Kyčle ve 2 měsících 1a, ve 4 měsících 2b

Anonymní
29.10.20 10:30

Kyčle ve 2 měsících 1a, ve 4 měsících 2b

Ahoj, po porodu měl malý kyčle 1a, na kontrole ve 2 měsících také 1a a teď jsme byli minulý týden ve 4 měsících a najednou má obě kyčle 2b. Je to možné? Pan doktor byl hrozně neochotny, nic nevysvetlil, jediné co řekl že budeme dávat siroke baleni a za 3 měsíce na kontrolu a nazdar. Přemýšlím jestli nemám vzít malého na kontrolu ještě k jinému ortopedovi? Co myslíte? Když by se vám to nezdálo, nechali byste dítě vyšetřit ještě jinde? A jak se to stane, že bylo všechno ok a najednou se takhle zhoršil? Něco jsem si o tom zjistovala a koupila jsem abdukcni kalhotky, které tedy zatím dávám jen na noc, protože mi spoustu lidí reklo, že přes den mám malého nechávat hodně na volno, aby si mohl nozickama hýbat a četla jsem takový zajímavý článek od pana doktora, který se timhle zabývá. Pak jsou tu lide, kteří mi za to nadavaji a říkají, že ho mam balit 24 hodin denně, protože akorát riskuju. Tak já už nevim :,( Je možné, že se třeba pan doktor spletl?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.10.20 10:48

Určitě bych šla i jinde.
My tak měli taky předepsané široké balení na první kontrole, bylo léto, hic a navic paní doktorka tím byla známá, že to doporučuje snad všem…to jsem zjistila, az pak. A druhy pan doktor kroutil hlavou, že není vůbec třeba.
Pokud máte pochybnosti, tak za to nic nedáte.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 10:49

Já nevím.. taky nám bylo řečeno široké balení, jiný ortoped nám řekl, že je to blbost a upraví se to samo - měl pravdu. Bylo by fajn, kdyby byli doktoři občas sdílnější a aspoň vysvětlili, proč se to mohlo zhoršit… Těžko říct no, možná zajít na konzultaci třeba k soukromému lékaři, který bude mít alespoň ochotu vysvětlit co a jak? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1572
29.10.20 10:51

Nechci strašit ale malá mela taky 2.b a za týden to jiný doktor ohodnotil na 3.a a to už je luxace kyčle a následovala trakční léčba v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 10:53
@Anonymní píše:
Já nevím.. taky nám bylo řečeno široké balení, jiný ortoped nám řekl, že je to blbost a upraví se to samo - měl pravdu. Bylo by fajn, kdyby byli doktoři občas sdílnější a aspoň vysvětlili, proč se to mohlo zhoršit… Těžko říct no, možná zajít na konzultaci třeba k soukromému lékaři, který bude mít alespoň ochotu vysvětlit co a jak? :think:

No tenhle doktor mi přišel nějak mimo, přišli jsme tam a on se nás ptá jestli je malému 6 týdnů (jsou mu 4 mesice), pak si to tam celý nějak vypnul monitor a tak, malej ten se tam hrozne rozerval z neho…no hruza. Psala jsem jedné paní doktorce a dneska odpoledne zrovna bere děti na kyčle, akorát si to musíme zaplatit protože na pojišťovnu už to prý nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 10:57
@-Sára píše:
Nechci strašit ale malá mela taky 2.b a za týden to jiný doktor ohodnotil na 3.a a to už je luxace kyčle a následovala trakční léčba v nemocnici.

A to měla od narození nebo měla také napřed 1a a pak se jí to takhle zhoršilo?

• Citovat
  • Nahlásit
1115
29.10.20 11:24

Už tam měl jadérka? Jak to popisuješ, tak je to takové prapodivné. Pokud vás nezrujnuje proplacení dodatečné prohlídky, tak bych pro klid duše šla jinam (pokud vás vezmou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 11:38
@Pocahonta píše:
Už tam měl jadérka? Jak to popisuješ, tak je to takové prapodivné. Pokud vás nezrujnuje proplacení dodatečné prohlídky, tak bych pro klid duše šla jinam (pokud vás vezmou).

Jo tak to netusim, doktor opravdu neřekl nic.

• Citovat
  • Nahlásit
10873
29.10.20 13:25
@Anonymní píše:
Já nevím.. taky nám bylo řečeno široké balení, jiný ortoped nám řekl, že je to blbost a upraví se to samo - měl pravdu. Bylo by fajn, kdyby byli doktoři občas sdílnější a aspoň vysvětlili, proč se to mohlo zhoršit… Těžko říct no, možná zajít na konzultaci třeba k soukromému lékaři, který bude mít alespoň ochotu vysvětlit co a jak? :think:

S tím širokým balením je to těžké. Driv se doporučovalo a starší ortoped hjo doporučí i dnes. Moderní zase říkají, ze ma byt dite co nejvic navolno, idealne nahate. Netvaří se ani na latkovky. Čert ví, kde je pravda :think:

Zakladatelko, jestli najdeš někoho na druhý názor a je to finančně únosné, tak určitě jdi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
20.11.20 20:29

Moje zkusenost. Mala konec panevni, narozena cisarem…v porodnici kycle obe 2a, doporuceno siroke baleni. nic moc k tomu nerekli, ja si pak na netu nasla, ze siroke baleni je prezitek, ze ted se preferuje volne baleni…sice jsem koupila abdukcni kalhotky, ale kdyz jsem ji v tom videla, bylo mi ji lito…takze jsem si to dala dohromady a kalhotky nedavala a volne balila…no a na kontrole v 6 tydnech jedna kycel stale 2a a druha 2c, takze jsme dostaly wagnerovy puncosky (takove trminky pro nejmensi deti) a to mi ji bylo teprve lito, kdyz jsem ji v tom videla. Doma jsem to obrecela…navic mi rekli, ze tim sirokym balenim by se tomu asi zabranilo. Coz samozrejme nemuzu vedet, ale vycitam si to. Po 4 tydnech v puncoskach jedna kycel 1b a druha zase 2a. Ted uz nam ale puncosky nechaji az dokud to nebude top, takze rikal, ze az ob kontrolu po 3 tydnech by to mohli sundat pokud se nic nepokazi. Takze jeste 6 tydnu. Takze to siroke rozkroceni ma neco do sebe a priste uz bych doktory poslechla. Ty puncochy jsou desny…i kdyz jsem moc vdecna za zlepseni a budu to peclive davat dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23937
20.11.20 20:34
@MissDetectiv píše:
Moje zkusenost. Mala konec panevni, narozena cisarem…v porodnici kycle obe 2a, doporuceno siroke baleni. nic moc k tomu nerekli, ja si pak na netu nasla, ze siroke baleni je prezitek, ze ted se preferuje volne baleni…sice jsem koupila abdukcni kalhotky, ale kdyz jsem ji v tom videla, bylo mi ji lito…takze jsem si to dala dohromady a kalhotky nedavala a volne balila…no a na kontrole v 6 tydnech jedna kycel stale 2a a druha 2c, takze jsme dostaly wagnerovy puncosky (takove trminky pro nejmensi deti) a to mi ji bylo teprve lito, kdyz jsem ji v tom videla. Doma jsem to obrecela…navic mi rekli, ze tim sirokym balenim by se tomu asi zabranilo. Coz samozrejme nemuzu vedet, ale vycitam si to. Po 4 tydnech v puncoskach jedna kycel 1b a druha zase 2a. Ted uz nam ale puncosky nechaji az dokud to nebude top, takze rikal, ze az ob kontrolu po 3 tydnech by to mohli sundat pokud se nic nepokazi. Takze jeste 6 tydnu. Takze to siroke rozkroceni ma neco do sebe a priste uz bych doktory poslechla. Ty puncochy jsou desny…i kdyz jsem moc vdecna za zlepseni a budu to peclive davat dal.

To moc nechápu, doktor ti něco řekne, ale ty se rozhodneš podle netu? Dcera měla od dvou měsíců frejkovu peřinku, sice mi jí taky bylo líto, ale přesně v šesti měsících vše v pořádku, okamžitě po sundání se i postavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 14:06
@MissDetectiv píše:
Moje zkusenost. Mala konec panevni, narozena cisarem…v porodnici kycle obe 2a, doporuceno siroke baleni. nic moc k tomu nerekli, ja si pak na netu nasla, ze siroke baleni je prezitek, ze ted se preferuje volne baleni…sice jsem koupila abdukcni kalhotky, ale kdyz jsem ji v tom videla, bylo mi ji lito…takze jsem si to dala dohromady a kalhotky nedavala a volne balila…no a na kontrole v 6 tydnech jedna kycel stale 2a a druha 2c, takze jsme dostaly wagnerovy puncosky (takove trminky pro nejmensi deti) a to mi ji bylo teprve lito, kdyz jsem ji v tom videla. Doma jsem to obrecela…navic mi rekli, ze tim sirokym balenim by se tomu asi zabranilo. Coz samozrejme nemuzu vedet, ale vycitam si to. Po 4 tydnech v puncoskach jedna kycel 1b a druha zase 2a. Ted uz nam ale puncosky nechaji az dokud to nebude top, takze rikal, ze az ob kontrolu po 3 tydnech by to mohli sundat pokud se nic nepokazi. Takze jeste 6 tydnu. Takze to siroke rozkroceni ma neco do sebe a priste uz bych doktory poslechla. Ty puncochy jsou desny…i kdyz jsem moc vdecna za zlepseni a budu to peclive davat dal.

Tak já po všem co jsem si o tom načetla atd. tak malého balím jen na noc, přes den mu dávám jen bodýčko a nechávám úplně volně. Na kontrolu jdeme v lednu a to mu bude skoro 7 měsíců, tak věřím že to bude ok.

• Citovat
  • Nahlásit
222
21.11.20 18:34

@vokishka pochopeni po tobe nikdo nechce, pisi zakladatelce svou zkusenost jelikoz taky uvazuje o neposlechnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama