Kytky, které zaručeně vyrostou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
38164
11.4.15 20:33
@Samy píše:
U nás se na slunci dobře daří kosatcům, denivkám (vypadá jako hodně jednoduchá lilie), kopretinám. :pankac: Z cibulovin do vázy třeba narcisky, tulipány, hyacinty, konvalinky, modřence :palec: - nic z toho nevyrývám, ale dost tulipánů zmizelo (něco asi uhnilo a něco třeba někdo sežral), narcisky mám na jednom místě už spoustu let a nekvetou, tak budu muset už letos přesadit. Naopak mečíky a pivoňky mi zašly. Napadá mě víc kytek, ale spíš skalničky, takže ne do vázy.

tulipany se deli na botanicke a tech druhych nazev jsem zapomela. kazdopadne ty botanicke se musi vykopavat, protoze jinak se cibule posunuje stale hloubeji a kdyz uz je moc hluboko, nekvete to a pozdeji chcipne. sasmozrejme se fyzicky nezavrtava, ale pry cibule vzdy odejde a utvori se nova hloubeji.

denivky pry nekolik let po vysadbe vypadaji mizerne a nekvetou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4703
12.4.15 07:21

@Pudloslava Denivky tady mám pod oknem na slunci už asi 15 let, vůbec se o to nestarám (akorát na podzim z nich odhrabu uschlé listy, ale moc se s tím nepárám, beru na to kovové hrábě). :oops: Jsem úplná macecha, ani nehnojím, nic, a fakt se jim tu daří krásně, strašně se rozrostly, hlízy prostě samy tvoří další a pěkně oranžově kvetou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38164
12.4.15 08:07
@Samy píše:
@Pudloslava Denivky tady mám pod oknem na slunci už asi 15 let, vůbec se o to nestarám (akorát na podzim z nich odhrabu uschlé listy, ale moc se s tím nepárám, beru na to kovové hrábě). :oops: Jsem úplná macecha, ani nehnojím, nic, a fakt se jim tu daří krásně, strašně se rozrostly, hlízy prostě samy tvoří další a pěkně oranžově kvetou.

jo to jo, kdyz uz sedej, tak maji byt v pohode, akorat kdyz se presadi, tak se z toho pry tri roky vzpamatovavaji - ted jsem to resila, mam moznost si dat na zahradu nejake hlizy a nakonec jsem se na to vyprdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
12.4.15 08:41

@Pudloslava jo, měsíčky se samy vysévají, je to takový plevel, před pár lety jsem je vysela a od té doby tam jsou, když je jako malé nevyryji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3201
12.4.15 08:46
@Zupa píše:
@ropucha 02 kopretiny? ty by se mi moc líbili ale nevydrželi nikdy víc jak jednu sezonu, myslela jsem si teda že jeto letnička a ono ne :lol:

Mně se to tak stalo asi 2×. Potřetí jsem si koupila rovnou dvoje, jedny veliké zahradní a druhé ty obyčejné. a přežily oboje, a dnes jich mám fakt plnou zahradu. Ještě si k nim chci letos přikoupit „nevěstin závoj“ - to je takový ten jakože asparátus a z toho je dohromady kytka do vázy radost pohledět. A vydrží, klidně víc jak týden.

P. S: letničky jsou takové ty balkonové kopretinky, ale to je tuším druh chryzantémy, prodává se to jako kopretinový keřík, nebo stromek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
12.4.15 13:34

@ropucha 02 takže to chce zkoušet a vytrvat :lol: nevěstin závoj se mi taky líbí a ani mě nenapadlo že bych si to mohla vypěstovat sama, to jsi mi dala dobrý tip :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat