Kyselina listová a jiné vitamíny v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aja1982
Stálice 53 příspěvků 04.01.11 12:23
Kyselina listová a jiné vitamíny v těhotenství

Zdravím všechny těhulky i snažilky,
chtěla jsem se zeptat, do kolikátého měsíce se bere kyselina listová v tabletkách (myslím ty na předpis, s větším obsahem kyseliny listové). Kamarádka přišla s tím, že pouze do třetího měsíce, prý to potom může poškodit plod. Nevím, jestli je to jedna babka povídala, nebo na tom něco je. Jsem ve 13tt, na rizikovém těhotenství. A berete i jiné vitamíny v tabletkách? A pokud ano, co by jste doporučily? Já se snažím tedy co nejvíce „přírodně“ a k tomu těhotenské čaje s bylinkama, ale přivítám každou radu.

Přečtěte si článek: Vitamíny pro těhotné

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 04.01.11 12:26

ahoj,ja jsem brala kyselinu listovou uz asi rok pred otehotnenim,a pak jsem presla na vitaminy Mamavit. a tam ta kyselina listova taky je a beres to po celou dobu tehu,takze si nemyslim,ze by to nejak poskodilo plod. dulezite je to hlavne v zacatku,protoze to snizuje rizikovo vyvojovych vad,a do 3mesice se vlastne vsechno vyviji a pak mimi jen roste. nektery gynekologove na vitaminy neveri,a radsi ti reknou,at jis v tehu hodne ovoce a zeleniny,kde kyselina listova taky je.tak se neboj, a kup si bud nejake ty tehu vitaminy,asi na znacce nezalezi,a papej zeleninku a ovoce.hodne stesti v tehu! :kytka:

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 04.01.11 12:28

Tak já už také kyselinu listovou (femibion) neberu, opravdu stačí do toho 3. měsíce a ted už beru jen mamavit, ve kterém jsou myslím všechny důležité vitamíny..beru ho ale obden,pač se bojim,že bych měla velké mimčo,o tom jsou už tady taky diskuze..
Jo a pozor v těhotenství na bylinky,jak si psala, že piješ.Ne všechny jsou pro mimčo dobré :-)

Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 04.01.11 12:32

GS Mamavit jsou jedny z nejlepsich vitaminku, beru je uz mesic, ted jsem 20tt, obsahuji slozku DHA pro spravny rozvoj mozku miminka, takze vrele doporucuji :palec:
Jinak kys.listovou beru stale, strida se to, jeden den prasek, druhy den vitaminky, aby se to zase neprehanelo :lol:

Uzivej si to tehulkovani, opatruj se, a jez hodne ovoce a zeleninu… ale zase dej pozor aby ses neprececkovala :-)

valtřinka
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 04.01.11 12:37

Já beru femibion v tom je i kyselina listová obsažena a navíc tam je i víc vitamínů… jsou dva druhy, jeden pro první trimestr a druhý je pro druhý trimestr… a myslím, že víc brát toho není potřeba.. aspoň to tam píšou

Aja1982
Stálice 53 příspěvků 04.01.11 12:39

Zuzzka: Koupila jsem si jeden sáčkový čaj přímo pro těhu a jeden sypaný bylinkový taky přímo pro těhu. Je tam hlavně máta, meduňka, kopřiva..
Tak mamavit si koupím teda taky, samá chvála na něj :-D

Fima
Nadpozemská drbna 29404 příspěvků 04.01.11 13:07

Já brala jen kyselinu listovou a to do toho 3.měsíce. Od té doby už nic neberu.

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 04.01.11 13:09

doktorka mi říkala, že vitamíny umělé jsou v podstatě zbytečné a já mám stejný názor. Je to zase hlavně o výdělcích farmaceutických firem. Listovka se bere první tři měsíce.

Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 04.01.11 13:18

Ten Mamavit se hodne doporucuje, vsechny tehulky kolem me ho taky berou :palec:

Fima
Nadpozemská drbna 29404 příspěvků 04.01.11 13:28
vegiska píše:
doktorka mi říkala, že vitamíny umělé jsou v podstatě zbytečné a já mám stejný názor. Je to zase hlavně o výdělcích farmaceutických firem. Listovka se bere první tři měsíce.

S těma výdělkama naprosto souhlasím. Stačí se podívat na složení tzv. „vitamínů pro těhotné“ a na jejich cenu. Za polovinu bych si tohle koupila normálně v lékárně po jednotlivých vitamínech, jen to nebude mít tak krásný obal a skvěle znějící slogany. A zrovna u toho Mamavitu pozor na veliká miminka.

Michell007
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 04.01.11 13:29

Ahoj, já za sebe doporučuji Femibion, v prvním trim. Femibion 800, ve druhém trim. Femibion 400 + DHA, který se může brát i v době kojení. Je sice dražší, ale v tomto případě i kvalitní. Záleží na každém. Samozřejmě doplnění ovocem a zeleninou = ideální stav. Mějte se a užívejte těhotenství :mavam:

elziska
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 04.01.11 14:23

Ahoj, já jsem před otěhotněním a v prvním trimestru poctivě brala Calibrum babyplan ( který mi doporučil i můj doktor) a od druhého trimestru beru ob den Calibrum mami. To se bere pak dál i během kojení a listovka tam je (myslím, že trochu míň než v Babyplanu), ale škodit určitě nemůže.

Jinak já se trochu bojím těch těhotenských čajů, i když mi chutnají, ale většina obsahuje maliník a kontryhel, který by se měly až těsně před porodem…

Aja1982
Stálice 53 příspěvků 04.01.11 15:03

elziska: Tak jsem se byla schválně podívat na složení těch čajů co jsem začla pít a v obou je obsažen kontryhel a v jednom i maliník. Ani jsem nevěděla že ten by měl být nějak škodlivý.
Popravdě, už ani nevim, co všechno můžu, co nesmim, co je dobrý a co zase ne.. :-(

elziska
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 04.01.11 16:21

No ono je asi nejlepší se řídit heslem všeho s mírou. Já teď zrovna piju těhotenský čaj (nějak jsem na něj po napsání příspěvku dostala chuť :mrgreen:) a jsem 25tt… Navíc v lékárně mi tvrdili, že se může během celého těhotenství. Jak je to s kontryhelem si nejsem úplně jistá, ale vím, že maliník prý vyvolává porod, proto ho hodně pijou maminy, co už chtěj mít mimčo venku :mrgreen: Asi je nejlepší pít ovocné čaje, ale já si občas udělám i heřmánkový, šípkový, mátový nebo i slabý černý… Když se to nepřehání, tak to podle mě ublížit rozhodně nemůže.
Já zas na začátku těhu pořád řešila, jestli jíst ryby nebo ne (prý je v některých hodně rtuti, jinde zas píšou jak jsou zdravé), ale pak jsem se na to neustálé přemýšlení,co smím a co ne vyprdla a ryby jím normálně…

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 04.01.11 16:24

vhodné čaje bylinkové jsou matá, meduňka. Ještě k těm vitamínům, to není pověra, že jsou po tom velká mimča, opravdu to tak je, není to ale samozřejmě 100%

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama