Kvasinky pořád dokola - neplodnost?

39
19.1.21 15:16

Kvasinky pořád dokola - neplodnost?

Zdravím, vím že na toto téma je tu už spousta diskuzi, ale nikde jsem zatím nenašla spravnou odpověď pro mě :( kvasinky me trapi uz od puberty (je mi 21), vzdy to ale bylo třeba 1× za pul roku, což mi přišlo ještě normální… ted ale už téměř 2 roky je mam opravdu každý měsíc, vzdy po ms, není to nějak extrémně, většinou me proste začne svedit zevnějšek a mam tvarohovity výtok.. namazu vzdy clotrimazolem a za 2, za 3 dny se mi to zda už v pořádku. Pravda je, ze v posledni době jsem to nějak úplně neřešila, když to svedilo, namazala jsem, když to pomohlo, nevěnovala jsem tomu větší pozornost. Ted jsem ale někde četla, že nelecene dlouhodobe kvasinky mohou vést k neplodnosti, což mě teda dost rozhodilo… za týden mam jít k novému gynekologovi, tak snad mi nějak pomůže, každopádně znáte někoho, kdo by kvůli tomuto problému byl opravdu neplodny? :( miminko zatím neplanuju, ale třeba za 3 roky bych ho už klidne mohla chtít a nerada bych řešila tady ty věci kvůli mému zanedbání :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1100
19.1.21 15:27

Nevím, zda by to mohlo způsobit neplodnost, ale určitě bych se snažila řešit příčinu. Léčil Tě na to nějaký lékař? Já jednu dobu taky trpěla na kvasinkové infekce, pomohlo mi prát prádlo v pracích prášcích pro miminka a nepoužívat aviváž. Také některé slipové vložky mi ten bordel rozjížděly, zejména parfémované Carefree. Obecně všechny parfémované slipové i menstruační vložky jsou pěknej saj.rajt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
19.1.21 15:35

Nepouzivas parfemovany vložky, nebo ty s nějakým balzamem či podobnou srajdou? Vlhčene ubrousky apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
19.1.21 15:36

@Laala389 neléčené záněty můžou způsobit srůsty apod. Jaké používáš menstruační pomůcky? Ten výtok po MS může být způsoben i špatným zavedením tamponů. Můžeš zkusit provioticke tampony a do stravy zařadit zakysané mléčné výrobky (acidofilní mléko, zakysaná smetana apod.). Preventivně by mohla pomoct i lichořeřišnice, prodávají např. tinkturu. Nebo zkusit provioticke globule, je lepší a šetrnější než clotrimazol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15467
19.1.21 15:46

Hele jestli je to troška svědění po menstruaci která mění prostředí v pochvě tak to nejsou žádné extra problémy co by ovlivňovaly funkci vnitřních orgánů.
když to přestalo svědit tak se to srovnalo - tj - je to zaléčené.

S gynekologem to určitě prober, přidej k tomu pravidel jako:

• nenosit polesterové či nylonové spodní prádlo déle než na předehru. Na běžné nošení prostě sahat po bavlně či bambusu.
  • Nenosit upnuté kalhoty a už vůbec ne polyesterové, preferovat volné střihy či sukně. Co to jde tak chodit v sukni na ostro.
  • neumývat pochvu zevnitř ničím. Omývat se zvenčí a ideálně něčím s nakyslým PH. Žádné výplachy pokud to není cílené léčivo.
  • probiotické čípky - po skončení menstruace pár dní používat probiotické čípky, které usnadní obnovu zdravého prostředí.
  • zkusila bych využívat balení lyzátů - to ničemu neublžící - třeba Candivac - nebo se zeptej v lékárně které jaké mají či můžou objednat.
    • plus bych prostě tak týden dva mazala partnera, jen tak pro jistotu, aby nedělal přenašeče.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 16:03

Souhlas se vsim vyse uvedenym.

Jinak ja s tim take mivam obcas problem, ted v tehotenstvi dokonce dost nesnesitelny a uz mi z tech vsech zavadecich cipku, co nepomohly bylo ouvej. Takze jsem na doporuceni tady poridila tuhe rakytnikove mydlo, znacka HB, kosmetika z cerneho more a musim rict, ze je to fakt bomba a strasne mi to ulevilo a myslim, ze i potize komplet zahnalo. Takze predavam tip dal ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
19.1.21 17:32

Také jsem se léta trápila s výtokem, ale já měla cca. týden po MS klid, a pak to začalo. Několikrát ročně jsem byla pro „něco“ v lékárně, gynekolog vždycky „něco“ předepsal, chvíli byl klid, a pak nanovo. V lékárně mi řekli, že to nejde takto pořád „léčit“. Uhodila jsem na svého gynekologa a hle, doporučil mi Gynex a Imunogyn. Beru to již půl roku a i když to poněkud leze do peněz, mám od té doby klid :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
19.1.21 17:37

U mě kvasinky zacla u prvním tehu. Nepomohlo nic. Musela jsem upravit stravu, resp. kvasinky nekrmit. A mám pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
20.1.21 06:29

S gynekologem jsem to několikrát probirala. Vzdy mi dal něco na preleceni, chvíli byl klid a třeba za 3 měsíce nanovo. Pravda je, ze ted asi rok jsem to už nějak víc neřešila, když mě to svedilo, namazala jsem se tím clotrimazolem a bylo to víceméně ok. Žádné parfemovane intimky ani vložky nepoužívám, tampony teda jo, střídat je s kaliskem, protože první dva dny to mívám dost silne a kalíšek mi protéká.
Už ani nevěřím tomu, ze se toho zbavim úplně, ale každý měsíc je to fakt už k zblazneni. Jako nejak se s tím zit da, ale nechci z toho mít nějaké větší problémy do budoucna. Pravda teda je, ze mam rada sladké, i když teda ne úplně tatranky a sladkosti, ale snidani musím mít vždy sladkou a rada si sem tam dam i nějaký ten dortík, čímž to asi živím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat