Kyretáž dělohy po zamlklém těhotenství

13
27.9.20 10:57

Kyretáž dělohy po ZT

Ahoj holky, pročítám tady ty vaše diskuze a chci se taky svěřit. Rok sme se snažili o miminko už sem si myslela, ze je někde problém a ejhle najednou nečekaně 2carky, v 6+1 mi bylo potvrzené srdíčko a bílo. Měla jsem jít na kontrolu 30.9 v 9tt ale v 8+4 jsem začala špinit a jeli sme na pohotovost, pan doktor mi oznámil, ze těhotná jsem ale plod odpovídá 6+3 a srdíčko nebije :( hrozná zprava cele jsem to tam probrecela.. tak se semnou domluvil, ze by to nechal přes noc jestli to odejde samo nebo ráno kyretaz. Drželo se me to jako klíště a bohužel nic, takže ráno jsem jela do nemocnice, ta bolest byla nesnesitelně :( cele jsem jim to tam probrecela. Teď jsem doma ale pořad to strašně bolí. Operace byla bez komplikaci. Chci se zeptat kdy jste se zacli snažit? Pan doktor na pohotovosti mi řekl, ze mám počkat 10dni a když nebudou problémy ze nato máme skočit, ze jeho žena si tím prošla před každým porodem. Další doktorka co me přijímala tak minrekla ze nejdřív po první MS, aby se to zletyrovalo. A ta co me propoustela mi řekla, ze až tak za 3mesice, jsem z toho sama jelen.
Navíc jsem na neschopence od začátku, protože pracuji v domově pro seniory a tchyně to tam i přes můj nesouhlas všem řekla, a já teď vůbec nevím jak se tam mám vrátit až se me všichni budou vyptavat :( vůbec nevím co dělat, protože mi to na psychice nepřidá. Moc Dekuji za rady.. nebo odpovědi :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3205
27.9.20 11:01

Mě doktor řekl počkat 3 měsíce. Prý pokud to urychlím, je větší riziko toho, že se ZT bude opakovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
27.9.20 11:09

Deset dní možná po spontanním potratu, ale rozhodně ne po kyretáži…to je prostě nesmysl. Roztahovali ti čípek, vyškrabovali dělohu, to je zásah do těla a všechno se potřebuje vrátit do normálu. Nejlíp dodržet šestinedělí, ale nejdřív po první menzes. Tři měsíce jsou ideální, protože se tělo naprosto uzdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
27.9.20 11:15

@Janli já jsem si to také myslela, když sem to říkala té doktorce, tak říkala ze pan Primář si stojí zatím ze pokud se to má udržet tak udrží, ale projít si tímhle znovu nechci. Hlavně vůbec nevím jak vyřešit tu práci tam je to velká drbarna a nemam sílu nato, aby me litovali vyptavali se atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
27.9.20 11:27

@Natali1996 Mrzi me, co te potkalo. Zpravy se siri rychle, pokud tchyne roztroubi i tohle, rozkrikne se to. Deje se to casto, proto se o tehotenstvi říká az po 13.tydnu. To uz asi vis, a tchyne se to priste dozvi asi i o dost pozdeji, coz si zaslouzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
27.9.20 11:33

@K. Rocánková také jsem to nepochopila, ještě když jsem ji to říkala, příště když se zadari, tak se to dozví až poslední, mám na ni teď takový vztek je mi to líto skrz pritela, ale musí to pochopit, on jinto říkal také, ale jelikož to nezažila asi neví co to je za bolest a jaké to teď bude se vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7986
27.9.20 11:37

Nevěřím, že primář gynekologie doporučí sex 10 dní po kyretazi. To by měl odevzdat diplom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
27.9.20 11:39

@karkarka nemám proč si vymýšlet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7986
27.9.20 11:41

@Natali1996 v tom pripade by měl vrátit doktor diplom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
27.9.20 12:11

Byla sem na tom stejne, jen sem brecela, a do prace se my taky nechtelo vratit. Nebejt sestinedeli po kyretazi tak nemam syna.po kyretazi sem otehotnela jinak by se to asi nikdy nepovedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
27.9.20 12:14

@sabinka098 a vrátila jste se? Nebo ste se do toho pustili ještě před první MS?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
27.9.20 12:37

Vratila sem se, a cekala na prvni menstruaci, nebylo my dobre, dokonce sem byla na ultrazvuku zlucniku.Bylo my porad na zvraceni ja byla tehotna stal se zazrak, predtim asi pet zamklych potratu, a nebejt sestinedeli tak asi nikdy tehotna nebudu. proste zazrak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
27.9.20 12:46

@Natali1996 Mrzí mě to, přeji hodně sil. Moje doktorka i v doktorka v nemocnici říkaly, že se znovu otěhotnět můžu pokusit po první porevizní MS a právě na tu první MS čekám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13698
27.9.20 12:53

Po revizi mi říkali dodržet 6 neděli. Snazit jsme se začali po 3 cyklech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 13:34

Musí dorúst sliznice, jinak hrozi dalsi potrat nebo rizikove tehotenstvi. Minimalne vyckat 2-3 menstruace!! Staci googlit. Mam za sebou 4 potraty, z toho 2 revize a nikdy mi doktor nerekl nic jineho nez 3 mesice vyckat. Po spontannim potratu je to neco jineho. Tam staci ta jedna ms.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama