Kyselina listová v těhu ano nebo ne

Anonymní
22.11.15 21:12

kyselina listová v těhu ano nebo ne

Ahoj,

předem se omlouvám za anonym, ale jsem teprve na počátku těhu - pozitivní tt, ale nemám ještě potvrzeno od mudr. tak to nechci šířit.

Chci se zeptat, brali jste v těhu kyselinu listovou?

Já v prvním teda ano, ale teď zatím nic neberu a nevím jestli mám začít. Na rovinu, umělým vitamínům moc nevěřím, snažím se hlavně kvalitně jíst, ale co se týče té kyseliny listové nejsem si jistá, jestli, momentálně teď v zimě jí dokážu z potravy dostatek získat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12034
22.11.15 21:16

Ja jsem ji brala v prvnim trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
22.11.15 21:17

Ano, brala jsem ji, když jsme začali plánovat a pak v 1. trimestru u obou dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13593
22.11.15 21:18

Taky nejsem moc pro suplementaci, ale listovku bych brala, tou nic takhle na začátku nezkazíš. A pokud ji chceš brát, tak rozhodně teď, ne to odkládat. Je nejdůležitější takhle na začátku prvního trimestru, na druhý bych ji už klidně vysadila a jen se snažila o tu dobrou stravu. Potřeba je samozřejmě pořád, ale pak už to rozštěpy neovlivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
22.11.15 21:20

První trimestr, pak můj dr. řekl, že už jí brát nemám, před otěhotněním jsem nebrala, protože první dítě se podařilo po pěti letech, takže tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
22.11.15 21:29

Mně ji doktorka přímo nakázala a navíc jen Femibion, který prý obsahuje nějaký podpůrný prostředek na vstřebávání listovky. Je dražší, ale je to prý jistota, kdybych prý neměla enzym, kterým se zpracovává…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40495
22.11.15 21:31

Brala jsem Femibion + listovku - ale mám problém se vstřebáváním listovky, tak jsem brala oboje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40495
22.11.15 21:32

@Veru P je tam naštěpená listovka :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
22.11.15 21:34
@Ginuš píše:
@Veru P je tam naštěpená listovka :pankac:
Tak vida, odbornice. Diky :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
735
22.11.15 21:35

Já jsem brala taky Femibion 1 v prvním a druhém trimestru. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13593
22.11.15 21:37
@Veru P píše:
Mně ji doktorka přímo nakázala a navíc jen Femibion, který prý obsahuje nějaký podpůrný prostředek na vstřebávání listovky. Je dražší, ale je to prý jistota, kdybych prý neměla enzym, kterým se zpracovává…

Jojo, to taky radím. Je to sice dražší, ale tu mutaci MTHFR má údajně skoro půlka žen, tak je to lepší posichrovat takhle, pokud nebyla na testech. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
22.11.15 21:37

Ja brala Inofolic, taktez jedinecna receptura:-)Podle me ty doktori/ky taky maji mozna nejakou dohodu s vyrobci, ze budou propagovat urcite preparaty.

• Nahlásit
  • Citovat
1342
22.11.15 21:44

Kyselina listová je velice důležitá při štěpení buněk nebo tak nějak. Hlavně při vývoji plodu, takže co nejdřív!! nejlépe už pri plánování miminka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21402
22.11.15 21:50

Nedostatek kyseliny listové se uvádí jako jedna z možných příčin vzniku rozštěpových vad plodu, konkrétně u rozštěpu obličeje vznikají od 5. - 10tt. Já ji nebrala, spoléhala jsem se na vyváženou stravu, dítě s rozštěpem mám, takže kdybych to mohla vzít zpět, byla bych v tomto ohledu určitě obezřetnější…Ale to už je kdyby, co teď pro mě nemá význam. Pro tebe by mohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1392
22.11.15 22:06

Mě listovku doktorka napsala při plánování a v 1. trimestru. Pak říkala, že už není potřeba. Nic jiného jsem nebrala - na doporučení doktorky. Měla jsem jí na recept, protože prý volně prodejná listovka není tak „silná“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama