Kvalitní pleťová kosmetika

121
20.4.21 15:10

Kvalitní pleťová kosmetika

Ahoj, jdu si pro radu :)
Je mi 21 let, momentálně jsem na začátku těhotenství. Vždy jsem měla skvělou pleť, jen v době menstruace mi vyskočil 1-2 pupínky. Poslední rok mám extrémně rozšířené póry, pleť mám dost citlivou a nesjednocenou. Teď od začátku těhotenství mám pleť plnou akné, ale o to mi v podstatě nejde, vím že je to vlivem hormonů.
Zajímalo by mě zda tu nemáte někdo zkušenosti s dobrou kosmetikou na rozšířené póry, černé tečky, která vám opravdu pomohla a buď tyto problémy zmizely, nebo se alespoň výrazně zlepšily :D Na ceně moc nezáleží, jen nechci krém za 3000,– :lol:
Budu ráda za cenné rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3138
20.4.21 15:19

Používám řadu Vital Just, třeba čisticí gel na tvář mi jako jediný odstranil černé tečky z nosu. A to sem už fakt byla zoufalá 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
20.4.21 15:57

Černé tečky jsou zoxidovaný maz -hlavně je nezkouše odstranit mechanicky - peeling skořámpkami, sluovací mazky, vynípávání a podobně.

odstraňuj je tak jak se má tedy pomocí enzymů a pleti prospěšných kyselin - pořiĎ si nějaký enzymatický peeling pro citlivou pleť a jednou, dvakrát týdně ho používej. Fajn je třeba porcelánová tvářička od Havlíka.

Jinak potřebuješ svou pleť především chránit před sluncem - hormony v těhotenství moc rády dělají pigmentové skvrny, nevycházej z bytu bez krému proti slunci SPF minimálně 30. A vol spíš minerální, chemické SPF zkus až se ti pleť zklidní. Ale ten zinek co bývá v minerálních krémech je na pleť hojivý.

Další věc je pečlivé, ale jemn čištění - sáhni po nějaké pěně pro citlivou pleť a večer se opravdu nezapomýnej umýt. Umytou pleť natři něčím, co ti ji bude pomáhat zklidnit - nějakým sérem. Dokud to je divoké a s pupínky, tak sáhni třeba po niacinamidu se zinkem od skinkare revolution (mají v DM), sérum nanášej ještě na vlhkou pleť.
Až se to zklidní, tak místo toho používej něco s vitamínem C. A pak to ještě potřebuješ hydratovat - hlasuju pro mandlový krém od veledy pro citlivou pleť, dokud se to neuklidní, pak můžeš experimentovat s tím, co se ti bude líbit.

No a ráno opláchnout vodou, sérum, hydratace a teda krém proti slunci, teprve pak se malovat, pokud se maluješ.

na regulaci mazu - tedy zmírnění pupínků i černých teček velmi pěkně fungují masky z jílu - kup nějakou a nebo si kup rovnou kosmetický jíl a míchej lžíci jílu s lžící jogurtu a to na obličej poté co smyješ enzymatický peeling. Nech to působit, pak to smyj a tvář ošetři sérem a hydratačním krémem.

ve stručnosti

• ochrana proti slunci
  • ochrana proti slunci
  • ochrana proti slunci
  • šetrná exfoliace enzymaticky, ne mechanicky
  • nedážidit, čistit co nejšetrněji
  • používat účinné látky niacinamid, zinek, vitamn c, kyselina acetylsalicilová a podobně.
  • hydratovat
  • jíl pomáhá s regulací mazu pokožky.

nezáleží na značce, podstatné je složení.

Případně - mlm neabízí vhodný poměr ceny a účinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
20.4.21 16:54

@Ou Mockrát děkuji za super rady, jdu objednávat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
20.4.21 17:35

@Karolinaaaaaa
Ja mam super zkusenosti s Havlikovou apotekou.
Vyzkousela jsem hromady znackovy kosmetiky (dokonce kremy za 5000kc a po tech jsem se ukrutne osypala).
Rok pouzivam apoteku a nic jinyho uz nekupuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13652
20.4.21 17:40

Používám oleje a serum od Renovality. Trvalo celkem dlouho nez byla pece trochu znat aktuálně pouzivam 6 mesic a plet je opravdu lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
20.4.21 17:47

@peta1003 Teď jsem tam udělala větší objednávku, tak snad pomůže :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2564
20.4.21 18:48

Vyzkoušela jsem kde co a za různé ceny, ale zakotvila jsem u přírodní kosmetiky Renovality a vážně bomba. Pleť je nádherná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
20.4.21 20:29

Asi už jdu pozdě s radami, ale mně nejvíc pomohla Čistící maska tuzebnik od nobilis tilia, to v prvé řadě. Pak kosmetika original atok - pleťové vody a krémy, konkrétně mateřídouška, vianna a tea tree, vody hřebíček, levandule, tea tree. Podkladovy krém je výborny citron-mrkev

Hlavně je to dostupné cenove (aspoň pro mě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
20.4.21 20:42

@Gerberka Každá rada se vždycky hodí, děkuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
20.4.21 20:59

@Karolinaaaaa

Od nobilis tilia je dobrý ještě aknegel, ale hlavně ta maska tuzebnik, já tomu vůbec nevěřila, ale je to opravdu zázrak na necistou problematickou pleť, rozšířené póry a tak, za tu se přimlouvám nejvíc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33515
20.4.21 21:29

Čistící voda č.2 od Clinique. Obsahuje kyselinu salicylovou, která jemně slupuje vrchní mrtvé buňky a desinfikuje. Když se poté namažeš vhodným krémem, pleť nebude vysušená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19639
21.4.21 13:01

Dermokosmetika Syncare a rada akne
https://m.heureka.cz/hledat/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...