L-tryptofan - nežádoucí účinky

Anonymní
1.2.20 22:06

L-tryptofan nežádoucí účinky

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s lékem l-tryptofan a s jeho nežádoucími účinky, nevím totiž, jestli můj problém souvisí s lékem: mám sice problematickou pleť, ale teď se mi zhoršila asi tak, že jakákoliv ranka se mi o hodně zvětší a potom se udělá strup, ranka se vůbec nehojí. Všude se píše, že nežádoucí účinky žádné nejsou, tak mě to zajímalo.
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4823
1.2.20 22:41
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s lékem l-tryptofan a s jeho nežádoucími účinky, nevím totiž, jestli můj problém souvisí s lékem: mám sice problematickou pleť, ale teď se mi zhoršila asi tak, že jakákoliv ranka se mi o hodně zvětší a potom se udělá strup, ranka se vůbec nehojí. Všude se píše, že nežádoucí účinky žádné nejsou, tak mě to zajímalo.
Děkuji za odpovědi.

Nejsem lékárník, ale podle mě by mít vedlejší účinek neměl. Jde o prekurzor serotoninu. Lovím v paměti informaci, že u IMAO antidepresiv se nesmí sýry a nějaké další potraviny, protože obsahují právě zmiňovaný tryptofan, který je stavební jednotkou pro vznik serotoninu. Takže tryptofan obsahují některé potraviny. Nad jejich jedením člověk neuvažuje o vedlejších účincích. Nicméně nekombinovala bych L-tryptofan s SSRI antidepresivy a s IMAO antidepresivy, tam už by problém nastat mohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11285
1.2.20 23:24

1. není to lék, je to aminokyselnia prodávaná jako potravinářský doplňěk.

Kvůli čemu si ho začala užívat? Kolik toho pojídáš?

A ano - kožná problémy patří k častým nežádoucím účinkům. Jen na potravních doplńcích nic takového být napsáno nemusí. Hrozí ti i vcelku závažné krevní problémy.

https://www. webmd. com/vitamins-and-supplements/l-tryptophan-uses-and-risks#1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 12:14

@Ou
Doktor mi to předepsal, místo antidepresiv, že by to mohlo taky zabrat a beru to 2× denně-ráno a večer

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama