Kytky, které zaručeně vyrostou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
313
11.4.15 10:12

kytky které zaručeně vyrostou

Zdravím, prosím o tip na květiny, které zaručeně vyrostou a hlavně vykvetou :D už asi 5 let to zkouším z hvozdíkem vousatým.. občas mi vykvete jeden stonek.. no..a asi po třech letech mi konečně vykvetl jeden mečík..ale cibulky jsem jaksi zapomnla přes zimu v hlíně..takže je asi po nich..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3893
11.4.15 10:24

Tagetes (afrikán)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313
11.4.15 10:31

Děkuju a něco aby ro bylo i do vázy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
11.4.15 10:36

@claire2 jé mečíky miluju, mám jich každý rok plnou zahradu a nijak se o ně nestarám, stejně tak ty jarní květiny - hyacinty, narcisky, krokusky i irisy ty vylezou každý rok bez mé pomoci :lol:

Na skalce mám mini karafiáty a ty taky rostou úplně sami, stejně tak pivoňky, já se o to nestarám vůbec a zatím rostou, tak nevím jestli je to jen štěstí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
11.4.15 10:37

Jj, mečíky se na zimu vyndavají i když letos byla mírná.
Co zkusit jiřiny? Dají se dát do vázy a jsou to vlastně „brambory“.Nebo třeba vysoké voňavé phloxy, ta taky vykvetou.
Záleží i na tom, jestli máš sluníčko a jakou máš půdu, jestli sušší nebo vlhčí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
11.4.15 10:50

Jiřiny muzu doporucit, dlouho vydrzi, do vazy super, je obrovsky vyber…jen ty nechutny slimaci je umeji v mziku zlikvidovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
11.4.15 12:02

Lilie- ideálně ty bílé, nejsou tak náročné.
Kopretiny- ty se mi sice chytily asi až na potřetí, ale zase se krásně rozrůstají, jako plenel, jsou už po celé zahradě.
Dymnivky- taky bezúdržbové, mají pěkné barvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2190
11.4.15 12:10

Za me pivonky, ty jsou bezudrzbovy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8940
11.4.15 12:40

Holky a něco, co vydrží celodenní slunce? Mám tam zatím levanduli, ta roste hezky, ale chtěla bych ještě něco :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
11.4.15 13:26

@Ivtcha středomořské bylinky, rozmarýna, tymián, šalvěj, dobromysl, divizna…karafiátky, rozchodníky, zvonek Poschvarkův,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4765
11.4.15 14:51

U nás se na slunci dobře daří kosatcům, denivkám (vypadá jako hodně jednoduchá lilie), kopretinám. :pankac: Z cibulovin do vázy třeba narcisky, tulipány, hyacinty, konvalinky, modřence :palec: - nic z toho nevyrývám, ale dost tulipánů zmizelo (něco asi uhnilo a něco třeba někdo sežral), narcisky mám na jednom místě už spoustu let a nekvetou, tak budu muset už letos přesadit. Naopak mečíky a pivoňky mi zašly. Napadá mě víc kytek, ale spíš skalničky, takže ne do vázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313
11.4.15 16:27

No, půda často popraská..takže asi suchá. a nedaleko je řeka..takže je tam trochu chladněji a sluníčko tam celkem svítí. pivoňky bych taky brala ale nikde jsem nesehnala semínka či keř..nebo jak se pořizují..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
11.4.15 19:17

@claire2 pivoňky nejlépe na podzim, odkopnout z trsu, nebo se dají i koupit vzrostlé v kontejneru. Někdy se stane, že málo kvetou.
To vypadá spíš na jílovitou - ta při vyschnutí hodně praská.
Já teď byla v Obi, měli tam ve slevě velký výběr z hlíz jiřin - vzala jsem asi 10 druhů, byly po dvacce :palec:,pak měli mečíky, begonie, kany, srdcovky…uvidíme, co z toho bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
11.4.15 20:31

Ja bych rekla, ze blbuvzdorny jsou hvozdiky bradate.je to teda dvouletka, ale uz ji mam nekolikatou generaci. kazdy rok to nekdy zacatkem leta vyseju do nekolika radku a nevsimam si toho, vzdycky vsechno vzejde a mam problem se sazenicek na pristi rok zbavit, kvanta prebytku. Dokonce ani sneci to nezerou. Jakoze jinak mam na zahrade vsechny choroby co existuji.
ja nechtela zadny letnicky, jen trvalky, abych nemela pracvi, ale s timhle je tak minimalni prace, ze je pasazuji furt dal.
klidne ti seminka poslu.

potom jsem taky mela dobrej succes s mesickama, rozhodila jsem seminka a zaplava kvetu az do podzima. seminka mam nasbirana, tak uvidim letos.

Příspěvek upraven 11.04.15 v 20:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
11.4.15 20:31

@ropucha 02 kopretiny? ty by se mi moc líbili ale nevydrželi nikdy víc jak jednu sezonu, myslela jsem si teda že jeto letnička a ono ne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat