Může lak ve spreji ublížit?

Anonymní
26.2.21 17:38

Lak ve spreji před zjištěním těhotenství

Ahoj, dnes jsem objevila na těhotenském testu druhou čárku, bylo to krásné překvapení :srdce: a podle výpočtů bych teď měla být asi v 5tt. Jenže poslední 3 dny jsem po odpoledních (cca 2 hodiny denně) lakovala branky barvou ve spreji, barva byla na bázi acetonu / rozpouštědla, acetonem jsem branku před stříkáním otirala… Samozřejmě jsem práci dělala venku a měla jsem nasazený respirator třídy ffp2. I tak mám teď ale strach, jestli práce s acetonem a barvou nemohla zárodku ublížit. Myslíte, že můžu být v klidu, nebo mám toto nějak řešit? K doktorovi se chystám až tak za týden nebo dva, aby na utz bylo něco vidět… Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3821
26.2.21 17:41

Jak bys to chtela resit? Jeste pres respirator.. bud v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
26.2.21 17:42

Jestli mu to ublížilo, tak se prostě neudrží a neuděláš nic :nevim: takhle v začátcích je to buď a nebo, i když nic nelakuješ. Ale nemyslim že by to - navíc s respirátorem - mohlo mít nějakej vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
26.2.21 17:45

K doktorovi spis za tydny dva az tri, nic ti neutece, usetris si zbytecnou kontrolu v teto dobe a uz to zjisteni bude mit nejakou vahu. A bud uplne v klidu, jednak jsi byla chranena, druhak venku a pokud vim, ono stejne trva, nez embryo zacnes plne vyzivovat ty pres placentu i se vsemi riziky v podobe pripadnych skodlivin. Takze ja bych byla v klidku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63030
26.2.21 17:50

Proboha nesil, kdybys tu barvu pila, tak se možná něco stane.. Jinak ale ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
26.2.21 17:51

Být tebou hodím se rychle do klidu.. Měla si respirator a byla jsi venku.. A myslím si že to tehu to ani nijak nepocitovalo.. V začátku je to buď a nebo takže klid a nestresuj se k dr si zajdi za 2tydny pak už třeba něco půjde vidět preju štěstí 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
26.2.21 18:19

K něčemu jsou ty respiratory taky dobry co :lol: kdo to driv doma měl, skoro nikdo :lol: já se chystám dělat postrik proti pavoukum, tak taky vyuziju. Ale myslim, ze můžeš byt úplně v klidu, pokud ti nebylo špatně ani nic dalsiho, tak je to v pohodě. Kdybys nainhalovala nějakou významnou dávku, tak věř, ze bys to na sobě poznala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1841
26.2.21 18:21

Bohužel respirátor FFP2 je jen aby to člověku neušpinilo kůži. Na práci s barvami a rozpouštědly je potřeba maska s uhlíkovými filtry. I maska s FFP3 filtry je absolutně na nic když jde o rozpouštědla.

Rozpouštědla samozřejmě mají negativní vliv na plod, ale jen jsem v rychlosti koukla a vypadá to, že aceton ještě není tak hrozný oproti ostatním.

Držím palce, ať je vše ok :srdce: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1841
26.2.21 18:22

@Semtex

Pokud budeš stříkat nějaký biocid s běžným respirátorem, tak tvůj pocit bezpečí bude bohužel zcela falešný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
26.2.21 19:39

Respirátor tě nechrání před žádnými výpary. Takže respirátor ti v tomhle případě k ničemu. Musela bys mít k tomu určenou ochranou masku, jak jíz tu bylo psáno.
To že jsi byla na vzduchu je dobře. Ale i tak to není ideální.
Alespoň co nám doktor říkal, tak vadí i redidlo atd. :nevim:
Nicmene pokud tě nebolelo hlava, tak by to mělo být dobrý.
Vezmi si, že ženy kouří, pijí, fetuji celé těhotenství a narodí se jim zdravé miminko.
Přeji aby bylo všechno v pořádku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 20:33
@Lily Evans píše:
Jestli mu to ublížilo, tak se prostě neudrží a neuděláš nic :nevim: takhle v začátcích je to buď a nebo, i když nic nelakuješ. Ale nemyslim že by to - navíc s respirátorem - mohlo mít nějakej vliv.

A můžu se (asi úplně blbě :D) zeptat, co přesně znamená buď a nebo? Mám si to vysvětlit tak, že kdyby se zárodek vlivem třeba právě barvy poškodil, tak prostě odejde s opožděnou menstruací, než aby pokračoval ve vývoji poškozený?

• Citovat
  • Nahlásit
3014
26.2.21 22:46
@Anonymní píše:
A můžu se (asi úplně blbě :D) zeptat, co přesně znamená buď a nebo? Mám si to vysvětlit tak, že kdyby se zárodek vlivem třeba právě barvy poškodil, tak prostě odejde s opožděnou menstruací, než aby pokračoval ve vývoji poškozený?

No jasně - určité procento těhotenství se neudrží a odejde buď s opožděnou menstruací nebo až v průběhu prvního trimestru. Je to docela běžné, nemusí to být kvůli barvě nebo vnějším vlivům, prostě se nevyvíjí dobře, tak dojde k samovolnému potratu. Celej první trimestr je nejistej, pak už se pravděpodobnost potratu snižuje. Někdy vývoj pokračuje i když není vše v pořádku, na to se většinou přijde během screeningů. Pozitivní test prostě automaticky neznamená že si domů doneseš zdravý dítě - většinou jo, takže se nemusíš děsit, ale je lepší počítat i s horšími variantami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 08:08
@Lily Evans píše:
No jasně - určité procento těhotenství se neudrží a odejde buď s opožděnou menstruací nebo až v průběhu prvního trimestru. Je to docela běžné, nemusí to být kvůli barvě nebo vnějším vlivům, prostě se nevyvíjí dobře, tak dojde k samovolnému potratu. Celej první trimestr je nejistej, pak už se pravděpodobnost potratu snižuje. Někdy vývoj pokračuje i když není vše v pořádku, na to se většinou přijde během screeningů. Pozitivní test prostě automaticky neznamená že si domů doneseš zdravý dítě - většinou jo, takže se nemusíš děsit, ale je lepší počítat i s horšími variantami.

Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat