Kyselina listová a kde jí tolik najít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
potvurka89
Závislačka 3582 příspěvků 27.04.19 14:01
Kyselina listová a kde jí tolik najít

Ahoj holky
dr. genetiky mi řekl že bych měla brát před těhotenstvím a pak i celé těhotenství 4mg (miligramy) kyseliny listové což je 10× tolik než se prodává v lékárně a jiná doktorka mi pověděla že bych měla užívat femibion nebo nějaké prášky kde je kys. listová i s jinými vitamíny že se prý lépe štěpí v těle než když se bere samostatně. Jenže takové množství kys. listové je jen v lécích kde je samotná. Tak jsem z toho jelen.
Nemáte někdo radu či nápad co s tím?

Přečtěte si článek: Vitamíny před otěhotněním pomůžou vám i miminku

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52486 příspěvků 27.04.19 14:06

Ac. folicum, je to na recept.

sepos
Kecalka 221 příspěvků 27.04.19 14:09

@potvurka89
Aby jste předešla rozštěpu páteře je nejdůležitější mít dostatek kyseliny listové už když se začnete pokoušet otěhotnět, takže při zkoušení si kupte samotnou kys. listovou (prodává se i 800 mg). Až budete vědět, že jste otěhotněla, kupte si nějaký komplexní doplněk stravy, kde budete mít všechno (z hlediska složení je nejlepší Femibion).

P4ja
Echt Kelišová 9043 příspěvků 27.04.19 14:13

@potvurka89 Já před otěhotněním brala Pregnafolin od Dr.Max..část byla naštěpená už rovnou ve formě folátů a část normálně. Jde o to, že někdo může mít problém s jejím štěpením, proto je dobré ji dodat už naštěpenou. A jinak jsem jedla potraviny, kde listovka je.

potvurka89
Závislačka 3582 příspěvků 27.04.19 15:24

@sepos Právě že je problém v tom že 800μg mikrogramů což je 0,8mg - miligramů. 10mg obsahuje jen acidum folikum které je na recept. Femibion má 400μg takže 10× méně než po mě chce genetik

potvurka89
Závislačka 3582 příspěvků 27.04.19 15:26

@P4ja asi zkusím zajít do lékárny co mi poradí

Eule
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 27.04.19 15:45

Doporčuji Superfolin - Chytré miminko. Český výrobek, kvalitní, nepředražený podle mě… Mrkněte na jejich stránky a klidně tam napište, odepíší, poradí, odborníci… Alespoň taková je moje zkušenost.

potvurka89
Závislačka 3582 příspěvků 27.04.19 16:14

@Eule děkuju za radu :)

tulipán
Závislačka 4251 příspěvků 27.04.19 16:15

@potvurka89 Uz to tady padlo, uzivej Acidum folicum. Predepsat ti ho muze praktik, me ho prepepisuje hematolog (je i profilaxe proti tromboze v tehotenstvi), drive mi ho predepsala gynekolozka, nevim, jestli genetik ma recepty? Predpokladam, ze toto doporuceni uvedl i do zpravy pro gynekologa, takze staci ukazat zpravu a dostanes prepsany recept.

potvurka89
Závislačka 3582 příspěvků 27.04.19 16:29

@tulipán mě šlo o to že dr. genetiky chce tu vysokou dávku kys. listové ale gynekoložka zas chce abych ji nebrala samostatně že se špatně štěpí v těle a doporučila femibion ať si prý zjistím kolik toho tam je, jenže tam je 10× míň jak říkal genetik že se prodávají věci s nízkým obsahem. Acidum folikum je kys. listová samostatně. Mě právě že mate že jeden chce to druhý to a nedá se to nějak skloubit. Jinak genetika nám vyšla v pořádku jen nižší ta kys. listová.

tulipán
Závislačka 4251 příspěvků 27.04.19 16:47

@potvurka89 Acidum folicum je nastepena kyselina listova, nejsem chemik, neumim to odborne vysvetlit, ale bylo mi vysvetleno, ze je to jako femibion, ale v mnohem vyssim mnozstvim. Femibion je bezne dostupny, af je na predpis.

potvurka89
Závislačka 3582 příspěvků 27.04.19 17:06

@tulipán děkuju za vysvětlení právě že mě vždy dr. když jsem ten lék měla řekli že je to jen kys. listová a víc jsem se o to nezajímala.

tulipán
Závislačka 4251 příspěvků 27.04.19 17:18

@potvurka89 Treba se tady jadri nejaky farmaceut a da erudovanou odpoved. Ja mam krevni mutaci a jako prevenci a pri tehotenstvi uzivam acidum folicum.

potvurka89
Závislačka 3582 příspěvků 27.04.19 17:22

@tulipán myslíš že je velká blbost koupit si k tomu femibion že je tam víc vitamínů a užívat oba prášky?

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52486 příspěvků 27.04.19 17:31

@potvurka89 a kvůli čemu to máš doporučený?
Femibion je dost předražené sranda a obvykle naprosto zbytečná.
No a 10 mg je v tom ač. Folicum, takže to lékaři automaticky předepisuje v tom dávkování toho léky. Ale obvykle stačí mnohem méně.
Ale jistě existují diagnózy, kdy to indikované je.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama