Laktační poradkyně proplacená VZP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 06.10.14 10:20
Laktační poradkyně proplacená VZP

Ahoj, měla bych dotaz. Na předporodním kurzu mi bylo řečeno, že v Praze návštěvu některé laktační asistentky lze uplatnit přes pojišťovnu (VZP). Nedaří se mi ale nikde nalézt na ně kontakt. Nevíte některá? Děkuji

Reakce:
quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 06.10.14 10:24

@Marfuscha kontaktuj VZP, oni musi byt schopni ti rict s kym maji ve tvem okoli smlouvu ;)

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 06.10.14 10:54

@quinny to taky existuje? já myslela, že si to hradí každá sama

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 06.10.14 11:00

@xsaleen jj existuje, ale neni jich mnoho. Hodne zalezi na ochote konkretniho reditelstvi VZp, takze treba vim ze je jich par v Praze a jiznich cechach a v nasem kraji pokudvim zadna…u nas maji pocit ze to zastoupi gyndr a detsky lekar tak k cemu dalsi smlouvu :zed:

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 06.10.14 11:05

@quinny a mají to i jiné pojišťovny, než jen VZP? já mám třeba průmylovou

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 06.10.14 11:16
@xsaleen píše:

Zjistíš na své pojišťovně.

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 06.10.14 11:21

@Raduš.ka44 no já čumim jak puk, jsem nevěděla, že vůbec to existuje.. no jejich stránka to je boj, tam něco najít

femin
Stálice 56 příspěvků 26 inzerátů 06.10.14 11:32

Tak to můžu poradit :) Přesně to samé jsem zjišťovala před 2 měsíci před porodem - psala jsem mail na VZP - odpověď kopíruju:
*Zasílám Vám kontakty na porodní asistentky, které jsou ve smluvním vztahu s VZP.
Barešová Eva, Bečvářská 1384, Praha 9, telefon 777 161 741
Vojtíšková Radka, Na Pankráci 1062/58, Praha 4, telefon 775424203

S pozdravem
MUDr. Miroslava Forejtová, revizní lékařka Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, Regionální pobočka Praha, pobočka pro Hl. m.Prahu a Středočeský kraj*

Vybrala jsem si paní Barešovou (Centrum Anahita, sídlí na Černém motě - anahita.cz) a domluvila s ní poporodní návštěvu doma. Byla jsem spokojená - paní je moc milá, poradila mi s kojením (myslím, že hlavně díky ní jsem se úspěšně po počátečních problémech v porodnici rozkojila) a shlédla porodní poranění (docela špatně se mi hojilo šití po nástřihu hráze).
Na stránkách mají ke stažení poukaz na vyšetření, který musíš dát vyplnit gynekologovi před porodem, nebo v porodnici před propuštěním domů. V Motole to v pohodě vyplnili, ale vůbec to neznali, prý jsem první, kdo něco takového chce… :?:
Je ale potřeba se připravit na to, že VZP proplácí sice celou návštěvu (snad i tři, ale to nevím, já využila jen jednu), ale z cestovného jenom kolem 50,–, takže skoro celé cestovné si platíš sama (nás vyšlo na cca 300,–).
Jo, a ještě tip: paní Barešové je lepší volat než psát maily, na ty mi dlouho neodpovídala.

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 06.10.14 11:48

@femin Děkuju mockrát za info, koukám, že ta druhá poradkyně sídlí kousek od nás :)

femin
Stálice 56 příspěvků 26 inzerátů 06.10.14 12:37

Není zač :) Tak třeba bude taky fajn!

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 06.10.14 16:07
@xsaleen píše:

jedine se zeptat u nich. Na strankach bych hledala tak infolinku a ptala se tam :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >