Laktační psychóza - může ještě přijít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tapicka
Stálice 79 příspěvků 27.06.19 16:35
Laktační psychóza - může ještě přijít?

Mám uzkostnou poruchu a trpím několik let na deprese a psychiatr mě strašil že po porodu mohu mít laktační psychózu a dneska je to 8.den po porodu a jsem zatím jen taková precitlivela ale to jsem bývala vždy jinak mi nic není že bych byla nějaká na nervy a s malým to zvládám. Psychóza prý může přijít 3 dny po porodu a někdy i 14 dní po porodu. Myslíte že už by tam teď byly náznaky psychozy a že ještě může se dostavit? Nebo už se bát nemusím?

Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 27.06.19 16:43

@Tapicka hlavně bych na to nemyslela, že to muže přijít. Já skončila s těžkou poporodni depresi, ale měla jsem to hned po porodu a stupnovalo se to a přitom jsem byla predtim úplně OK. Bude to dobrý a nemysli na psychozu, má to úplně minimální procento ženských…

flicek18
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 27.06.19 16:50

Dobré je aby přítel věděl jak poznat, že už je něco špatně. A precitlivelost případně menší deprese je po porodu vcelku běžná. Nemyslí na to a užívej si prcka :srdce:

Sue2008
Kecalka 464 příspěvků 27.06.19 17:05

Z uzkostmi se taky lecim a po obou porodech mi bylo naopak lepe.

Tapicka
Stálice 79 příspěvků 27.06.19 17:34

@Verurizeckova a jak jsi to řešila (nic mi do toho není) jen by mě zajímalo jak se to řeší

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 27.06.19 17:41

@Tapicka u psychiatra :)

Ou
Echt Kelišová 8189 příspěvků 27.06.19 19:44

To je fakt prima psychiatr…

Nepanikař - jestli jsi zaléčená, tak by to mělo být v cajku. Objednej se někam na psychoterapii, stejně dostaneš termín nejdřív na září, takže už budeš po šestinedělí.

Fakt ti to usnadní spoustu věcí - slibuju.

Zabza2
Kecalka 116 příspěvků 27.06.19 23:14
@Tapicka píše:
Mám uzkostnou poruchu a trpím několik let na deprese a psychiatr mě strašil že po porodu mohu mít laktační psychózu a dneska je to 8.den po porodu a jsem zatím jen taková precitlivela ale to jsem bývala vždy jinak mi nic není že bych byla nějaká na nervy a s malým to zvládám. Psychóza prý může přijít 3 dny po porodu a někdy i 14 dní po porodu. Myslíte že už by tam teď byly náznaky psychozy a že ještě může se dostavit? Nebo už se bát nemusím?

Přijít může, stejně tak může přijít i kdykoliv později, jen třeba už nebude označována jako poporodní/laktační. Ale takhle k tomu nemůžeš přistupovat!!! Vůbec se nepozoruj, užívej si miminko a hlavně na tohle nemysli.
Toho psychiatra nechápu. Měl ti říct, že porod je riziková situace, může se zhoršit psychický stav - t. j. pokud nějaké problémy máš, jsi asi riziková skupina, ale rozhodně ta pravděpodobnost není nijak extrémně velká. Takhle tě jenom vyděsil :nevim: Tvůj manžel/přítel tě zná, měl by dát bacha na to, kdyby ses začala chovat nějak „divně“, nezdála ses mu, tak okamžitě konzultovat s psychiatrem. Ale aby ses takhle sledovala a stresovala, to je cesta do pekel. Hoď se do klidu a na psychózu nemysli.

Sue2008
Kecalka 464 příspěvků 28.06.19 00:19

@Zabza2 s tim souhlasim, me moje lekarka rekla, ze si je jista, ze to zvladnu v pohode a proste at se ozvu, pokud se mi neco nebude zdat.

Váš příspěvek
Reklama