kyla,rozestup svalu a zpusob porodu

Anonymni
11.11.08 21:22

kyla,rozestup svalu a zpusob porodu

Ahoj vsem maminam,jsem ve 25tt a docela se bojim vseho,co me ceka.Pred prvnim porodem jsem mela pupec.kylu..Nedelala trable,jen jsem mela nad pupkem bulku.Dle Dr vse ok,dokud neboli…Po prvnim porodu se mi udelala jeste jedna kyla primo v pupku a rozestoupily se mi brisni svaly.Docela dost,gyndar se az divil…No,vse se neresilo,pry se bude resit az pri druhem tehu.Loni jsem byla na chir kontrole,Dr rekl,ze je jasny druhy porod cisarem…Behem toho casu mi to rekl i gyndar a jest jeden chirurg.Nyni jsem byla na doporuceni meho gyndare poslana jeste na jednu chir kontrolu a svete div se.Dnes me Dr vysetril hodne zbezne,pres velke brisko samozrejmne nenahmatal ani kylu nad pupikem,ani sval…Pry je vse dobre a nemam to resit…A rodit mam normalne a kdyby neco,tak se gyndari postaraji.Jenze ja mam strach,ze diky distorzi svalu a vlastne ani kylam,nebudu moct normalne tlacit a vlastne normalne rodit…A ani nahodou nechci zpusobit nejakou komplikci pri porodu jak mne,tak miminku.Nemate nektera zkusenost?Nevim,jestli se mohu obratit na nejakeho odbornika treba do Prahy,kdyz jsem od jinud.Nechci nic nechat nahode.Dekuji mocinky za reakce.Ila

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

297
12.11.08 10:00

Já měla taky po prvním těhu dost velký rozestup svalů a kýlu, nijak jsem to neřešila, ale v druhém těhu jsem se dost bála, tak jako ty. Neviděl mne ale ani chirurg, jen gyndař a praktik. Nechala jsem to plavat, druhý porod nakonec proběhl akutně císařem, ale ne kvůli těmto problémům.
Být tebou, tak ještě třeba zkusím jiného chirurga a vydupu si doporučení na císaře - do porodnice to musíš mít písemně.
Připrav se na to, že po porodu bude břicho vypadat hrozně a že můžeš mít trable se zavinováním dělohy (kvůli nefunkčním břišním svalům). Já jsem se na svoje břicho po druhém porodu nemohla ani vůbec podívat, byla to fakt hrůza. Rozestup svalů mám velikánský i teď - 2 roky po druhém porodu. Břicho jak v 5. měsíci, pořád se mě někdo ptá, zda čekáme třetí dítě :evil: Jen kvůli břichu se nevejdu skoro do žádného oblečení. Ale na jaře chci na plastiku, tak už snad bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
12.11.08 12:24

i já patřím k těn „šťastlivcům“ co mají břišní rozestup jako kráva, ale protože mě na něho po prvním těhu nikdo neupozornil,100% tam byl, a já nic nevěděla o případných komplikacích, vůbec jsem necvičila a prostě se jím nezabívala. Když na mě pak po druhém porodu rehabka řvala, jak je možný že jsem s tím nic nedělala, vůbec jsem nachápala co po mě chce. Teď už to vím, mé ploché bříško už se nikdy nevrátí a jediné východisko s této situace je plastika.Plánujem i třetí dítě, tak se pak doktora zeptám na ten císař, i když já bych mnohem raději rodila zase normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
13.11.08 01:10

Hm tak to čtu s nevelkým nadšením…
Onehdá jsem tady v „hubnoucích diskuzích“ řešila, jak nemůžu zaboha zhubnout břicho.
Daleko předtím, když jsem se vrátila z porodnice, jsem si okamžitě všimla, že když ležím na zádech, vyduje se mi nad pupkem taková „boule“ (ale nebyla to kýla!!) - nebo ne boule, ale prostě NĚCO BYLO JINAK. Říkala jsem to tehdy manželovi, jenže gynekoložka nic.
Tak si říkám, že se to časem spraví.
jo houby.
Potom jsem navštívila doktora přes metabolismus, že jako nemůžu zhubnout to břicho a že nevim co s tim..... A ten mi řekl, že mám totálně rozlezlý břišní svaly a že mi mezi nima nahmátne střevo!
Koukala jsem jak vyvoraná myš. Řekl mi, že mám DENNĚ cvičit na břišní svaly, tvrdě a pravidelně. Tak jsem to dva měsíce dělala, jenže to byly prázdniny…
A teď když jsem v práci, malá je dost čilá, tak to prostě někdy nestihnu.
Děsim se co bude po dalším porodu.
Já to břicho nemám jako velký, ale prostě DIVNÝ, jak vodní hladinu, a když ty svaly zatnu, je mezi nimi hmatatelná mezera.
Ani jsem netušila, že v horších případech se to řeší nějak chirurgicky! To mi fakt nikdo neřekl, teď docela koukám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.11 08:21
lacenka píše:
i já patřím k těn „šťastlivcům“ co mají břišní rozestup jako kráva, ale protože mě na něho po prvním těhu nikdo neupozornil,100% tam byl, a já nic nevěděla o případných komplikacích, vůbec jsem necvičila a prostě se jím nezabívala. Když na mě pak po druhém porodu rehabka řvala, jak je možný že jsem s tím nic nedělala, vůbec jsem nachápala co po mě chce. Teď už to vím, mé ploché bříško už se nikdy nevrátí a jediné východisko s této situace je plastika.Plánujem i třetí dítě, tak se pak doktora zeptám na ten císař, i když já bych mnohem raději rodila zase normálně.

ahojda, můžu se zeptat, jak to tedy s těmi rozestouplými svalami a třetím porodem dopadlo???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama