Kyseliny na obličej, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pufik20
Kecalka 367 příspěvků 12.03.19 19:37
Kyseliny na obličej, zkušenosti

Je mi 35+ a chtěla bych začít používat kyseliny na obličej. Na netu jsou nějaké informace, ale né komplexní… Mám suchou, pleť, ale i rozšířené póry, samozřejmě i vrásky. Mám strach, že si něco koupím a oloupu se (chemický peeling). Je tu prosím některá s podrobnou pletí a doporučí mi co si koupit, nebo naopak, propadáky? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 12.03.19 19:39

Kyselina sírová… :mrgreen:

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6943 příspěvků 12.03.19 19:42

Jo - enzymatický peeling a nějaké sérum s hyarulonovou a vitamínem C.

na suchou a přecitlivělou pleť používám

https://www.notino.cz/…cky-peeling/

a https://theordinary.com/…es-2pct-30ml?…

ordinary serum trošku štípe, ale pleti to dělá moc dobře a víc než troškou štípání neprotestuje - což je skoro zázrak.

pufik20
Kecalka 367 příspěvků 12.03.19 20:06

@Ou Za jak dlouho je vidět omlazení?

Káťa19
Extra třída :D 11143 příspěvků 18 inzerátů 12.03.19 20:14

Zkus Syncare, ma dobre hodnoceni, ja zacala zatim s pripravky na akne a jsem velmi spokojena, chci urcite zkusit i tohle https://pletove-kremy.heureka.cz/…-ml/recenze/#…

Helca83
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 12.03.19 20:17

Super je Neostrata, ale musis vyzkouset ktery pripravek Ti sedne, po nekterych jsem se loupala. Na den se k tomu musi pouzivat krem s UV faktorem. Ze funguje, jsem citila uz po vypotrebovani 2 malych vzorecku, takovych tech plochych v pytlicku. :mavam:

káťa
Extra třída :D 13710 příspěvků 13.03.19 06:00

Paulas choice, exfolianty s 2% bha. Používáme obě s pubertální dcerou a naprostá spokojenost. Ji zmizelo akné a mně se vyhladila pleť. Nijak nedráždí, máme obě citlivou pleť a používáme 2× denně a žádná negativní reakce, loupání atd.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6943 příspěvků 13.03.19 07:12
@pufik20 píše:
@Ou Za jak dlouho je vidět omlazení?

omlazení to neumí - je to kosmetika ne černá magie.
umí to hydratovat a zlepšit stav pleti.

pufik20
Kecalka 367 příspěvků 13.03.19 13:03

@káťa Myslela jsem, že exfoliant znamená, že se pleť loupe. Proto se bojím použít kyselinu salicylovou.

káťa
Extra třída :D 13710 příspěvků 13.03.19 14:14
@pufik20 píše:
@káťa Myslela jsem, že exfoliant znamená, že se pleť loupe. Proto se bojím použít kyselinu salicylovou.

Nene, kyselina salicylová proniká hluboko do pórů, které čistí a tím způsobuje, že se neucpávají a maz může ven a tím eliminuje možnost vzniku akné a černých teček. Pokud by se to s ní přehánělo, či jsi měla abnormálně citlivou pleť, mohla by se loupat, ale normálně by takhle fungovat neměla…my se tedy neloupeme, ale pleť se nám oběma vyhladila a sjednotila a vyzdravila…

Příspěvek upraven 13.03.19 v 14:19

káťa
Extra třída :D 13710 příspěvků 13.03.19 14:18

Něco o BHA a AHA kyselinách v exfoliantech:
Naše vysoce ceněná řada AHA a BHA exfoliantů (chemických peelingů) odstraňuje jemně a přirozeně odumřelé pleťové buňky a připraví pleť tak, aby mohla lépe vstřebat další důležité ingredience. Exfolianty podporují také tvorbu vlastního elastinu a kolagenu, které jsou pro zdravě vypadající pleť nezbytné. Uvolňují póry, zmírňují poškození pleti způsobené slunečním zářením, vyhlazují pokožku, zmírňují vrásky a jemné linky, účinně bojují proti akné a pigmentovým skvrnám, udržují správnou hydrataci, zpevňují pleť a naplno odhalují její zdravější vzhled. Ano, čtete správně, exfolianty jsou multifunkční.

Ideální je začít zvykat pleť na exfolianty pomalu, tj. zpočátku aplikujte 2 - 3× týdně, později je pak možno aplikovat denně. Vzhledem k tomu, že při peelingu odstraňujeme z povrchu pleti odumřelé buňky, pleť je citlivější na sluneční paprsky. Pleť je třeba chránit přes slunečním zářením stále, při používání exfoliantů je to obzvlášť důležité. Proto používejte hydratační krémy s vyšším UV filtrem, než je obvyklé, abyste pleť nespálili.

AHA exfolianty (Alfa Hydroxy Acid, resp. alfa alfahydroxykyseliny, tj. kyseliny ovocné jako např. kys. glykolová, mandlová, mléčná atd.). Vhodné jsou pro všechny typy pleti, vzhledem k tomu, že ale nejsou rozpustné v tucích, působí spíše povrchově a jsou tedy vhodnější pro normální až suchou pleť, neboť nepronikají tak hluboko do pórů.

BHA exfolianty (Beta Hydroxy Acid, resp. betahydroxykyseliny, tj. především kyselina salicylová). Tato kyselina je rozpustná v tucích, proniká hlouběji do pórů, které „čistí“, je tedy vhodnější pro normální až mastnou pleť. V pórech působí protizánětlivě a účinně bojuje proti bakterii Propionibacterium acnes, kterou u akné vídáme velmi často. Pokud jste alergičtí na acylpyrin, nepoužívejte BHA vůbec nebo velmi obezřetně, kyselina salicylová je totiž základní složkou acylpyrinu.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30363 příspěvků 13.03.19 18:29

Hlásím se do diskuse. To, co ale úspěšně používám, není pro každého. Zkrátka, mám do vínku danou mastnou T zónu obličeje, naštěstí bez pupínků. Ale fakt, odpoledne se mi obličej leskne jak psí kulky. Má to výhodu, že zase nebudu mít vrásky :dance:. Ráno a večer používám Clinique čistící vodu 2 a tak 1 x týdně na noc Neostratu krém s 19% kys. glykolové. Plus tak 1× za 10 dní si udělám noční kůru 30% kys. glykolovou nebo 25% salicylovou. Kůže je max. exfoliovaná, čistá, jemná, bez skvrn a pih, nevím, co je ucpaný pór nebo tečka.
Co používám tyto kyseliny, nikdy jsem neměla pleť v lepším stavu.Je ale fakt, že na mém obličeji by se dalo štípat dříví a nemusí to dělat dobře každému. Všechny zmíněné koncentrované přípravky jsou dostupné tady v ČR.

Příspěvek upraven 13.03.19 v 19:32

Issabell28
Kecalka 431 příspěvků 13.03.19 19:24

@káťa Mohu poprosit, o který přípravek se konkrétně jedná? Jak se jmenuje? Už delší dobu uvažuji, že si od Paulas choice něco pořídím. A když čtu, že máte pozitivní zkušenost s konkrétním přípravkem, tak bych ho chtěla také vyzkoušet. Děkuji :kytka:

pufik20
Kecalka 367 příspěvků 13.03.19 21:08

@káťa Jak moc vysouší kyselina pleť. Já mám suchou, ale i rozšířené póry.

káťa
Extra třída :D 13710 příspěvků 13.03.19 21:35

Používáme Clear 2% bha exfoliant regular strenght - čili s běžnou silou, pak mají ještě extra silný, ten má stejné množství bha, ale nižší pH, takže to silněji působí. Pleť mám mastnou T zónu a zbytek normální. Takže na suchou pleť nevím, ale údajně je lepší bha na mastnejsi pleť a aha na sušší.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama