Kvasinky v ústech – co na to zabere?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 08.10.18 21:26
Kvasinky v ústech co na to zabere?

Dobrý večer, nemá prosím někdo zkušenosti s kvasinkami v ústech? Mám chronické onemocnění spojené s poruchou imunity (tudíž má imunita je celkem slaboch) a celkem často se mi objeví kvasinky v ústech. Beru i spreje na astma, ale snažím si vždy výplachnout ústa. Nemáte někdo nějaké tipy co na to zabírá?…Lactobacily moc nepomáhají, obzvlášť když jsem nějak nachlazená.

Reakce:

Ou
Kelišová 5370 příspěvků 08.10.18 21:43

0. zajít si k zubaři a na dentální hygienu a důsledně doléčit veškeré záněty v ústech.
1. minimalizovat cukr a cokoliv jinak sladkého ve stravě- všechny ty zázračné agavové a jiné sirupy jsou furt jen snadno zkvasitelné jednoduché cukry.
2. pít kysané nápoje - mléčný kefír, vodní kefír a podobně.
3. žvýkat žvýkačky s xylitolem po každém jídle.
 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29422459

A když se přeci jen objeví, tak si nechte v lékárně namíchat suspenzi s nystatinem https://www.pediatriepropraxi.cz/…15/03/08.pdf

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 08.10.18 22:07

@Ou : 0-3 ok, poslední jmenovaný je jednak na předpis a jednak nám doma moc nepomohl. Mikrobiologové doporučují vycucat běžnou antimykotickou vaginální globuli - třeba Canesten (na což jsem nikdy neměla odvahu). Nebo z Německa dovézt tam volně prodejný Infectosoor mundgel - zcela bez příchuti, skvělá léčba. Prý se prodává i v Rakousku pod jiným názvem

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 08.10.18 22:35

@cell o té globuly vaginální jsem taky slyšela, ale taky z toho mám strach no.

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 08.10.18 22:39

@cell za 14 dní jedu do dráždaň. Myslíte, že tam tedy v lékárně koupím volně ten infectosoor mundgel?

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 08.10.18 22:41

@klarys77 : ano, je to tam volně prodejné za pár eur. Doporučuji koupit větší balení, cenový rozdíl minimální

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >