Kytky na balkon

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13989
27.2.20 16:52

Kytky na balkon

Zdravím :mavam:

předně - v kytkách se nevyznám a co jsem kdy doma zkoušela pěstovat, to mi spíš dříve než později pošlo. tudíž jsem zahradničení vzdala. nicméně tuhle mě při procházce napadlo, jestli by se na balkoně dal pěstovat nějaký břečtan, nebo co je za ty furt zelené listy, co ovíjí stromy a baráky a tak. nebo něco obdobného na ten způsob.

balkon nemá střechu, takže déšť, sníh, sluníčko, všechno půjde na kytku. nemá ani boční stěny, takže když bude foukat vítr správným směrem, tak to prostě profičí. byt je orientovaný přibližně zhruba na severozápad. když to něco zeleného zasadím do truhlíku a nechám to ovíjet šprušle balkonu, bude se tomu v těchto podmínkách dařit? jako venku to tak nějak roste vítr nevítr, zima nezima, déšť nedéšť… ale je mi jasné, že truhlík není půda, neumím si představit, nakolik se v něm bude těm rostlinám celoročně dařit, jestli jim třeba nepromrznou kořeny nebo tak. určitě bych to neměla na zimu kam dávat a taky když to chci mít ovinuté kolem šprušlí, asi by to moc nešlo odmotávat.

díky za názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10178
27.2.20 17:01

U nás ve školce mají břečťan v truhlíkách už od podzimu, je to teda asi nějaká jiná „forma“ než mají naši na zahradě na plotě, protože mi připadá, že to má takové drobnější listy. Nicméně je to tam normálně celou zimu a vypadá to hezky, dá se to různě sezónně dekorovat nebo doplnit letničkami. Já nejsem žádná velká zahradnice, ale myslím si, že je to celkem nenáročná rostlina, akorát by neměl být vyloženě na jižní stranu, jestli si dobře pamatuju - taky bych ho tady ráda měla, tak jsem si o nich před časem trochu četla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13989
27.2.20 17:07

@Michelle_M díky, to zní pozitivně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9775
27.2.20 17:36
@sagina píše:
Zdravím :mavam:

předně - v kytkách se nevyznám a co jsem kdy doma zkoušela pěstovat, to mi spíš dříve než později pošlo. tudíž jsem zahradničení vzdala. nicméně tuhle mě při procházce napadlo, jestli by se na balkoně dal pěstovat nějaký břečtan, nebo co je za ty furt zelené listy, co ovíjí stromy a baráky a tak. nebo něco obdobného na ten způsob.

balkon nemá střechu, takže déšť, sníh, sluníčko, všechno půjde na kytku. nemá ani boční stěny, takže když bude foukat vítr správným směrem, tak to prostě profičí. byt je orientovaný přibližně zhruba na severozápad. když to něco zeleného zasadím do truhlíku a nechám to ovíjet šprušle balkonu, bude se tomu v těchto podmínkách dařit? jako venku to tak nějak roste vítr nevítr, zima nezima, déšť nedéšť… ale je mi jasné, že truhlík není půda, neumím si představit, nakolik se v něm bude těm rostlinám celoročně dařit, jestli jim třeba nepromrznou kořeny nebo tak. určitě bych to neměla na zimu kam dávat a taky když to chci mít ovinuté kolem šprušlí, asi by to moc nešlo odmotávat.

díky za názor.

Břečťan, když mu dáš dost hlíny vydží vše a je stálezelený. Leze pak po omítce. Je ale jedovatý. Když mrzne, není dobré kytku v květináči zalít na noc, aby v květináči voda zmrzla. Je lepší jí zalít ráno, když je nad nulou, že se kytka přes den napije a v noci tam té vody už nebude tolik. Jinak by to měl v pohodě zvládnout :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat