Laktační psychóza - vaše příběhy a zkušenosti

91
5.7.20 19:17

Laktační psychóza - vaše příběhy a zkušenosti

Ráda bych sdílela zkušenosti s touto nemocí. Jak dlouho jste brali léky, jaký měla nemoc průběh a jak se cítíte jako uzdravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3004
5.7.20 20:35

@felica opravdu laktacni psychoza? Já měla “jen” těžkou poporodni depresi. Na AD jsem skončila + léky proti uzkostem. Vše léčení ambulantne… půl roku oboje prášky, pak vysazeni Xanaxu… vše OK, žádné starosti a stresy, teď jsem znova těhotná a věřím, ze to bude v pořádku. Už teď jsem zalecena opět AD v těhotenství, aby se předešlo depresivnim stavům po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
6.7.20 08:19

@Verurizeckova děkuji za sdílení. Já měla i bludy, takže psychóza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 01:11
@felica píše:
@Verurizeckova děkuji za sdílení. Já měla i bludy, takže psychóza.

Ahoj, já léky něco málo přes dva roky. Akorát se stihlo vysadit před druhým otěhotněním, to bylo v pořádku. Po cca 5 letech bez léků - 4 roky mladšího dítěte bohužel návrat, ale to už se chytlo včas. Nicméně léky už udržovací dávky zřejmě napořád.

Hodně záleží, co všechno bereš, jak moc si to měla rozjeté a jak se to vyvíjí, jak bude tvůj doktor ochotný rychle snižovat dávky (to je vždycky risk a pokud je vše OK, tak se jim do toho snižování moc nechce).

S léky nic moc, nejlépe jsem se cítila to období bez nich, ale teď už mám malé dávky a je to taky celkem v pohodě.

Klidně se ptej a držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
91
8.7.20 22:12
@Anonymní píše:
Ahoj, já léky něco málo přes dva roky. Akorát se stihlo vysadit před druhým otěhotněním, to bylo v pořádku. Po cca 5 letech bez léků - 4 roky mladšího dítěte bohužel návrat, ale to už se chytlo včas. Nicméně léky už udržovací dávky zřejmě napořád.

Hodně záleží, co všechno bereš, jak moc si to měla rozjeté a jak se to vyvíjí, jak bude tvůj doktor ochotný rychle snižovat dávky (to je vždycky risk a pokud je vše OK, tak se jim do toho snižování moc nechce).

S léky nic moc, nejlépe jsem se cítila to období bez nich, ale teď už mám malé dávky a je to taky celkem v pohodě.

Klidně se ptej a držím palce.

Děkuji za sdílení. Já už na to těžší období ani vzpomínat nechci a doufám, že se mi to nevrátí po vysazení léků. Zatím mám vysazený jeden a zatím dobrý. Ještě mám před sebou asi taky nějaký ten rok braní léků, je to teprv asi 5 měsíců, co mě odvezli na psychinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama