Kvasinková infekce - kakao?

Anonymní
včera v 18:43

Kvasinková infekce - kakao?

Zdravím, jsem si vědoma co při protikvasinkové dietě konzumovat a co ne, až na samotné hořké kakao (nikoliv Granko ani nic jiného slazeného). Všude píšou, že kakao by se nemělo, ale nevím proč. Má to nějakou spojitost s kofeinem jako je například u kávy nebo černého čaje? Umíte mi někdo pomoci? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6333
včera v 19:16

Protoze pokud nemas v poradku streva, tak kakao obsahuje slozky, ktere jsou drsne a muzou drazdit streva. Navic kakao je kyselinotvorne.
http://www.happybellies.net/…-diet-b-e-d/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
včera v 19:25

@Jana525 děkuji. Právě to jsem chtěla vědět, jestli působí kyselinotvorně, protože káva i černý čaj ano. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12953
včera v 19:27

Dieta nemá žádný přímý vliv na tvou vaginální mikrofloru. Je to oblíbený omyl z dob, kdy to byla nemoc prakticky jen žen co trpěly diabetem. To skončilo někdy kolem 60. let minulého století, kdy ženy začaly hromadně nosit umělhhmotné prádlo a upnuté kalhoty, taktéž z umělých vláken a tím mění mikroklima svého klína, které je příhodnější právě pro kvasinky.

Ony ty diabetičky k tomu nemají sklony proto že by měli vysokou hladinu cukru v krvi, ale protože jde o systémové onemocněí, kteér zasahuje i třeba právě shcopnost těla udržet si zdravou mikrobiotu v periferii jako je pochva.

Vaginální mikroflora se nijak nedostane ke krevnímu cukru- tedy k tomu co můžeš ovlivnit stravou a samozřejmě že se nijak nedostane ke střevnímu obsahu. A střevní mikroflora má jen jedinou cestu jak se dostat do vaginy, totiž v podobě znečištění fekáliemi…

Takže si kakaou udělej tak jak ti chutná. Veškeré informace na internetu o protikvasinkové dietě jsou voloviny a autoři buď nerozumí tomu, jak funguje lidské tělo a nebo to vědí a stejně píšou blbosti, protože se to hodně čte a prodává to nesmyslné doplňky.

Jíst méně sladkého a více vlákniny ti může o trošku srovnat nespecifickou imunitu, takže o trošku snížit náchylnost k infekcím, ale opravdu kvůli tomu nemusíš jít do ketozy a nejíst skoro nic. Stačí nejsít moc často prasárny a jíst hodně ovoce a zeleniny, luštěnin, celzornných výrobobků, oříšků a semínek.

Ohledně chronických zánětů

1. chceš kultivace na gynekologii a léčit sebe i partnera specificky. Chceš zároveň vyloučit věci jako ureoplazmata a podobně. To je základ jakékoliv účinné léčby. A je potřeba vydržet a léčit se i po vymizení příznaků. A být pečlivý a důsledný. dokud nebudete zaléčení, tak souložit pouze s kondomem. A pokud partner pravidelně nechodí na dentální hygienu, tak s tím začít, kvasinky se můžou přenášet i orálním sexem…

2. nechceš nosit umělohmotné spodn prádlo a ty 100% bavlněné kalhotky chceš buď vyvářet a nebo dezinfikovat. Ideálně ale chceš chodit naostro v sukni, nebo alespoň v hodně volných kalhotech s prodyšnými kalhotkami.

3. nechceš používat žádné parfemované, pečující vložky, naopak při menstruaci používat probiotické tampony a nebo kalíšek. V mezičase používat probitické globule.
Pořídit si také lyzáty jako je třeba https://www.pilulka.cz/candivac-cps-30

4. ničím pochvu nevyplachovat, omývat pouze z venčí a něčím určeným na intimní hygienu, maximálně v okamžiku kdy zrovna nepoužíváš antimykotické prostředky, tak sedací koupele v chytré houbě https://www.chytra-houba.eu/…koupele.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
včera v 19:37

@Ou děkuji za odpověď. Jsem si vědoma všeho a všechno se snažím plnit. Naopak s těmi vložkami to teď mám jinak. Normálně nosím kalíšek, ale bojím se při léčení kv. infekce zavádět ho, aby jsem nezasahovala do léčby a tím si neudělala nějakou novou infekci/zánět. Navíc používám i lokální mast. Proto používám na těch pár dní vložky, je nějaká jiná možnost? Na vložky jsem si odvykla, tampony samozřejmě nemůžu a o probiotických tamponech jsem ještě neslyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12953
včera v 22:05
@Anonymní píše:
@Ou děkuji za odpověď. Jsem si vědoma všeho a všechno se snažím plnit. Naopak s těmi vložkami to teď mám jinak. Normálně nosím kalíšek, ale bojím se při léčení kv. infekce zavádět ho, aby jsem nezasahovala do léčby a tím si neudělala nějakou novou infekci/zánět. Navíc používám i lokální mast. Proto používám na těch pár dní vložky, je nějaká jiná možnost? Na vložky jsem si odvykla, tampony samozřejmě nemůžu a o probiotických tamponech jsem ještě neslyšela.

hele u vložek vadí všechny ty nesmyslný přísady co tam dávají - jako je parfemace, aloevera, pečující gel a kdoví co ještě. Obyčejný vložky bez doplńků jsou asi v cajku.

Kalíšek z lékařského silikonu nevadí, pokud ho máš na začátku vyvařený a pravidelně ho oplachuješ. Ale je to na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama