ze je super a sedla :nevim:.taky jsem tapala, protoze Mirena ac na zacatku super-proste nemuzu-zadne teliska uz, po porodu jsem mela azalii a stalo to vse za prd, zkousela jsem i jiny a taky to nebylo ono, to uz jsem rekla ze zkouset nebudu nic a do sebe rvat srance taky nebudu. Rozhodli jsme se pro pharmatex a kondom, to nas prestalo bavit asi po roce a uz cca sedum let valime na,,davani si pozor,, nebo kondom a zatim to prochazi.Ale jsem rada, ze do sebe nic necpu. Kazdopadne tobe drzim palce, at vyberes tak, aby si byla spokojena.Ja na to fakt kaslu :kytka:

Ou
Echt Kelišová 9014 příspěvků 02.09.19 15:04

Pokud nekouříš a nemáš problémy se žílami (včetně křečových) a pokud nemáš v rodině příbuzné rakovinou prsu tak se s gynekoložkou pobav o přípravcích s drospirenonem - např Yadine, Yasminelle, YAZ.

Ale teda přijde mi riziko přibírání jako lépe řešitelné, než vyšší riziko trompoz a rakoviny.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8409 příspěvků 02.09.19 15:14
@Ou píše:
Pokud nekouříš a nemáš problémy se žílami (včetně křečových) a pokud nemáš v rodině příbuzné rakovinou prsu tak se s gynekoložkou pobav o přípravcích s drospirenonem - např Yadine, Yasminelle, YAZ.Ale teda přijde mi riziko přibírání jako lépe řešitelné, než vyšší riziko trompoz a rakoviny.

Máš pravdu. S doktorkou se o tom opravdu bavit nemůžu, je machr na těhotenství ne na tohle a když už něco, tak mirena a tečka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 15:14

A proč s ní končíš?

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8409 příspěvků 02.09.19 15:16
@wildcherry píše:
Ja nevim, jako podle me zadna zdrava co se tyce piluli neexistuje (ne jen jich) pak uz je to o tom, jak sedne. Nekomu ta, nekomu ta. A taky zalezi, s cim se zena spokoji, ze je super a sedla :nevim:.taky jsem tapala, protoze Mirena ac na zacatku super-proste nemuzu-zadne teliska uz, po porodu jsem mela azalii a stalo to vse za prd, zkousela jsem i jiny a taky to nebylo ono, to uz jsem rekla ze zkouset nebudu nic a do sebe rvat srance taky nebudu. Rozhodli jsme se pro pharmatex a kondom, to nas prestalo bavit asi po roce a uz cca sedum let valime na,,davani si pozor,, nebo kondom a zatim to prochazi.Ale jsem rada, ze do sebe nic necpu. Kazdopadne tobe drzim palce, at vyberes tak, aby si byla spokojena.Ja na to fakt kaslu :kytka:

Hodně to zvažuju taky… Plodné dny, kondom i ten pharmatex, ten furt pořádně nechápu teda :roll: s tím, že kdyby náhodou, tak další dítko konec světa nebude. Při snažení 4 měsíce chodila ovulace jak hodinky. Ale kdoví co bude po vyndavani ty mrchy :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama