Reklama

Láhev na pití pro prvňáčka - máte tipy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taciras
Extra třída :D 10924 příspěvků 31.08.18 09:29
Láhev na pití pro prvňáčka

Ahoj,

hledám tip na láhev na pití do školy pro syna.
Požadavky:

1. musí se dát vyvařit, mám nedobré zkušenosti s láhvemi, co začaly po krátké době zapáchat a byly na odpis
  2. musí být pochopitelně zdravotně nezávadná, ale z praktických důvodů nechci skleněnou
  3. musí mít kryté pítko (tedy ne třeba jako zdravá láhev)
  4. nerada bych to vytahovací pítko (protože by to dělal zubama)
  5. nechci ale ani žádný moc komplikovaný mechanismus, nejlépe co nejméně dílů, kompletně rozebratelné
  6. silikonový sosák jako u camelbaku se neosvědčil, bylo po něm asi za dva týdny, nový taky něco stojí a zreklamovat se to nedá
  7. bylo by fajn, kdyby byla s nějakým pěkným obrázkem, bude dostávat neslazené pití - vodu, maximálně v zimě neslazený ovocný čaj, tak ať se mu aspoň líbí
  8. prakticky nejlepší uzávěr má 0,75 voda rajec, ale ta láhev se rychle zničí a po pár dnech už nevypadá vábně, nejraději bych nějakou pevnější láhev s tímto typem uzávěru
  9. objem tak toho tři čtvrtě litru, možná půl by stačilo, dotočit si umí a voda jim tam teče

Děkuji za tipy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adinka_2012
Závislačka 2602 příspěvků 9 inzerátů 31.08.18 09:43

Já teď koupila od Tescomy, má 0,5 l, je plastová ze zdravotnického materiálu, víčko s těsněním, na pití má otvor, ne ten vytahovací čudlík, myslím, že mají i větší objem, ale obrázek myslím nemá. Teprv vyzkoušíme ve škole. Jinak ke zdravé lahvi se dá koupit kryt pítka…Ještě mám od Tescomy krabičky na svačinu a ty obrázky mají.

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 31.08.18 09:56

Kupuju klukum lahve Equa. Jestli se daji primo vyvarit nevim, ale varici vodou je vyplachuju po umyti v mycce, tak to asi snesou.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19531 příspěvků 31.08.18 10:08

je to krajně neekologické, ale mě se taky nejvíc líbí flaška od Rajce 0,7 l, takže prostě jednou za týden, nebo jak se mi bude zdát, že je to ekl, tak koupím novou a budu ji doplňovat.

Na většině lahviček pro děti mi něco vadí (buď tečou, nebo za měsíc smrdí, nebo je to tak blbej matroš, že po pár pádech na zem křupnou a nebo jsou malé. Syn docela dost pije a na půllitru by celý den až přes družinu nevydržel).

ugluk
Hvězda diskuse 42628 příspěvků 31.08.18 10:08

Koupila jsem něco jako Equa lahev, takový ten tvrdý plast se šroubovacím uzávěrem, už je snad dost velká, aby to v pohodě zvládla bez zlití. A zcela záměrně jsem vzala 0,35 l, ať toho netahá moc, voda teče ve škole všude a beztak bych jí do toho dávala kohoutkovou.

jopo
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 31.08.18 10:22

@Mar__tanka1983 mám to stejně jen kupuju sportovní láhev mattonku nebo kubika. Kluk ji má tak na 3-4 dny a pak novou. Za nás naprostá spokojenost.

Tichošlápek
Extra třída :D 10063 příspěvků 31.08.18 10:26

@Mar__tanka1983 taky to tak dělám. Měli jsme uz doma kde co a tohle se mi osvědčilo nejvíc.

Uživatel je onlineelen-ka
Extra třída :D 12023 příspěvků 8 inzerátů 31.08.18 10:31

@Taciras dceři jsme kupovali tuto:
https://www.4camping.cz/…el-otf-kids/

Jen nevím, zda odpovídá všem tvým parametrům. Lahev jako takovou občas dávám do myčky, ale víčko nedávám.

Taciras
Extra třída :D 10924 příspěvků 31.08.18 10:43

@ugluk No s tou vodou u nás taky samozřejmě teče, doma nám teče ze stejného zdroje jako ve škole. Láhev ale potřebovat bude, kdyby se chtěl napít o hodině (to doufám mohou, my taky mohli), tak, aby nelítal někam pryč, ale měl to u sebe. Pak když budou s družinou venku, nebo na tělocvik. Prostě potřebuje jí, ale nebude problém, aby si dotočil.

@Adinka_2012 Ta tescoma vypadá zajímavě, ale jde prý blbě otevírat, jakou s tím máš zkušenost? Nerada bych řešila zmáchané učení.

@Ijen Na Equu už jsem koukala, ale tu nevyvařím, kdysi jsem koupila Camelbak a fakt smrděli po pár umytích v myčce, přitom umyté byly, ale nějak to načuchlo z toho, co se tam mylo a vypláchnutím už se to nespravilo. Ty byly tenkrát totálně vyhozené peníze.

bublinek
Kelišová 5020 příspěvků 31.08.18 10:47

neekologický Rajec

Irinka0210
Závislačka 4590 příspěvků 31.08.18 10:56

Já jsem synovi koupila lahev od Sigg :)

Adinka_2012
Závislačka 2602 příspěvků 9 inzerátů 31.08.18 11:00
@Taciras píše:
@ugluk No s tou vodou u nás taky samozřejmě teče, doma nám teče ze stejného zdroje jako ve škole. Láhev ale potřebovat bude, kdyby se chtěl napít o hodině (to doufám mohou, my taky mohli), tak, aby nelítal někam pryč, ale měl to u sebe. Pak když budou s družinou venku, nebo na tělocvik. Prostě potřebuje jí, ale nebude problém, aby si dotočil.

@Adinka_2012 Ta tescoma vypadá zajímavě, ale jde prý blbě otevírat, jakou s tím máš zkušenost? Nerada bych řešila zmáchané učení.

@Ijen Na Equu už jsem koukala, ale tu nevyvařím, kdysi jsem koupila Camelbak a fakt smrděli po pár umytích v myčce, přitom umyté byly, ale nějak to načuchlo z toho, co se tam mylo a vypláchnutím už se to nespravilo. Ty byly tenkrát totálně vyhozené peníze.

Doma ji otevřel v pohodě, jak jsem psala, bude mít až do školy, tak se uvidí, jak mu to s ní půjde. Nebudu plnit úplně dovrchu. Stejně ještě budu kupovat pitný režim jak do školy, tak do družiny. Toto bude mít jako pojistku, ale lahev mít musí.

ugluk
Hvězda diskuse 42628 příspěvků 31.08.18 11:00

@Taciras no právě, takže já usoudila, že od doplnění po doplnění jí musí třetinka stačit :mrgreen: Teď má zdravou půllitr a doplňovat umí a o hodině stejně víc nevypije. Jinak mám něco podobnýho pro sebe, nevyvařuju, ale proleju horkou vodou (smí 100 % i do myčky) a když dávám jen kohoutkovou, která se zvlášť kvůli malému objemu hodně točí, tak díky tomu s čištěním nemám problém. Tak uvidíme :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 42628 příspěvků 31.08.18 11:01

Jinak teda nemám přímo Equa, ale materiál stejný a nahoře je to normál šroubovací se širším hrdlem.

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 31.08.18 17:12

@Adinka_2012 mne Equa nesmrdi, a kluci si tam lejou kde co. No pak bude asi varianta Rajec nejlepsi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >