Květinářství nebo květinářka - sezónní místní květiny

18316
8.8.17 15:19

Květinářství nebo květinářka - sezónní místní květiny

Ahoj,
prosím nemáte typ na květinářství nebo květinářku ve východních Čechách (nejlépe okolí Pardubic či Hradce Králové), která se specializuje na lokální květiny, nejlépe sezónní a baví jí třeba i z polních kytiček uvázat pěknou kytici či dekoraci? Ráda bych měla kontakt na někoho takového z okolí (vím, že Praha a okolí jsou v tomto pokryté, např. „květiny od potoka“ ve Velkých Přílepech aj.), ale tady u nás nikoho takového neznám. Ráda bych měla kontakt pro různé příležitosti - oslavy, křtiny, svatby, pohřby..
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18316
17.6.18 00:11

Ahoj vespolek,
oživuji opět skoro po roce diskusi, asi tehdy nikdo nevěděl..
Já se stále nehodlám smířit s tím, že bych si měla nechat uvázat kytici z chemicky pěstovaných a až někde z tramtárie dovážených květin..Nyní právě sháním nějakou lokální kytičku pro paní učitelku do školy - pro dceru na vysvědčení.
Já se v kytkách vůbec nevyznám, vázat taky neumím, sama bych to fakt nezvládla, já pěstuju zeleninu, ale kytky bohužel ne, to nestíhám a právě je ani moc neznám, jak se která jmenuje a kór jak se pěstuje, jak dlouho která vydrží apod., tohle je pro mě zatím pole neorané..
Mě opravdu nejde do hlavy, že by bylo tak málo květinářství, květinových salonů a floristek, které pracují s českými kytkami??? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
17.6.18 04:11

@Evulina ***

edit admin - odstraněn odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
17.6.18 08:31
@Evulina píše:
Ahoj vespolek,
oživuji opět skoro po roce diskusi, asi tehdy nikdo nevěděl..
Já se stále nehodlám smířit s tím, že bych si měla nechat uvázat kytici z chemicky pěstovaných a až někde z tramtárie dovážených květin..Nyní právě sháním nějakou lokální kytičku pro paní učitelku do školy - pro dceru na vysvědčení.
Já se v kytkách vůbec nevyznám, vázat taky neumím, sama bych to fakt nezvládla, já pěstuju zeleninu, ale kytky bohužel ne, to nestíhám a právě je ani moc neznám, jak se která jmenuje a kór jak se pěstuje, jak dlouho která vydrží apod., tohle je pro mě zatím pole neorané..
Mě opravdu nejde do hlavy, že by bylo tak málo květinářství, květinových salonů a floristek, které pracují s českými kytkami??? :think:

Na základce jsem vždycky zašla k babičce a ta mi dala volnou růžičku ze zahrádky. Když nechceš ty dovezené z ciziny, zajdi k sousedům, ne? A svázané kytky ti nevadí? V plastu a papíru, utažené, aby se nerozvázaly. Stačí jeden druh, jeden květ. Učitelka toho bude mít mraky. Doma to dá do kyblíku. Asi bych se s tím tam netrápila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16606
17.6.18 11:14

A musi to byt kyticka? Syn daval minule ucitelce krasny hrnek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
18.6.18 01:04
@Lenka_Hal píše:
A musi to byt kyticka? Syn daval minule ucitelce krasny hrnek…

Jejda, tak vidíš, tímhle směrem se ani moje myšlenky nezačly ubírat..to není blbý nápad!! :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
18.6.18 01:06
@Russet píše:
Na základce jsem vždycky zašla k babičce a ta mi dala volnou růžičku ze zahrádky. Když nechceš ty dovezené z ciziny, zajdi k sousedům, ne? A svázané kytky ti nevadí? V plastu a papíru, utažené, aby se nerozvázaly. Stačí jeden druh, jeden květ. Učitelka toho bude mít mraky. Doma to dá do kyblíku. Asi bych se s tím tam netrápila :nevim:

Jo, plast mi taky vadí - chtěla bych to kdyžtak bez celofánu, stažené třeba jen kouskem jutovýho provázku a nějaké příp. přírodní dekorace nebo kolem dokola třeba nějaká přírodní jutová síťka nebo něco podobnýho..
Oni právě většinou nosí pugétky..takže by stačil jeden květ? Tak to by problém nebyl, to je fakt..
Anebo jeden květ a ten hrnek k tomu :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.18 02:22

Dejte ji svazek zeleniny. Kytku a hrnek dostane od každýho. Ale Bio zelenina by byla jen jedna. A když se to pěkně naaranžuje do nějakého malého přírodního košíku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
18.6.18 06:02
@Procházející píše:
Dejte ji svazek zeleniny. Kytku a hrnek dostane od každýho. Ale Bio zelenina by byla jen jedna. A když se to pěkně naaranžuje do nějakého malého přírodního košíku…

To jo, třeba mrkev by s mašlí vypadala hezky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17990
18.6.18 06:43

Naše dětidavaji ucitelkam tradičně doma vyrobené ořechy v medu a k tomu bud kafe nebo čaj. A malou kytičku v květináči, co.si vypestuji ze semínek. Kopila jsem male keramicke kvetinacky a holky je omaluji.Letos máme i pana učitele, tak musím zjistit, jestli je spis na sladké nebo na salámy, ze bych mu uvazala kytku z klobásek třeba. Co s rezanyma kytkama? Učitelka jich dostane hromadu, nemá to doma kam dat a za týden to muze vyhodit. Nehledě na to, ze spousta lidí hned odjíždí na dovolenou, tak si ty řezané kytky ani neužiji. @Evulina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.10.20 18:37

Zrovna se to pokouším prosadit v okolí Svitav, ale je to poměrně běh na dlouhou trať. pokud by jste měli chvíli čas prosila bych o vyplnění dotazníku na toto téma
https://www.survio.com/…7Q4W2D8S9E6P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2731
2.11.20 17:14

@eli999 co je podle tebe přírodní floristika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat