Lakmusové papírky na bílkovinu v moči

4036
30.5.16 11:21

Lakmusové papírky na bílkovinu v moči

Ahoj všem, potřebovala bych poradit. Než jsem otěhotněla, tak mi pořád před ms vycházely duchové na tt, ale ms vždy došla, dočetla jsem se, že tohle může způsobit bílkovina v moči, a tak jsem si papírky zakoupila. Většinou mi to vycházelo neg. ( 1.obrázek ) a vždy jen ráno a večer, ale odpoledne pozitivně (zbytek obrázků). Nevím co si o tom myslet, teď jsem těhotná, v 1 měsíci, a ráno jsem to zkusila a opět to zmodralo, mám se něčeho obávat? Problémy žádné nemám, tak si říkám, jestli to třeba nemůže způsobit výtok nebo tak něco, nebo zda se mám bát. Pokud ano, gyn mě teprve čeká, ale nevím jak jim to sdělit, že jsem si našla bílkovinu v moči, určitě by mě měli za chytrolína nebo tak něco :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

265
30.5.16 11:27

Ahojky, to zmodrání ale neukazuje bílkovinu v moči, ale pH 9…bílkovinu máš podle těch fotek negativní všude…a jinak ano, výtok může způsobit falešný nález bílkovin v moči…odpoledne se může měnit pH kvůli stravě nebo to může znamenat lehčí infekci bakteriema, ale spíš to bude tím jídlem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4036
30.5.16 11:29

@Ela025 A jak to poznám tu bílkovinu na těch papírcích? Ja myslela právě že na těch barvách vpravo :think: dole jsou proteiny, a to ph v těhotenství nevadí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5186
30.5.16 11:29

Bílkoviny máš na všech testech ale negativní, jen je změněna pH, což mohou ovlivnit i hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
30.5.16 11:32

Třeba u toho druhýho obrázku to držíš správně…ten modrý čtvereček je jako první a jako první máš napsáno na tubě pH…a pod tím ten nazelenalej je čtvereček na bílkovinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4036
30.5.16 11:33

@histep Prosím a jak se teda pozná bílkovina? Ja myslela, že těmi barvami nahoře, ty dvě mají napsané neg. tak jsem z toho jelen, takže nemusím mít obavy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
30.5.16 11:33

Protein = bílkovina
Před tím než načůráš do skleničky, je nejlepší se dole omýt, tím odstraníš všechny nečistoty, které ti pak můžou ukazovat na testech neplechu. Ale ty máš opravdu proteiny v normě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4036
30.5.16 11:34

@Ela025 ajo, já myslela že první jsou proteiny a druhé bílkoviny když je to tam napsané :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4036
30.5.16 11:36

@Aliki ježiš já jsem ale blbááá :lol: :oops: :oops: tak snad to vyšší ph nevadí… moc děkuji za vyvětlení, jsem klidnější :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
30.5.16 11:38

@Frederi nene, vždycky se to řídí postupem, že to držíš přesně jak na druheém obrázku…sou i papírky, který toho ukazují mnohem víc…ale neboj, bílkovina je opravdu negativní a vyšší pH může být těhotenstvím, stravou, ale i zánětem( ale u tebe nepravděpodobný) a je opravdu dobré se omýt před každým odběrem vodou, aby to nedělalo zbytečnou neplechu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
30.5.16 11:38

@Frederi dám Ti jednu radu. Papírky vezmi a vyhoď do koše. Já se x-let léčila v nefrologické poradně. První rozbor moči proběhl vždy na základě papírku a to jsem měla v pořádku. Druhý a třetí rozbor probíhal v laboratoři a to už jsem měla výsledky špatné. Takže za mne jsou papírky úplně k ničemu. Mám to potvrzené i od lékařů. Hlavně ten papírek ovlivní co jíš, piješ apod. Pokud chceš mít jistotu, zanes si moč k lékaři a ať jí pošle do laboratoře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4036
30.5.16 11:40

@Ela025 jee tak to moc dekuji za radu, jsem moc rada :hug:

@lea79 tak to jsem vubec nevedela toto, v lekarne tvrdil skoro opak 8o :roll: no asi fakt poleti do kose

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
30.5.16 11:50

@Frederi lékárna je soukromý subjekt, takže musí prodávat. :nevim: Jestli máš nějaké obavy, tak vážně dones ranní moč k obvodnímu lékaři, ať jí pošle do laborky na rozbor. Hlavně ať to pošle do laboratoře a ne že do toho sestra také strčí papírek. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4036
30.5.16 11:54

@lea79 dobře, házím je do pryč :) a opravdu děkuji za trpělivé vysvětlení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13369
30.5.16 12:02

Jinak já na každou prohlídku co jsem měla musela nosit zkumavku s močí a sestřička tam dávala taky papírek, takže kdyby nebylo něco OK tak to zjistí hned na kontrole ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama