Kvalitní ortoped na skoliózu - Praha

758
3.7.17 22:50

Kvalitní ortoped na skoliozu - Praha

Ahoj, prosím máte tip na kvalitního ortopeda v Praze, který se zaměřuje na léčbu skoliozy? Na znamylekar.cz specializaci nenajdu a nedaří se mi ani na webu. V pubertě jsem měla výborného lékaře, bohužel byl jen do 18ti, navíc v jiném městě. V Praze netuším. Mám těžkou skoliózu, občas zajdu na rehabilitaci, ale každý to dělá po svém. (např. Kolář je vyhlášený terapeut, ale zřejmě pro pár vyvolených) Chtěla bych se zádům začít víc věnovat, zajít na RTG, zjistit jak jsem na tom po porodech.. zajímá mě Dornova metoda, SM system, prý pomáhá i jízda na koni (nemám šanci se dostat) atd., ale netroufnu si někam zajít aniž bych měla názor ortopeda. Podle manžela bych měla jít na operaci, ale toho se bojím, ráda bych zkusila jiné možnosti. Hodně dlouho jsem záda zanedbávala, mám velké bolesti. Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1905
3.7.17 23:35

Klinika malvazinky nebo si platit sm system, dela ho treba pi eva peltramova, vygoogli si ji,
chodila jsem k ni, dela skoliozy, ale plati se to, uz nevim kolik. cjtela jsem sem vlozit o ni clanek, ale system mi nevim proc blokuje vlozeni odkazu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.17 07:25

@kittysha Mohu se zeptat, kolik ti je let přesně? Ještě by to operovali? Kde? Jak těžkou máš skoliozu - stupně? SM systém je asi nejlepší. Některé rehabilitační ho i dělají. Ale v Praze nevím…Pak je to na pojišťovnu. Jinak se platí.

• Nahlásit
  • Citovat
758
4.7.17 09:28
@Anonymní píše:
@kittysha Mohu se zeptat, kolik ti je let přesně? Ještě by to operovali? Kde? Jak těžkou máš skoliozu - stupně? SM systém je asi nejlepší. Některé rehabilitační ho i dělají. Ale v Praze nevím…Pak je to na pojišťovnu. Jinak se platí.

Jak jsem psala, od puberty jsem nebyla nikde sledovaná - tehdy mi doktor „hrozil“ operací, nosila jsem cca 5 let korzet 23h, v 18ti mě „vyřadili z evidence“, přestěhovala jsem se, měla děti.. teď je mi 35, stupně netuším, právě proto bych ráda kvalitního lékaře a RTG - trojité zakřivení vč. rotace, vystouplá lopatka atd. Netuším, jestli se operuje jen v pubertě, jak jsem psala, chci se tomu vyhnout, ale předpokládám, že to lze i později, pokud je fakt problém, abych neskončila na vozíku nebo v inval. důchodu. SM systém jsem zatím jen vyzkoušela, nezávisle na dvou místech - zrovna Peltramova a spiralyoga - jakože renomovaná místa - a teda byla jsem až šokovaná rozdílným přístupem a např. v základní otázce dýchání měli přesně opačné názory.. proto chci lékaře i rehabilitaci kvalitní, ať vím, že to dělají co nejlíp.
Chtěla bych zkusit dornovu metodu, ale prý je hodně důležité, jak dobře to člověk umí, aby se stav ještě nezhoršil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.20 09:16

Ahoj, mohu se zeptat zda-li jsi někoho sehnala a jak jsi dopadla? Mám podobný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
20.3.20 09:31

@kittysha Ahoj,skolioza hrudní páteře mne provází od mala, už ani nevím, kdy jsem s tím začal mít problémi, jen vím, ve 35ti to dočlo tak daleko, že jsem nedojel autem dál než 20km, protože mi tak ztuhnul krk, že nešlo otáčet hlavou, no hrůza.
Rehabilitační doktorka mě do 3let odsoudila na vozík a s tím, že se pro to nedá nic dělat.
Jenže když bylo nejhůř, jsem potkal velmi zajímavého člověka, který jen pohledem řekl co mě čeká a nemine, stejně jako ta doktorka, ale s tím rozdílem, že pokud budu cvičit, bude vše ok.
Naučil mě cvičení, univerzální pro každého skoliotika, které musím 2× deně cvičit.
Když jsem po týdnu cvičení zjistil, že veškeré bolesti a potíže jsou pryč, je snad jasné, že jsem pokračoval dál. Dnes je tomu 15let co deně cvičít 10minut a o skolioze v podstatě nevím.
Jen je škoda, že toto cvičení nikde nenajdete, leda že bych ho zveřejnil já, protože ten člověk se odstěhoval do Moldavska, jenže já se bojím úřadů, když na to nemám žádné oprávnění, Ale jsem ochoten vše vysvětlit a ukázat třeba přes skype.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
24.3.20 06:29

Zdravím. Také mne trápí skolioza od dětství, nyní je mi přes 50 let. Cvičím, plavu, ale problémy jsou. Můžeš aspoň popsat a vysvětlit cviky? Na tom nic není, zvlášť když to druhým pomůže. Např. Leh na břicho, ruce upažené atd…
Mooooc děkuji. Lída

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
24.3.20 08:02

Nakonec jsem přece udělal video a dal ho na Fb, je to na stránce čištění interiéru vozidel,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
24.3.20 11:29

Nenašla jsem. Dej prosím přesný odkaz.
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
24.3.20 12:32

https://www.facebook.com/…43868049311/

Kdyby to nešlo spustit, pošlu to do mailu, tam to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
24.3.20 12:53

Video super, návod jasný. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu