Kvůli práci nemám osobní život

Anonymní
31.10.19 08:02

Kvůli práci nemám osobní život

Zdravim :) chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost a hlavně, jestli je toto vůbec legální. Nedávno jsem nastoupila do nového zaměstnání. Dělám zdravotní sestru v domově důchodců, pouze denní směny (noční ještě dělat nemohu, až dostuduji VŠ). Bohužel mám směny tak, že mám pouze dva dny volna v týdnu (dělám 12hodin) a to ještě ne dva dny vkuse, ale rozdělené. Doma mám nepořádek, protože prostě přijít ve 20 hodin a v 5:30 zase odcházet… Nestíhám si vařit, osobní život téměř neexistuje. Když mám dlouhý týden, mám 5 směn a 2 dny volna rozdělené, když krátký, mám 4 směny. Měsíčně cca 18 směn. Veškerý čas trávím v práci, když mám den volna, akorát uklidím, uvařím partnerovi a oběhnu si vse, co nestíhám jiné dny. A je večer a druhý den zase práce… Rodiče jsem neviděla možná 2 měsíce a kamarády ani nemluvím, partnera potkám večer a ráno. Podle šéfové je to takto nutné, míň směn prý mít nemohu. Už začínám být unavená. Poradíte mi prosím někdo? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19619
31.10.19 08:09

:think: Co bS chtěla za radu. Změn praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 08:12

Práci měnit nechci, pouze hledám řešení, jak situaci zlepšit, nebo radu, zda je to vůbec legální, abych měla argument :)

• Citovat
  • Nahlásit
3963
31.10.19 08:12
@Anonymní píše:
Zdravim :) chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost a hlavně, jestli je toto vůbec legální. Nedávno jsem nastoupila do nového zaměstnání. Dělám zdravotní sestru v domově důchodců, pouze denní směny (noční ještě dělat nemohu, až dostuduji VŠ). Bohužel mám směny tak, že mám pouze dva dny volna v týdnu (dělám 12hodin) a to ještě ne dva dny vkuse, ale rozdělené. Doma mám nepořádek, protože prostě přijít ve 20 hodin a v 5:30 zase odcházet… Nestíhám si vařit, osobní život téměř neexistuje. Když mám dlouhý týden, mám 5 směn a 2 dny volna rozdělené, když krátký, mám 4 směny. Měsíčně cca 18 směn. Veškerý čas trávím v práci, když mám den volna, akorát uklidím, uvařím partnerovi a oběhnu si vse, co nestíhám jiné dny. A je večer a druhý den zase práce… Rodiče jsem neviděla možná 2 měsíce a kamarády ani nemluvím, partnera potkám večer a ráno. Podle šéfové je to takto nutné, míň směn prý mít nemohu. Už začínám být unavená. Poradíte mi prosím někdo? :zed:

Spíš si spočítej, jestli máš více hodin než stanovuje fond pracovní doby. Nějak nechápu, co znamená mít rozdělené směny. To jsi v práci 6 hodin a další den také 6 hodin? Pokud máš 18 směn, tak to mi nepřipadá až tak špatné. Když bys pracovala od pondělí do pátku, tak jsi v práci za říjen 22 dní a máš volné jen víkendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
31.10.19 08:13

@jahuhudka Nebo zkrátit úvazek, pokud je to možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19619
31.10.19 08:14
@Anonymní píše:
Práci měnit nechci, pouze hledám řešení, jak situaci zlepšit, nebo radu, zda je to vůbec legální, abych měla argument :)

Když ti šéfová řekne, že to jinak udělat nemůže a ty ty na ni vyjedes, že je to protizákonné, to se ti tam bude dobře pracovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 08:15

Rozdělené dny volna, že je nemám za sebou. A dělám 60 hodin týdně :) a nebo 48 hodin týdně

• Citovat
  • Nahlásit
2183
31.10.19 08:16
@Anonymní píše:
Rozdělené dny volna, že je nemám za sebou. A dělám 60 hodin týdně :) a nebo 48 hodin týdně

To ti ale část z toho musí platit jako přesčasy, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 08:17

Neplatí mi žádné přesčasy :)

• Citovat
  • Nahlásit
3963
31.10.19 08:21
@zu.syk
@Anonymní píše:

Můžeš mít ve smlouvě, že určitý počet přesčasových hodin nebude hrazený.
Spíš napiš vyloženě jak to máš v rozpisu a nebo si spočítej, jestli za říjen máš 176 hodin, reps. 184 hodin včetně svátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
31.10.19 08:22
@Anonymní píše:

A kolik máš na výplatnici uvedeno odpracovaných hodin za měsíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 08:23

Ve smlouvě nemám o hodinách přesčas nic, pouze že mám dělat 40 hodin týdně, což se neděje, četla jsem, že mohu mít nařízenou práci přesčas, ale tolik?. A za říjen mám cca 200 hodin odpracovaných.

• Citovat
  • Nahlásit
2183
31.10.19 08:24
@Habrk píše:
@zu.sykMůžeš mít ve smlouvě, že určitý počet přesčasových hodin nebude hrazený.

Tak to bych teda čekala, že to zakladatelka napíše, když už se tady takhle ptá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
31.10.19 08:25
@Anonymní píše:
Ve smlouvě nemám o hodinách přesčas nic, pouze že mám dělat 40 hodin týdně, což se neděje, četla jsem, že mohu mít nařízenou práci přesčas, ale tolik?. A za říjen mám cca 200 hodin odpracovaných.

No to můžeš, ale musí ti ji jako přesčas taky zaplatit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24132
31.10.19 08:28
@zu.syk píše:
No to můžeš, ale musí ti ji jako přesčas taky zaplatit…

A ještě ty přesčasy musí mít oficiáně nařízené (ideálně písemně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat