Kvasinky a Polygynax v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 29.09.14 10:34
Kvasinky a polygynax v těhotenství?

Ahojte maminy :-)
Dnes jsem byla na GYN s takovym problémkem - už týden mě trápí příšerné svědění. Doktorka říkala, že to vypadá na kvasinky a napsala mi na to Clogin na výplach a vaginální antibiotika Polygynax. Jsem v 22tt a docela mě zarazilo, když jsem doma v příbalovém letáčku našla informaci, že je Polygynax nevhodný užívat během těhu. Tak teď nevím, jestli brát či ne… Bra jste tyto antibiotika některá v těhu?? Anebo co Vám doktor předepsal???
Děkuji za odpovědi a případné rady! :-)

Reakce:
Gina
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 29.09.14 11:15

Ahoj, jsem 32tt, taky se mi asi před měsícem rozjelo svědění a bílý výtok, klasické kvasinky. Doktor mi doporučil koupit boraxové globule, který jsou prý nejšetrnější k poševnímu prostředí a má s nimi výborné zkušenosti i na základě zpětných ohlasů pacientek. Koupila jsem si je (i když byla trochu fuška je sehnat, protože skončila distribuce a ne všechny lékárny je mají, musela jsem pátrat), zabraly, od té doby mám ťuk ťuk pokoj :-) těžko říct, proč ti tvoje dr nasadila antibiotika na pouhé kvasinky… :think:

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 29.09.14 11:53

Mně doktorka taky nasadila v těhotenství léky, řekla že je mužu, ale v létáku bylo napsáno, že v těhotenství se nemá užívat, možná se firmy chrání, proto to tam píšou, brala jsem je a nic se nestalo

lucynka87
Povídálka 14 příspěvků 29.09.14 11:53

Mě předepsala dr. taky polygynax na kvasinky ve 35tt. Mimču se nic nestalo ;)

Ališa
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 29.09.14 11:54

Ahoj, já jsem tyto atb v těhotenství bohužel nebrala (měla jsem Dalacin krém a Macmiror, ale u obou se mi vyskytla alergie). nyní pokud mi něco je, tak beru boraxové globule (některé lékárny si je dělají sami) a asi zabírají nejlépe.

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 29.09.14 12:02

Mam silene dilema, zrovna dvakrat se mi do tech antibiotik nechce… Myslela jsem, ze mi napise jen nejaky krem… Zase mi to neprijde tak vazne, jen to svedeni je otravne, ale jinak nemam nijak zbarveny vytok nebo bolesti… Premyslela jsem, ze bych zkusila pouze ten vyplach Cloginem a mozna Canesten?? Anebo zkusim sehnat ty globule, uz jsem o nich slysela od vice lidi… Kolik vas staly? A jsou teda pristupne bez lek. predpisu..?
No a taky nevim, co s pritelem. Sice si nestezoval, ale bojim se, jestli to 8o nechytl taky…

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 29.09.14 12:04

Navic to ani nebyla moje doktorka, ale zastupujici toho meho, jelikoz ma dovolenou… Tak k ni nemam az takovou duveru, i kdyz to nebyla zadna zla jezibaba :-D

Ališa
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 29.09.14 12:14

Já jsem je měla na předpis, ale jinak jsou volně prodejné a stojí cca 100,– Kč

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 29.09.14 19:49

@střepina @lucynka87 Holky a muzu se zeptat, mely jste k tem antibiotikum taky jeste Clogin?? Ja si rikam, ze by mozna fakt stacil ten… :-(

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 29.09.14 20:15

@Ageleine ne,ale mazat je dobrý, mě doktorka řekla že mazání nestačí, protože to svědí jak je zánět uvniřt, až se to zaléčí, tak to přestane svědet, ty krémy jsou jen na ulevu

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 29.09.14 21:01

@střepina No ale me prave nesvedi uvnitr, ale jakoby „zvenku“… :?:

lucynka87
Povídálka 14 příspěvků 29.09.14 21:32

Ne Clogin jsem neměla. Ale u plno léků je napsáno, že se v těhu nesmí a dr. je normálně předepisují. Zase je lepší zánět pořádně přeléčit…

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 30.09.14 08:31

@Ageleine to je jasný, že to svědí zvenku, ale mast nestačí, musí se to vyléčit uvniřt

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 06.10.14 19:24

@Ališa @střepina Holky, moc vám děkuju za rady a uklidnění, antibiotika jsem včera dobrala a musím zaklepat, že svědění přešlo takřka hned… Úžasný pocit!! :mrgreen: Jen si nejsem jistá, partner po vlastně dvou týdnech abstinence by už rád a já vlastně taky, co si budeme povídat :mrgreen: On mě sice ujišťuje, že žádné svědění ani nic pod. neměl a nemá, ale já se trošku bojím, on žádnou „tabletku“ nedostal (jak jsem slyšela od více lidí, že jejich partner „tehdy“ taky dostal léky), třeba se to u něho ani nemuselo projevit, ale má je v sobě a po sexu se zase „přesídlí“ na mě. Jak jste to prosím měly se sexem po kvasinkách Vy? Byla bych moooc vděčná za názory… :hug: Předem děkujii! :srdce:

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 07.10.14 08:42

@Ageleine svýho bejvalýho jsem jednou nakazila a projevilo se to ihned, měla jsem zánět močáku a do toho kvasinky, jenže než jsem to stihla poznat, tak to měl, po sexu strašně naříkal jak to pálí, bylo to pro něj utrpení, ale prý to chlapi nemusí ani poznat, současnýho přítele jsem nenakazila nikdy, ale pokud jsem skončila na gyndě, nechala jsem mu napsat mast, máš ještě mast kterou jsi se mazala? at se maže tři dny nebo mu kup canesten, jenamazol

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >