Kvasinková infekce, už si nevím rady..

Anonymní
27.4.20 12:17

Kvasinková infekce, už si nevím rady..

Zdravím holky,

Myslím, ze už od svých 15cti let trpím na kvasinkové infekce nebo mykozy. Vždy se to tak střídalo.. výtok, zápach, oteklá rodidla, bolest při sexu.. některé to určitě znají.
Takhle se to se mnou už dlouho, gynekolog mi vždy předepíše nějaké zavádějící tablety nebo krémy a to pomůže vždy jen na chvilku.. už si nevím rady. Vrací se to třeba jednou za 3 měsíce.. + se do toho snažíme půl roku o mimčo (nevím zda to na to má nějaký vliv, ze to třeba zatim nejde).. Snažím se dodržovat pitný režim, omezit cukr.. i když to nejde úplně, ale nejíst třeba zbytečně čokolády nebo sušenky..
Jsem už bezradná.. obtěžuje to můj každodenní život.
Nemáte nějaké rady či tipy jak se toho zbavit? :,(
Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53
27.4.20 12:21

A lecite se zakazdym s partnerem spolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 12:23

@Dipsey
Bohužel, nikdy jsem k tomu žádného nedokopala a v mladí už vůbec ne..
Současnému Partnerovi se žádná infekce neprojevuje, je to důležité?

• Citovat
  • Nahlásit
34808
27.4.20 12:25
@Anonymní píše:
Zdravím holky,Myslím, ze už od svých 15cti let trpím na kvasinkové infekce nebo mykozy. Vždy se to tak střídalo.. výtok, zápach, oteklá rodidla, bolest při sexu.. některé to určitě znají.
Takhle se to se mnou už dlouho, gynekolog mi vždy předepíše nějaké zavádějící tablety nebo krémy a to pomůže vždy jen na chvilku.. už si nevím rady. Vrací se to třeba jednou za 3 měsíce.. + se do toho snažíme půl roku o mimčo (nevím zda to na to má nějaký vliv, ze to třeba zatim nejde).. Snažím se dodržovat pitný režim, omezit cukr.. i když to nejde úplně, ale nejíst třeba zbytečně čokolády nebo sušenky..
Jsem už bezradná.. obtěžuje to můj každodenní život.
Nemáte nějaké rady či tipy jak se toho zbavit? :,(
Díky

Zkus protikvasinkovou dietu. Čokoláda je mňamka, ale opuchlá rodidla teda nejsou nic moc. Taky bavlněné prádlo a nepřiléhavé kalhoty. A léčit by se pokaždé měl i chlap. A pořádně mýt před akcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34808
27.4.20 12:25
@Anonymní píše:
@Dipsey

Příznaky mít nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10088
27.4.20 12:28

Take s tím bojuji. Chce to omezit opravdu na minimum cukry a bílou mouku. Já třeba s cukry úplně problém nemám, ale ta mouka, to je prostě horší. Já začala brát minulý týden Candistop, celkem mě zaujali recenze, tak jsem zvědavá, pak beru Citrovital. To je extrakt z grepfruitovych jadérek i zavádím lactobacily…doufám, že to pomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14168
27.4.20 12:30

Pouze bavlnene pradlo, prezehlovat. Zadny cukr - protikvasinkova ideta (ta nejdrsnejsi vynechava i prilohy, ale to by myslim nemelo byt nutne). Pro zacatek zadne slazene napoje, cukrovinky (susenky a pod.), zmrzlinu…, zadne polotovary, nepresolovat… Neni vhodny ani alkohol. Daji se koupit laktobacily k zavadeni do pochvy, ale to jsem nepocitovala zadnou zasadni zmenu. Pokud bys chtela svetylko na konci tunelu, tak po prvnim tehotenstvi to vse u me jako zazrakem zmizelo. Naopak cele prvni tehotenstvi silene…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5771
27.4.20 13:01
@Hobitka píše: ..... Neni vhodny ani alkohol. .....

No to není vhodný vůbec, alkohol úplně vynechat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6491
27.4.20 13:06
@Anonymní píše:
@Dipsey

Samozřejmě, že je to důležité. Muži bohužel bývají často bezpříznakoví :? Takže si to takhle předáváte furt dokola. Partner, který se odmítá přeléčit, je sobec :poblion: Nestál by mi za to. Zdraví je přece přednější. Někdo si řekne, že jsou to jen kvasinky. Ale opakující se infekce mohou v budoucnu způsobit nejen neplodnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
27.4.20 13:21

Jak nedokopala? Proste neprelecis se - nebude sex, a nazdar. Jako jo, kdysi zamlada mi to bylo blbe, kdyz jsem o tom tehdejsimu pritelovi rikala poprve, ale pak uz mi to prislo jako normalka :nevim: Ja se kvasinek zbavila tak, ze jsem si naordinovala Candivac, na akutni potize Gynopevaryl combipack, po ukonceni lecby Gynopevarylm probioticke tablety na zavadeni a probiotika oralne. A pri pocitu, ze se neco rozjizdi, dodnes aplikuju vyplach Rosalginem. Jinak na gynde jsem taky tehdy zamlada byla kazdou chvili, pokazde jsem nafasovala to same a hotovo. Nikdy se tim nezaobiral. Takze jsem si tehdy nastudovala, co slo, vyhodila intim gely, prohledala online lekarny, sepsala si postup lecby, utratila hromadu penez, ale od te doby mam pokoj. Ze stavu „Kvasinky prakticky kazdy mesic“ jsem se dostala do stavu „Kvasinky? Noo, mozna jednou za dva-tri roky“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
27.4.20 13:23

A jeste poznamka - kvasinkam se dost libi vlozky a tampony. Osobne pouzivam uz nekolik let kalisek (tampony vyjimecne) a vim take o dvou kamaradkach, kterym kvasinkove zanety po prechodu na kalisek vyrazne ubyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18056
27.4.20 13:31

Dělali ti kultivace toho co ti tam roste? Včetně třeba ureoplasmy?

Přelečuješ i partnera? Muži příznaky nemají, ale bývají přenašeči. Pokud se ten současný odmítá jednou denně namazat na penisu, aby pomohl tvému zdraví, tak bych dost přehodnotila to, jestli s někým takovým chci mít děti.

Protikvasinková dieta je zbytečnost, není žádná přímá souvislost mezi střevní mikroflorou a vaginální mikroflorou. Ke krevnímu cukru se vaginální mikroflora vůbec nedostane a hladina případné glukozy v poševním sekretu je stabilní, neovlivněná tím, co jíš.

Samozřejmě pomůže když budeš jíst tak, aby tvoje střevní mikrobiota byla v co nejlepším stavu, ale to neznamená vynechat cukr, ale naopak navýšit nejrůznější vlánkinu. Celozrnné výrobky, ovoce, zelenina, luštěniny, semínka, oříšky, houby, mořské řasy - kromě toho že chceš cca 30 g vlákniny denně ( dávka v běžné české stravě je okolo 10 g), tak potřebuješ co nejpestřejší složení. Užívat půl gramu inulinu v tabletkách je lepší než drátem do oka, ale systémově to není úplně ideální.

To ti ale jen pomůže s nespecifickou imunitou, ne přímo s kvasinkovou infekcí. Ale teda budeš pak mít lepší vlasy, nehty a pleť (kromě vlákniny je v těch potravinách taky spousta minerálů a vitamínů), budeš líp spát a budeš mít více energie.

Takže ano - proměnit stravu k lepšímu ti může pomoci, ale klíčem fakt není omezení cukrů.

Primárně potřebuješ důkladné vyšetření od gynekologa a důslednou a dostatečně dlouhou specifickou léčbu a to i pro partnera. V případě že by to tvůj současný gynekolog odmítl udělat, tak hledej jiného.

Jako podpůrná věc je nechat rozkrok co nejvíc větrat - ideální je chodit co nejčastěji v sukni na ostro, spodní prádlo nosit pouze z přírodnýcích, prodyšných materiálů a při praní ho dezinfikovat- buď vyvářkou a nebo přidanou dezinfekci do praní. Zároveň je potřeba zapomenout na upnuté kalhoty a na kalhoty s obsahem polyesteru.

Před tím, než ženy začaly kolem 60. let nosit kalhoty a měnit tak mikroklima klína, tak vaginální mykozy byly známé jako nemoc cukrovkářek (tady vznikla ta víra, že to ovlivňuje hladina cukru v krvi, jakkoliv je to volovina - u žen trpícím diabetem jde o systémový problém ).

Další podpůrné věci co můžou pomoci je používat lyzáty jako je candivac, které pomůžou imunitě lépe zvládnout nerovnováhu ve vaginálním prostředí
https://www.pilulka.cz/candivac-cps-30

A v době kdy zrovna netrpíš na zánět používat probiotické vaginální čípky, pokud by ti situaci zhoršovala i menstruace, tak probiotické tampony. A nebo kalíšek, na který můžeš občas kápnout zvenčí nějaká probiotika.

Další podpůrná věc co můžeš zkusit využít jsou sedací koupele v chyré houbě -taky se dělají v mezičase, kdy zrovna nepoužíváš žádné antimykotické přípravky.
https://www.chytra-houba.eu/…koupele.html

Jo a teda hlavně pochvu ničím nevyplachovat, pokud to není přímo antimykotikum, či něco kyselého při prvních příznaícch infekce. Hygiena se provádí jen zvenčí a něčím s nízkým PH - tedy něčím určeným na intimní hygienu, běžné mýdlo či sprchové gely to můžou narušovat.

Určitě nemůže uškodit (a při snaze počít to jen pomůže) je začít cvičit třeba hormonální jogu nebo metodu podle mojžíšové - tím že se srovnají případné svalové dysbalance a odstraní blokády v oblasti pánve a beder, tak se může srovnat to, aby se tvoje pochva dokázala vrátit do zdravého stavu.

Jen teda chceš se to naučit pod vedením certifikované lektorky (hormonální joga) a nebo fyzioterapeuta (mojžíšovou), jinak to nemusíš dělat dobře.

Než se přes karanténu k tomu dostaneš, zkus třeba jednou denně cvičit tohle.
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
27.4.20 13:40

Ano, je to hodne, hodne dulezite, je to nejdulezitejsi. U chlapa se priznaky vetsinou neprojevi, aj u nas to tak bylo. Ja jsem to tak mela s byvalym pritelem. On se nelecil a ja porad zavadela tablety, takze to byl zacarovany kruh. Pak jsme se nastesti rozesli :) S novym partnerem jsme se lecili oba, gynekologicka predepsala pro me vag. tablety a pro partnera mast, oba jsme se lecili 14dnu, dulezite je nemit pocas tych 14 dnech sex, musite to vydrzet. A odvtedy jsem nemela jediny problem, s partnerem jsem uz 9 let, mame syna a holcicku ocekavame :) Kdyz se partner nechce lecit, tak ho asi nekam poslat, nemuzes takhle zit do nekonecna, stav se ti muze zhorsit, tvoje zdravi musi byt na prvnim miste. A urcite neni vhodne aby jsi otehotnela a mela tam infekci, to predse diteti neudelas. Kdyz chcete dite, nejdriv se musete oba vylecit. Drzim peste. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 13:42

@Hobitka
Takže ani takové ty musli sušenky, bebe nic takového?

• Citovat
  • Nahlásit
5771
27.4.20 13:43
@Anonymní píše:
@Hobitka
Takže ani takové ty musli sušenky, bebe nic takového?

Proboha, vždyť to je bordel plný cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat