Kvalitní hračky jen pro bohaté děti ?

Anonymni
7.7.08 17:37

Kvalitní hračky jen pro bohaté děti ?

Co jsem na mateřské potýkáme se s nedostaktem peněz. To jen na úvod. Ale jak mi " tečou slzy", když jsme někde na návštěvě a tam ti prckové mají tak krásné a především kvalitní hračky, žádná čína atd.
Pak vidím jak naše bábi kupuje pro známou hračku v řádu stovek, (to víš, oni jsou zvyklí na lepší, tam nemůžu přijít jen tak s něčím).
A když má ten náš prcek narozky, dostane od bábi právě to -jen tak něco, v řádech desítek korun a Made in China.
(Podívej jak je pěkné, a bylo to jen za pár korun).
Ten náš prcek si to přinese domů, a netrvá ani pět minut a z hračky něco odpadne, následuje samo sebou řev a vztek a já ho pak musí celé dva dny utišovat. Bábi mu na to potom řekne, neměl jsi na to tak tlačit a neřvi už.
Opakuje se to při každém svátku, každých narozeninách. Je mi ho hrozně líto. Těší se strašně moc, co dostane za dárek k narozkám a ono
se to za chvíli pokazí, či tomu něco odpadne. Já být ním řvu taky.
A já se ptám: Proč si moje dítě nezaslouží, ne desítky, ale jednu jedinou dobrou a nezávadnou hračku, ze které by se mohl radovat déle než pět minut. Proč musí být pokaždé o narozeninách podveden darem - nedarem ? Tolik slz mu neteče ani když si rozbije koleno !
Protože my rodiče jsme bez peněz, a tudíž musíme být vděčni za všechno ?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1751
7.7.08 17:44

Za všechno být vděční rozhodně nemusíte, ale je potřeba mluvit. Prostě babičkám řekněte, že žádné šmejdy z tržnice domů nechcete a jestli chce něco koupit, ať to koupí v hračkárně, jinak ať nekupuje nic.

Moje máma kupuje ségřiným dětem taky hračky z tržnice, já jsem jí řekla, že to domů prostě nechci a pokud chce něco koupit, ať koupí třeba jen blbý pastelky, ale nezávadný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.08 17:48

ahojky.řekla bych babičám at se radši složí a koupí jednu pořádnou hrčku.
Nebo sleduj mimibazar,tak koupíš drahé značkové hračky jako nové a za polovic :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.7.08 17:49

To já říkám pořád. Babi jen kývá hlavou. A pak stejně donese zase něco Made in China za pár korun. Jako bych mluvila do dubu. Nic není platný.

• Nahlásit
  • Citovat
253
7.7.08 17:56

Anonymni, myslim, ze muzes byt v klidu, ono neni vsechno zlato, co se trpyti. Detem na znacce a cene uz vubec nezalezi a nikde neni napsane, ze kdyz hracka stoji v radu stovek, takze vydrzi!!! Timto teda v zadnem pripade neobhajuju hracky z trznice, ty a jim podobne mi nesmi pres prach a nastesti to babicka pochopila napoprve :wink: Nevim, jak stare mas ditko, ale z vlastni zkusenosti vim, ze nejlepsi hracky je vetsinou vybaveni domacnosti :lol: - hrnce, varecky, kolicky na pradlo atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
7.7.08 18:01

A co tak jednou udělat to,že tu hračku si prostě od nich nevezmeš? Já vím,bude to drsný,možná že bude řvát jak babi,tak malý,ale podle mě jiné východisko není. Jinak to bude pořád stejné. U nás je to něco podobnýho. Já se vždycky prokecnu,že teď šetříme malému na nějakou dražší a kvalitní hračku a za pár dní přinese babi něco na ten způsob,ale made in China :twisted: Naposledy to byla kytara. My chtěli malému koupit dřevěnou,co vypadá jak zmešenina té dospělácké,a babi mu koupila nějakou plastovou za 60Kč :roll: Rozpadla se asi za tři dny 8) …a to nebylo jednou,to samé vrtačka,nářadí,auta… :roll: :roll: Taky mě to štve,ale u nás to není tak často. Moje mamka dá raději penízky a já si z toho malému koupím co chci. U tebe vidím jako řešení to opravdu jednou nevzít,když bude potřeba,tak nevzít ani podruhé. Lepší nic,než tyhle šmejdy :roll: S tím mimibazarem to není špatný nápad,opravdu tam jdou sehnat kvalitní,zachovalé hračky a levnější než nové :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
7.7.08 19:26

Tak já si také myslím, že rozdíl mezi hračkami z tržnice a některými značkovými je asi jako mezi trabantem a oktávkou. My se spálili dvakrát, jednou levnou stavebnicí (přece nebudu utrácet za lego!!!) a podruhé levnou bárbínou - tu teda donesla babička… Stavebnice letěla do měsíce a koupilo se lego, bárbína ještě dřív (po kouskách - poslední ruku jsem našla asi před měsícem…) - a od té doby si na to dáváme pozor…

Já si teda nemyslím, že je nutné mít jen echtdrahé hračky a mít jich hodně, ale když už něco, tak lepšího. Na MMB se dá opravdu koupit levněji, navíc okoukneš, co se prodává i ojeté (a tudíž to přežilo dětké hraní = je to odolné)

Ale poradím ti s něčím - domluv se s babičkou. Moje mamka kupuje jen knihy, ale my jsme knihomolové, tak nám to plně vyhovuje, manželova mamka má systém - svátek 300 Kč, narozky 500 Kč a nejvíc ji potěší, když si něco vybereš a buď si přidáš nebo naopak ona dokoupí nějako blbinu nebo dobrotu - všichni s tím počítáme, my rodiče ji pomůžeme s výběrem pro děcka, sami si vybereme a případně přidáme na něco, co by babi s dědou nenapadlo a výsledek je ten, že jsme naprosto všichni spokojení… Ten systém se mi tak líbí, že ho asi zavedu taky :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
7.7.08 20:30

Lesino: ten systém je fakt dobrý,moje mamka má taky…vánoce a narozky dětí 500kč a dá to nám-rodičům a my z toho kupujem. Jenže každý na to není. Zrovna tchánovci musí mít pocit,že dárek musí být vždy překvapení (a to i pro nás,jakožto rodiče :roll: ) a musí ji kupovat oni. Jinak je ještě možnost,domluvit se s babi na konkrétní hračce,kterou třeba kupovala těm známým,že vy byste ji taky moc chtěli :wink: Vychválit tu hrajdu do nebes,jaký babi udělala dobrý kup,no myslím si,že možná ráda udělá takový kup znova. :wink: Jinak taky si myslím,že značkových hraček nemusí být moc (ale to pisatelka ani neměla namysli) My máme jen pár dražších a to většinou teda dřevěných,plastové mě moc nefascinují :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.7.08 11:00

ahoj anonymní zakladatelko a ostatní
na úvod píšu narovinu, že patříme zrovna do skupiny rodin, kde děti mají zrovna ty krásné a drahé hračky, nebot s nedostatkem peněz se nepotýkáme. Ovšem stejně - nejsme schopni babičce vysvětlit, že šlapací traktor a trampolína k narozeninám (mají narozeniny dva dny od sebe)je opravdu dostatečný dárek, že k tomu není třeba dotáhnout plastové letadlo z tržnice, kterému okamžitě upadnou křídla a spoustu dalších podobných pitomostí… on ten řev je totiž stejný a dvouletákovi nevysvětlíš, že letadlo je sice v háji, ale traktor mu to vynahradí…
Aspon že ta tchýně má rozum a dětem popřeje sice s taškou sladkostí, ale bez zbytečných blbin - nám přidá na dárek peníze a je to.

ono nevzít od babičky dárek - byt šmejd je dost ošemetné a smrdí to velkým konfliktem. pokud si babi nenechá říct, asi bych se nad to povznesla a fakt pořídila sama něco kvalitního, byt i na mimibazaru, nebo poděděním od známých…
jo a ještě bych řekla, že mnohdy na ceně hračky až tak nesejde - např malý miluje traktory a plastové traktorky mu kupujeme zá:,–(ně v řádu desetikorun, protože se rozbijou stejně jako drahé kvalitní modely - on ten dvouleták je prostě „spraví“ kladívkem, promáčkne podvozek (jak s ním jezdí po čtyřech a zatlačí), šlápne na něj… takže některé hračky se pro určité věkové kategorie draze a kvalitně kupovat ani nevyplatí…

zrovna tento týden jsme řešili na BC, jestli děti nerozmazlujeme, jestli si příliš nekompenzujem pocity nedostatku v dětství (naši obraceli každou korunu - rozestavěný barák a dvě maličké ségry k tomu). Mnohdy mám určité jakoby výčitky svědomí za to, že děckám nakoupím hračky za nekřestanské peníze, že prostě naše děti mají a sousedovy nemají ( a to si myslim že zdaleka nejsme extrém)… ale to sem už nepatří.

elda nepřihlášená

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.7.08 12:40

no tak to bych milou babi necim hnala - znamym prinese kvalitni hracku pac tam nemuze prijit s kde cim a vam prinese sunt z trznice. Asi bych babi rekla, ze je snad blizsi kosile nez kabat a at si se suntama z trznice chodi ke znamym nebo snad jeji vnuk ji nestoji za vic penez nez deti znamych?

• Nahlásit
  • Citovat
1652
8.7.08 13:50

Anonymní,

já myslím, že takhle se máš ptát babičky. a asi jít do konfliktu…dřív než přijde s dárkem…nebo se na dárku s ní domlouvat…ale chápu, ne vždy to jde.

tohle není o tom, že rodičové nemají peníze…U vás jde spíš o to, že babi se před cizíma „předvádí“ a vás pasuje do role - vy jste zvyklí - stejně lepší nemáte…to prostě zamrzí…ví to babička??? není lepší dát s babičkou peníze dohromady, domluvit se a koupit něco podle tvých představ…a pak by bylo jedno jestli donese auto za 10kč. Prostě jiný systém…Drahé a krásné hračky fakt nejsou všechno. U vás je to fakt spíš o tom přístupu, by mi osobně bylo líto víc než hraček toho, jak to babička bere…

hračky z tržnice taky neberem, nekupuju je…ale stejně od někoho přistanou…dětem to radost udělá ohromnou, že to nevydrží smůla…nehrotím to. Taky si nevyskakujeme a hračky a dárky vybírám docela pečlivě…dají se najít krásné a kvalitní věci a není pravidlo, že musí být drahé. a třebas mmb je taky alternativa než zase začneš pracovat a bude líp.

asi pokud by na babičku nic neplatilo ani domluva, konflikt by k ničemu nevedl, zkusila bych ješitnost…trošku na tvrdo bych její dárky před ní hlasitě srovnala s nějakou tetou, druhou babičkou…prostě stylem…jo ta by něco takového nekoupila…;-) nevím třeba by to zabralo pokud by pořád nechápala, že šunty fakt ne.....;-)

a mmch máme tu několik hraček fisher price…byly před lety součástí akce pampers, za posílané obaly od plínek…a všechny jsou MADE IN CHINA ;-)

Přeju co nejmíň slz nad dárky…

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
8.7.08 14:15
Zdenik píše:a mmch máme tu několik hraček fisher price…byly před lety součástí akce pampers, za posílané obaly od plínek…a všechny jsou MADE IN CHINA ;-)
Zdenik

No jo,ale není to tak,že když si FP dá vyrobit své hračky třeba v té číně,tak si je taky kontroluje,ať jsou podle norem?..kdežto nad no name hračkama z tržnice žádná velká firma,které by šlo o jméno není? Sice i FP a tuším svého času i Chico měla nějakou aféru s ftaláty či čím to,ale na rodíl od ostatních hraček made in China to je ojedinělé. Ségra měla hračky od FP taky z nějaké akce z pamprsek, telefónek a vkládacího a hrajícího šnečka…má děsné raubíře, opravdu všechny hračky (ale značkové pravda krom těch dvou neměli,jen běžné z hračkářství) kluci roztřískali. Jen ten telefónek a šneček vydrželi (a to je měli nonstop v pokojíku nějaké tři roky)Pořád jsou jako nové a nedávno jsem jí to prodávala na MMB 8O 8O ..takže i když my značkové hračky nevedem,tak něco na té kvalitě asi bude :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
8.7.08 14:28

Tenhle přístup :evil: by mě vytáčel více než rozpadající se šunty jako dárek (ty mimochodem dostáváme také). Trošku babi poštenkrovat, jak navrhuje Zdeník, pokud na to jsi povaha, by mohlo fungovat.

Jinak kromě MMB na použité hračky jsou fajn Tesco hračky - bytelné, odolné, hezké a pořád ještě cenově přijatelné, a mívají slevové akce.

Jo, Zdeníku, FP jsou taky povětšinou Made in China (co dnes není :roll: ), ale synovi se nepodařilo ještě žádnou jejich hračku rozbít - zato jsem mu už 2× tahala z ruky a z chodidla plastový střep z hračky z trhu, co dostává na narozky od tchýně; BTW žádný z jejích darů nežil nikdy déle než týden a všechny skonaly „přirozenou smrtí“ během hraní, žádné kladivo, hod z okna apod. V tomhle se značka a cena projeví celkem jednoznačně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
8.7.08 18:25

Ahoj , asi zas budu za blba, ale kde se prodávají „neznačkové“ hračky? My máme všechny hračky „značkové“ ( Lamaze,FP.Chicco,Natou…)kupovaný v normálních hračkářstvích/obchůdkách pro děti.

Jinak - dneska je 90%objemu produkce zboží Made in china (Thaiwan, Vietnam, Macau,Indonesia…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
8.7.08 18:57

Ahoj,

tak já přiznám, že osobně jiné hračky než Fisher Price ,Lamaze, Chicco apod. nekupuju, jsou opravdu kvalitní, malý si teď hraje s 9 let starými kousky z Lega a Chicca po dceři a jsou všechny stále pěkné. Nezachází s hračkami dvakrát šetrně, ale přesto zatím nic nerozbil, ani ze starých zásob, ani z toho, co dostal on. :P

Ovšem babičky - to byla kapitola. My už jsme tchyni „vycvičili“ - dávají dětem peníze - svátek, narozeniny 500,–, vánoce 1000,– a buď přidáme a koupíme něco většího, nebo prostě vyberu v té ceně něco sama. Sice se tím hračkám z tržnice nevyhneme, protože tchyně stejně koupí i tu a dostanou ji děti navíc, ale ona fakt dlouho nevydrží. Déle nám vydrželo jen čínsky pištějící mimino, tomu jsem po poslední „písni“ nevyměnila baterky a je to. 8) :lol: Naši kupují buď to, co řeknu, nebo dávají peníze, z tržnice nic. Takže tak u nás.

Já bych asi babičce řekla, že prostě dárky z tržnice nechci, každou chvíli upozorňují na škodlivé věci pro děti a u těch z tržnice to ani nikdo netestuje. Není to jen o penězích, je to i o zdraví. Ať vám dá peníze a vy si přidáte a bude kvalitní hračka. Ale asi jinak, než nějak razantně dát najevo svůj názor zo nepůjde, když náznaky se míjejí s efektem. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama