Reklama

Kvasinková infekce-musím k lékaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 22:21
Kvasinková infekce-musím k lékaři?

Ahpoj, jdu si pro radu. Doufám, že pochopíte anonymitu… :oops:
Krátce po porodu cs mi bylo zjištěno, že mám masivní kvasinkovou infekci. Doktorka mi napsala nejaké gelové čípky, nevím jak se jmenovali, ale ty jsem neužila tak jak jsem měla, protože jsem se dostala do nemocnice a tam jsem si je nevzala, dobrala jsem to až když jsem se vrátila domů. Vypadalo to, že už tím netrpím, neměla jsem žádné problemy až teď. Po sexu mě to svědí, občas pálí a samotný sex se utrpení :oops:.Zajímalo by mě jestli se to dá léčit učině i doma s léky bez předpisů jaký lék pomáhá. Předem děkuji za odpověď…

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16033 příspěvků 04.02.18 22:33

Masivní kvasinkovou infekci bych řešila především pročištující dietou s radikálním omezením sacharidů. At máš zdravé tělo a nemoc se nevrací :kytka:

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 04.02.18 22:34

Mně úplně stačí globule s borovou vodou, zavádět večer těsně před ulehnutím. Pro úlevu vymývám uvnitř intimním mýdlem.

blumen
Hvězda diskuse 41243 příspěvků 04.02.18 22:48
@Anonymní píše:
Ahpoj, jdu si pro radu. Doufám, že pochopíte anonymitu… :oops:
Krátce po porodu cs mi bylo zjištěno, že mám masivní kvasinkovou infekci. Doktorka mi napsala nejaké gelové čípky, nevím jak se jmenovali, ale ty jsem neužila tak jak jsem měla, protože jsem se dostala do nemocnice a tam jsem si je nevzala, dobrala jsem to až když jsem se vrátila domů. Vypadalo to, že už tím netrpím, neměla jsem žádné problemy až teď. Po sexu mě to svědí, občas pálí a samotný sex se utrpení :oops:.Zajímalo by mě jestli se to dá léčit učině i doma s léky bez předpisů jaký lék pomáhá. Předem děkuji za odpověď…

Kup si cipky Gyno-Pevaryl nebo jine, co doporuci v lekarne. Na 3 dny. K tomu masticku pro tebe, potirat dalsi 3 dny i po odezneni priznaku. A idealne i krem pro partnera, nekdy mivaji obtize taky, potirat i 3 dny po odezneni priznaku. Krem se jmenuje Canesten. Ale jsou jich spousty a prodava se to i jako balicek dohromady nekdy

misa.859
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 04.02.18 23:04

Kup si volně prodejná antimykotika. Ale k lékaři bych šla, můžeš mít i bakterii nějakou a na to jsou třeba antibiotika, ale musí ti udělat kultivaci.

markyska82
Závislačka 2588 příspěvků 38 inzerátů 04.02.18 23:08

V lékárně si něco kup na mykozu a hlavně i mastičku pro chlapa. Každy den ať se maže a pod dobu léčky žádný sex. Uvidíš, jestli to pomůže. Pokud ne, tak na gyndu

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 04.02.18 23:27

V lékárně ti určitě poradí co koupit :)

Verun83
Echt Kelišová 8686 příspěvků 33 inzerátů 05.02.18 04:43

Jestli mas masivni kvasinku, tak omez cukry a bilou mouku. Hodne zelene zeleniny. Koukni se na protikvasinkovou dietu.
Jinak s timhle na gyndu uz nechodim. Byla bych tam furt. Skvele pomahaji tetraborico globule. Je jich 10 asi za 120,–. A staci mi na tyhle potize vzit na jednu noc a mam klid. Srovnavaji i ph, coz je dulezity. To vetsina antimykotik nedeka.

Elath
Kecalka 103 příspěvků 05.02.18 05:02

@Karleon Zavádět něco takového dovnitř a ještě vymývat mýdlem? Vždyť i to mýdlo je jen na vnější omytí. Tohle naopak může způsobovat další infekce, protože to způsobuje nerovnováhu a vysoušení uvnitř.
Tohle mi zavání průšvihem a rozhodně bych to nikomu nedoporučila. Co na to říká váš gynekolog?

Verun83
Echt Kelišová 8686 příspěvků 33 inzerátů 05.02.18 05:11

@Elath ja mam treba prirodni myci emulzi, ktera udrzuje ph a ulevuje pri svedeni a paleni. A pusobi i preventivne proti mykozam. Pri akutnim jsem ji taky obcas pouzila dovnitr.

Elath
Kecalka 103 příspěvků 05.02.18 05:23

@Verun83 takhle, neznám složení té emulze, ale pokud je problém a je potřeba ho řešit uvnitř, vždycky žádám v lékárně, existují tabletky, čípky, krémy…
Ono jde o to, že i nejšetrnější mýdlo rozhodí ph a napomůže k nerovnováze těch zdravých bakterií, co tam máme a pak je zaděláno na další mykozu. Nemělo by se vyplachovat ani vodou, aby nedošlo ke zdravotním problémům.
Rozhodně bych, ale nic, co není z lékárny nezaváděla přes noc. Existuje spousta falešných správ a hoaxů, které doporučí zavést to a tamtmo (okurku, česnek, jogurt) a je spousta žen, co tomu uvěří a posílají to dál jako ověřené info, ale přitom to může opravdu ublížit.

Takže za mě je to spíš něco ve smyslu „bacha na to!“

Verun83
Echt Kelišová 8686 příspěvků 33 inzerátů 05.02.18 05:30

@Elath jo vim co existuje a zavadim jen veci z lekarny. Cesnek je hard core, v zivote bych si ho tam nestrcila. Staci jak me pali v puse a v brise. Natoz dole :lol:

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 05.02.18 08:09

@Elath A co je špatného na borových globulích?? Tenhle postup mám ověřený léty. Existují přípravky pro výplach pochvy, pokud je problém akutní, nezvládám čekat do večera na zavedení globule a okamžitě ve sprše vymývám.

A k vyplachování vodou.. byla jsem ve Františkových lázních, kde jsem absolvovala proceduru s názvem vaginální irrigace, tam dochází k proplachování pochvy po dobu 15 min. Některé ženy byly léčeny i rašelinovými tampony.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >