Kyretáž po porodu bez anestezie?

14
24.2.21 23:30

Kyretáž po porodu bez anestezie?

Nikde jsem nenarazila na někoho, kdo by absolvoval kyretáž hned po porodu bez anestezie…je tu někdo takový? Doktor mi tvrdil, že je to normální postup, ale to jsem se tedy nikde nedočetla… byl to naprosto hrozný zážitek. Porod byl proti tomu procházka růžovým sadem 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8782
25.2.21 00:12

Mě se špatně odloučila placenta po kristelerově expresi. Muže vyhodili za dveře a pak si ukazovaly (doktorky), co vyškrábly, doplňovaly to slovy: tohle všechno tam zůstalo. :? Pak mě ppřevezli na jip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3320
25.2.21 00:13

@Ginny007 tak to fakt dost pochybuji. Po porodu jsem nesměla pit kdybych musela na docisteni, protože te musí uspat. Vše je strašně prokrvene a o to bič by to bolelo. To musel byt nějaký reznik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.2.21 01:44

Bohužel mám s tímto zkušenost. Hned po porodu mi udělali kyretáž ( byla to větší bolest než samotný porod). Na druhý den po porodu se na ultrazvuku zjistilo, že mi tam ještě kousek placenty zbyl, tak mi udělali OPĚT bez uspání kyretáž…na třetí den mi na ultrazvuku zase našli kousek placenty :pocitac:, ale díky bohu mi nakonec udělali kyretáž s anestezií. Zajímavé bylo, když jsem ve stejné porodnici po necelých 2letech rodila znovu a zeptala se na sále po porodu, jestli mi budou dělat kyretáž za živa jak po prvním porodu, tak na mě vykulili oči a vyděšeně mi řekli “Proboha a kde jste to předtím rodila, že vám to udělali bez anestezie?! 8o ”…už jsem byla nachystaná se tam s něma do krve poprat, že na mě nikdo bez anestezie nešáhne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
25.2.21 03:41

Mně bylo nabídnuto zkušeným porodníkem ( mladý lékař co vedl porod chtěl anestezii hned), že bychom to zkusili jen s rajským plynem. Souhlasila jsem. Věřím, že někdo kdo nemá tak nízký práh bolesti by to s RP zvládl v pohodě, já jsem bohužel cíťa 😀 takže mě pak uspali. Neumím si to při plném vědomí vůbec představit a v dnešní době, kdy je plno možnosti analgezie a anestezie je zbytečné někoho mučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
25.2.21 04:57
@Housenka2021 píše:
Mně bylo nabídnuto zkušeným porodníkem ( mladý lékař co vedl porod chtěl anestezii hned), že bychom to zkusili jen s rajským plynem. Souhlasila jsem. Věřím, že někdo kdo nemá tak nízký práh bolesti by to s RP zvládl v pohodě, já jsem bohužel cíťa 😀 takže mě pak uspali. Neumím si to při plném vědomí vůbec představit a v dnešní době, kdy je plno možnosti analgezie a anestezie je zbytečné někoho mučit.

To jsou ale kecy, trollové opět řádí :roll: Anestezie si při tomto zákroku používala už před 25 lety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
25.2.21 05:00
@Cindyn píše:
Bohužel mám s tímto zkušenost. Hned po porodu mi udělali kyretáž ( byla to větší bolest než samotný porod). Na druhý den po porodu se na ultrazvuku zjistilo, že mi tam ještě kousek placenty zbyl, tak mi udělali OPĚT bez uspání kyretáž…na třetí den mi na ultrazvuku zase našli kousek placenty :pocitac:, ale díky bohu mi nakonec udělali kyretáž s anestezií. Zajímavé bylo, když jsem ve stejné porodnici po necelých 2letech rodila znovu a zeptala se na sále po porodu, jestli mi budou dělat kyretáž za živa jak po prvním porodu, tak na mě vykulili oči a vyděšeně mi řekli “Proboha a kde jste to předtím rodila, že vám to udělali bez anestezie?! 8o ”…už jsem byla nachystaná se tam s něma do krve poprat, že na mě nikdo bez anestezie nešáhne :D

Anestezie se při tomto zákroku používala už před 25 lety, jen trolíš! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
25.2.21 07:01

@Johli a já snad tvrdím, že se nepoužívala? Byl mi nabídnut RP a vše vysvětleno, já s tím souhlasila. Zakladatelka chtěla zkušenosti a nevím proč by si toto někdo vymýšlel. Pokud se někde na někoho vrhli bez uspání a možnosti volby je to špatně. Já jsem měla na výběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
25.2.21 07:07
@Housenka2021 píše:
@Johli a já snad tvrdím, že se nepoužívala? Byl mi nabídnut RP a vše vysvětleno, já s tím souhlasila. Zakladatelka chtěla zkušenosti a nevím proč by si toto někdo vymýšlel. Pokud se někde na někoho vrhli bez uspání a možnosti volby je to špatně. Já jsem měla na výběr.

Takže při potratu vás bez keců uspí a tady vám budou dávat na výběr :roll: :mrgreen: jsi opravdu legrační!
Takový zákrok se provádí pouze v anestezii ty chytrá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
25.2.21 07:16

@Johli to, že ty jsi se s tím nesetkala neznamená, že to není možné. Potrat a porod je asi něco jiného. Jsem zdravotník a anestezii mám respekt ( deformace povoláním). Tak v momentě, kdy mi dali na výběr jsem volila jinou možnost. A jak píšu, já jsme to nedala, bylo to hodně nepříjemné a bolestivé, ale nikdo mě netýral a po další domluvě mě uspali. Ale rozdíl mezi mnou a zakladatelkou je ten, že já jsem byla informovaná a mohla jsem si rovnou říct, že to nechci. U mě to byla alternativa, kterou jsem si sama zvolila a věděla jsem proč ji volím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
25.2.21 07:18

Ahoj, mám stejnou zkušenost. Ihned po porodu placenty zjišteno, že mám uvnitř kus. Takže mi dr. Řekla buď na sál nebo teď to zkusí,, vyhrábnout,, vzala dlouhou,,lžici,, a už to jelo :roll: naštěstí to bylo rychlý a ani to nějak nebolelo, ale bylo to sakra nepříjemný. Vyhnula jsem se op. sálu a mohla být s dcerou. Já jsem za tu možnost ráda. Není to úplně standartní postup :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
25.2.21 07:20
@Johli píše:
Takže při potratu vás bez keců uspí a tady vám budou dávat na výběr :roll: :mrgreen: jsi opravdu legrační!

Po porodu jsi otevřená, takže to je něco jiného než, když jdeš na interupci nebo přerušení ;) po porodu je opravdu tahle možnost i když spoustu doktorů by si to nelajzlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
25.2.21 07:22

Já jsem zažila situaci ve Znojmě v nemocnici kde mi po porodu zůstali zbytky. Celý 3 dny mě nechali chodit v bolestech a teprve pak se podívali UZ a zjistili že tam mám zbytky. Místo toho aby mě hned vzali na čištění, tak mi doktorka dala injekci na vypuzení a že to vytáhne ručně na ošetřovně. Myslela jsem že ji za to ukopnu hlavu, jak to bolelo. A nakonec jsem stejně skončila pod narkozou, protože to pochopitelně nešlo vytáhnout. Takže vše je možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
25.2.21 07:40

Njn. dezinformatoři mají pré 8) :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19814
25.2.21 07:43
@Johli píše:

Mě to taky dělali bez anestezie. Lékař mi nabídl, že to zkusí a když jsem si uvědomila, jak bych po anestezii zvracela, tak jsem kývla. Chvíli se to dalo vydržet, nic příjemnýho, ale lepší než uspat. Tak se hoď do klidu, puso…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat