Kvůli nereagovaní výzvy z ÚP nepřišel rodičák

Anonymní
18.8.20 08:34

Kvůli nereagovani výzvy z ÚP nepřišel rodičák

Ahoj holky, můžou si vůbec z ÚP dovolit vám nevyplatit rodičovský příspěvek? Dnes jsem tam volala, že mi stále nepřišel rodičovský příspěvek a prej kvůli vylučování posuzoványch osob a, že jsem předtím nereagovala na výzvy. Přitom jsem tam přišla včas v termínu a ta příjemná paní, co tam seděla mi řekla, že mám zjistit příjmy expritele a poslala mě pryč. Přitom jsem ji říkala, že žiju s dcerou sama, tak co se do toho tahá expritel. Nicméně dnes mi řekla další nána z úřadu, že prej kvůli tomu vyloučení posuzoványch osob a asi i kvůli údajnemu nedostaví se rodičák spozdi si asi sama mám vybrat kvůli čemu to vlastně je. Očividně nádhera z úřadu sama neví jen mi řekla, že musím čekat na dopis, co mi přijde poštou a převzít a pak mi to snad přijde podotýkám, že ani sama nevěděla. Tvrdila mi, že tohle mi nemůže sdělovat. Já ji řekla, že chci vědět konkrétní datum, kdy přijde rodičák, že 18 platím nájem a ona mi na to řekne, že se to z toho platit nemá. Tvl nemá? A z čeho to mám asi platit když jsem sama. Já to tady nějak sama pytlíkuju a prostě není možnost než z rodičáku brát peníze na bydlení. Jako nejvíc mě štve, že já svoji povinnost splnila šla jsem tam na výzvu a jedna mě pošle pryč a teď druhá mi řekne, že mi to nepřišlo kvůli tomu, že jsem se nedostavila i když jsem tam byla. Byla jsem tam i po tom co mě vyhnala ta nána předtím a u ty výzvy se dovyplnilo všechny ty udaje a musela jsem podat žádosti znovu což jsem udělala včera. Jako tohle je jednání. Nemáte někdo podobnou zkušenost? A když jo co jste dělali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19023
18.8.20 08:38

A mas dite ve sve peci a dolozilas na urade ten papir od soudu o svereni do pece?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
18.8.20 08:38

Prosim te a z ceho platis tech zbylych 10tis najmu? A jidlo atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11846
18.8.20 08:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky, můžou si vůbec z ÚP dovolit vám nevyplatit rodičovský příspěvek? Dnes jsem tam volala, že mi stále nepřišel rodičovský příspěvek a prej kvůli vylučování posuzoványch osob a, že jsem předtím nereagovala na výzvy. Přitom jsem tam přišla včas v termínu a ta příjemná paní, co tam seděla mi řekla, že mám zjistit příjmy expritele a poslala mě pryč. Přitom jsem ji říkala, že žiju s dcerou sama, tak co se do toho tahá expritel. Nicméně dnes mi řekla další nána z úřadu, že prej kvůli tomu vyloučení posuzoványch osob a asi i kvůli údajnemu nedostaví se rodičák spozdi si asi sama mám vybrat kvůli čemu to vlastně je. Očividně nádhera z úřadu sama neví jen mi řekla, že musím čekat na dopis, co mi přijde poštou a převzít a pak mi to snad přijde podotýkám, že ani sama nevěděla. Tvrdila mi, že tohle mi nemůže sdělovat. Já ji řekla, že chci vědět konkrétní datum, kdy přijde rodičák, že 18 platím nájem a ona mi na to řekne, že se to z toho platit nemá. Tvl nemá? A z čeho to mám asi platit když jsem sama. Já to tady nějak sama pytlíkuju a prostě není možnost než z rodičáku brát peníze na bydlení. Jako nejvíc mě štve, že já svoji povinnost splnila šla jsem tam na výzvu a jedna mě pošle pryč a teď druhá mi řekne, že mi to nepřišlo kvůli tomu, že jsem se nedostavila i když jsem tam byla. Byla jsem tam i po tom co mě vyhnala ta nána předtím a u ty výzvy se dovyplnilo všechny ty udaje a musela jsem podat žádosti znovu což jsem udělala včera. Jako tohle je jednání. Nemáte někdo podobnou zkušenost? A když jo co jste dělali?

Proc mam pocit, ze ve skutecnosti je vsechno jinak? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
18.8.20 08:43

Tak rodicak a posuzovane osoby spolu snad nesouvisi, ne? To, o cem mluvis, by mi sedelo tak na prispevek na bydleni…tam dokladas prijmy i osob zijicich ve spolecne domacnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
18.8.20 08:43

že 18 platím nájem a ona mi na to řekne, že se to z toho platit nemá. Tvl nemá?
Nemá. Rodičovský příspěvek je určen na úplně jiné věci, než na úhradu nájmu.
A z čeho to mám asi platit když jsem sama.
Z našetřených úspor, z výdělku, a navíc má pomáhat otec dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 08:44

@Kriss Tina ano mají papír, dcera je výhradně v mojí péči

• Citovat
  • Nahlásit
1052
18.8.20 08:47

K rodičovskému příspěvku přece nedokladate žádné osoby v domácnosti. To je nároková záležitost a vypočítává se automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Kolarkaa pomáhají mi rodiče ale pořád nás dotovat nemůžou, tak se snažím si to taky řešit sama ale z rodičáku se to bohužel utáhnout nedá, tak jsem musela zadat i o příspěvek na bydlení a u toho chtěli to vyloučení.

• Citovat
  • Nahlásit
10766

@FraDeu tak na druhou stranu rodicak je náhrada i úsek mzdy, ne? Z toho bych snad nedělala kovbojku :roll:
Zakladatelko, zajdi na úřad a domluv se tam! Nevím, proč kvůli rodicaku vylučujes expartnera. Já jsem vůbec nedokladala příjmy partnera, jen svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19023
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ano mají papír, dcera je výhradně v mojí péči

Pak nechapu. Tam nabehni znova nenech se odbyt a nech si zavolat nekoho nadrizeneho. Ale celkově se mi zda, jestli nam tu teda rikas vse :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18410
18.8.20 08:48
@Anonymní píše:

tak ale sama přiznáváš, že jsi nedodala vše, jak jsi měla a nereagovala jsi :think: a ne, po telefonu by ti neměla sdělovat ani to, co ti řekla. Ona ta komunikace bude trochu problémová obou straně, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629

Neřešíš spíš příspěvek na dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
@Anonymní píše:
@Kolarkaa pomáhají mi rodiče ale pořád nás dotovat nemůžou, tak se snažím si to taky řešit sama ale z rodičáku se to bohužel utáhnout nedá, tak jsem musela zadat i o příspěvek na bydlení a u toho chtěli to vyloučení.

No ale to je něco jiného. Tam skutečně kontrolují, kdo s vámi sdílí domácnost, jaké máte alimenty, majetek atd.

Příspěvek upraven 18.08.20 v 08:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 08:49

@kalie právě kvůli tomu to chtěli. Já podávala žádost o příspěvek na bydlení. Tak nechápu proč se to vztahuje na rodičák, že mi ho nevyplatili

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama