Kvůli bývalému se mnou přestal komunikovat syn

Anonymní
13.4.20 11:56

Kvůli bývalému se mnou přestal komunikovat syn

Prosím, aby diskutovaly jen ty(nebo ti), kdo mají alespoň částečnou zkušenost.

Rozvedli jsme se kvůli milence. Klasika. Bývalý má celkem 4 děti, ne všechny se mnou. To jedno vůbec nezná, první se narodilo a on ho odmítl, soudili se, prohrál, platil alimenty. Vpodstatě se za odmítnutí postavila celá jeho rodina, zejména jeho matka, prot kterou to byl škraloup, o kterém se doma mlčelo.
Naše společné děti s milenkou nesouhlasily, méně však syn, kterého bývalý protěžoval. D c era a další syn stáli za mnou a odnesli to jeho totální ignorací. O to víc dostal a dostává ten nejstarší. Došlo to tak daleko, že syn pracuje u něho, dostává auta, byty, peníze, ostatní děti nic. A taky syn pod různými záminami se mnou přestal komunikovat. Zatímco táta když zavelí, tak se s pomocí může přetrhnout. Když jsem synovi napsala mail, aby přijel na Vánoce, řekl, že nemá čas a že jede zahraničí, že se staví pak. Nestavil, prý má moc práce - pochybuji, neměli sezonu. Takže jsem syna neviděla 3 roky, ví, s čím doma zápasíme a že potřebujeme pomoct.

Strašně špatně to snáším, doprošovat se ale asi nechci. Bývalý, ať byl ha.zl , k matce se vždycky choval pěkně a staral se o ni. A přitom jsme se synem měli krásný, fakt krásný vztah, ale peníze a vzteklost bývlého nás rozdělily.

Jak se chovat? Smířit se s tím? Škrtnout ho? Doprošovat se, aby přijel? Z luxusního života, zatímco my ostatní počítáme korunu? Když tu před 3 lety byl, neskrýval opovržení, jak žijeme - zrovna jsme se přestěhovali do starého neopraveného domu a stav nebyl úplně dobrý. O to víc byl uvítala jeho pomoc.

Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8409
13.4.20 12:07

Kolik je dalším dětem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.20 12:16
@Sany80s píše:
Kolik je dalším dětem?

15, 17

• Nahlásit
  • Citovat
8409
13.4.20 12:21
@Anonymní píše:
15, 17

Pak bych si zažádala o vyšší alimenty s důrazem na životní úroveň jeho i staršího syna.
Pokud jde o vztah, neporadím, jestli mu to samotnému jednou nedojde, tak nemůžeš dělat nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
13.4.20 12:24

Já chápu, že je těžké syna nevídat a nevycházet s ním. Ale chtít po něm materiální pomoc? Jestli by někdo měl a mohl pomoci, tak tvůj bývalý…máte spolu další dvě děti, jak jsem pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.20 12:37
@summersun píše:
Já chápu, že je těžké syna nevídat a nevycházet s ním. Ale chtít po něm materiální pomoc? Jestli by někdo měl a mohl pomoci, tak tvůj bývalý…máte spolu další dvě děti, jak jsem pochopila.

Nechci materiální pomoc, ale třeba pomoc se stěhováním nebo těžkými věcmi. On má tisíc důvodů, proč to nejde, musím si zvát cizí lidi. Přitom bydlí 15 km daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.4.20 12:41
@Sany80s píše:
Pak bych si zažádala o vyšší alimenty s důrazem na životní úroveň jeho i staršího syna.
Pokud jde o vztah, neporadím, jestli mu to samotnému jednou nedojde, tak nemůžeš dělat nic.

Alimenty jsme řešili soudně, životní úroveň staršího sourozence nikdo nechtěl řešit, platí málo, ten jeho právník zpochybňoval u dětí, co šlo. A bývalý se k soudu ani nedostavil. Naopak si vyžádal schůzku s dětmi (naštěstí tam šly i s právníkem), kde jim řekl, že jim každému dá tak 1,5tisíce, ať to podepíší, že víc nedostanou. Dostaly, ale soud se táhl rok a měl 5 stání, protože protistrana obstruovala.

Trochu Babiš - když budeš pro mě pracovat a plně mě poslouchat, dostaneš peníze, pokud ne - zničím tě. Jenže Babiš to dělá lidem venku, bývalý lidem v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
14555
13.4.20 13:04

Je pochopitelné, že děti, které otce zavrhly nebudou mít to, co dítě, které otce podporuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13910
13.4.20 13:17

Proč si někdo s hajzlem udělá 3 děti? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13453
13.4.20 13:23

Je to moc těžká situace, ale já bych se syna rozhodně nedoprošovala, nechala bych to tak jako to je…třeba mu to časem dojde a třeba ne…každopádně je dospělý a nic s tím neuděláš…ani prošení s ním určitě nehne, nemá to cenu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13453
13.4.20 13:24

@pohledzdruhestrany protože nikdo nejsme dokonalý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13910
13.4.20 13:27
@Monchichik píše:
@pohledzdruhestrany protože nikdo nejsme dokonalý…

nedokonalost ale nejde zaměňovat s naprostou blbostí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13453
13.4.20 13:30

@pohledzdruhestrany já mám třeba odhad na lidi, takže si troufnu říct, že by se mi to nestalo…ale mám taky v rodině osobu s růžovými brýlemi, která si říct nedala, pořád ho omlouvala a nepřej si vidět teď ty konce…jsou prostě ženské, které si buď říkají, že na lepšího nemají nebo že se ten chlap změní nebo že ho změní děti nebo já nevím…každopádně je jich fakt hodně…a to, co si některé nechají líbit já schopná pochopit nejsem, ale prostě vím, že takové jsou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8409
13.4.20 13:43
@Anonymní píše:
Alimenty jsme řešili soudně, životní úroveň staršího sourozence nikdo nechtěl řešit, platí málo, ten jeho právník zpochybňoval u dětí, co šlo. A bývalý se k soudu ani nedostavil. Naopak si vyžádal schůzku s dětmi (naštěstí tam šly i s právníkem), kde jim řekl, že jim každému dá tak 1,5tisíce, ať to podepíší, že víc nedostanou. Dostaly, ale soud se táhl rok a měl 5 stání, protože protistrana obstruovala.Trochu Babiš - když budeš pro mě pracovat a plně mě poslouchat, dostaneš peníze, pokud ne - zničím tě. Jenže Babiš to dělá lidem venku, bývalý lidem v rodině.

Pokud bys měla dobrého právníka, tak by se životní úroveň řešila.
nechápu, co chtěl púodepsat po takto starých dětech, nebo jsi to podepsala i ty.
Dokud jim není 18, tak alimenty vyřizuješ ty.
teď už nějaké alimenty určené máš, kdyby to neplatil, můžeš to dát exekutorovi a když se bude táhnout soud rok, není to problém. Hůř už na tom být nemůžeš.
Nebo co na tebe má?
Syna už ovlivnil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
13.4.20 15:45
@pohledzdruhestrany píše:
Proč si někdo s hajzlem udělá 3 děti? :think:

To jsi zakladatelce výborně poradila…

• Nahlásit
  • Citovat