Laktační teroristky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veselamuchomurka
Stálice 58 příspěvků 17.04.19 15:41
Laktační teroristky

Ahoj, zajímal by mě váš názor na některé zapřísáhlé laktační „teroristky“. Dneska jsem po dlouhé době brouzdala facebookem a se zájmem si přečetla příspěvek, který komentovala kamarádka - paní chce odstavit dvouletého syna, protože se cítí vyčerpaná, ptala se na rady, jak to udělat. Načež první, kdo reagoval, byla nějaká laktační poradkyně, která napsala šílený elaborát o tom, jak je to pro něho důležité, a 100 důvodů, proč to nemá dělat, následně ve vlákně přesvědčovala paní o tom, aby kojila s roztroušenou sklerózou, i když jí to lékaři nedoporučují.
Sama kojím, moc mi pomohla vynikající laktační poradkyně Jana Prudilová, ale toto je fakt moc. Je jedinou hodnotou matky její cecek? Vždyť tím matky úplně znejisťují myslím… jak to vidíte vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kaci89
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 17.04.19 15:46

Ja teda v kojeni zase takovou osvetu nevidim..kdo chce at koji, kdo nechce, at nekoji, kazdeho vec. tyhle kojo sekty me vylozene ser.ou a otazku „a kojite“ me vytaci do nepricetnosti

Janli
Echt Kelišová 8475 příspěvků 17.04.19 15:49

Jakýkoliv fanatismus je špatně. Chybí respekt a tolerance… z obou stran. Jak ze strany laktační mafie, tak ze strany lidí, co jsou schopní vykřikovat jak je kojení nechutný a přirovnávat ho k močení. Takhle nevinná věc dokáže vzbuzovat takový vášně na obou stranách :nevim:.

Lalelale
Závislačka 4475 příspěvků 17.04.19 15:49

Myslím si o těch lidech svoje: hloupí, hrubí a nevychovaní. Jestli se nějaká takové zkusí jednoho dne pustit do mě, se zlou potaze :mrgreen: podle mě jim hrozně nahrává, že plno matek se nechá šikanovat a max se někde vybreci na emimi, než aby je rovnou srovnaly

tininas
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 17.04.19 15:51
@veselamuchomurka píše:
Ahoj, zajímal by mě váš názor na některé zapřísáhlé laktační „teroristky“. Dneska jsem po dlouhé době brouzdala facebookem a se zájmem si přečetla příspěvek, který komentovala kamarádka - paní chce odstavit dvouletého syna, protože se cítí vyčerpaná, ptala se na rady, jak to udělat. Načež první, kdo reagoval, byla nějaká laktační poradkyně, která napsala šílený elaborát o tom, jak je to pro něho důležité, a 100 důvodů, proč to nemá dělat, následně ve vlákně přesvědčovala paní o tom, aby kojila s roztroušenou sklerózou, i když jí to lékaři nedoporučují.
Sama kojím, moc mi pomohla vynikající laktační poradkyně Jana Prudilová, ale toto je fakt moc. Je jedinou hodnotou matky její cecek? Vždyť tím matky úplně znejisťují myslím… jak to vidíte vy?

Ahoj.

No mě by hlavně zajímalo, proč někdo k tomuto tak přirozenému aktu potřebuje laktační poradkyni. :) Kojila jsem a ještě kojím, ale poslední věc, co jsem potřebovala jsou rady „moudrých“.

Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 17.04.19 15:56

Jako kojení je fajn, ale má to svoje meze. Zaprvé se to nemá lámat přes koleno za každou cenu, buď to jde nebo a pořád lepší spokojená máma s dítětem na um, než vystresovaná troska co se že sebe snaží za každou cenu vymacknout každou kapku mléka. Zadruhé si myslím že kojení je dobré tak do roka (roka a půl, osobně bych dyl nekojila), pak už dítě má víceméně normální jídelníček, může pít normální mléko a kojení mi přijde už jenom jako takové uklidnění pro tu matku a zlozvyk pro to dítě :nevim: sem ráda že v okolí nemám takové cvoky, co by kojily ještě školkové dítě ani opačný tábor, který z kojení dělá nechutnost.

terien
Extra třída :D 11280 příspěvků 17.04.19 15:58

To se to radí, když za své rady nepřebírají žádnou odpovědnost. Na druhou stranu ženský by měly zase používat selský rozum a přestat všechno tak hrotit. Pokud ženě s rs lékař řekne, že má přestat kojit, tak o tom má debatovat s tím lékařem a ne s nějakou hvězdou na internetu, která jí v životě neviděla. To samé pokud je ženská vyšťavená z kojení dvouletého, na co tohle řešit na fcb proboha :roll:

sakota
Kelišová 5778 příspěvků 17.04.19 15:59

Jojo, dokud se mě to týkalo, tak jsem se tím bavila a s kamarádama dost nasmála, kojofašos a laktační liga jako dobrej námět na nějakej dystopickej román. :D

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 17.04.19 16:06

Laktační teroristky, to jsi nazvala hezky, zvlášť poslední dobou mi připadá, že jim fakt šibe… já jsem nekojila a kojit nebudu a ať si říká kdo chce co chce, nepřipadá mi to důležité

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.04.19 16:07
@tininas píše:
Ahoj.No mě by hlavně zajímalo, proč někdo k tomuto tak přirozenému aktu potřebuje laktační poradkyni. :) Kojila jsem a ještě kojím, ale poslední věc, co jsem potřebovala jsou rady „moudrých“.

Tak třeba já si kojení musela vybojovat. Mléka málo, malý moc nesal, potřebovala jsem kojící kloboučky.. Ne každému to jde tak samozřejmě, jak asi tobě. Prvorodicka moc srovnání, jak to kojení má správně probíhat, nemá. Pak je čas na kvalitní laktační poradkyni.

1mila2
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 17.04.19 16:12
@tininas píše:
Ahoj.No mě by hlavně zajímalo, proč někdo k tomuto tak přirozenému aktu potřebuje laktační poradkyni. :) Kojila jsem a ještě kojím, ale poslední věc, co jsem potřebovala jsou rady „moudrých“.

Jasne, ja treba kojila tak prirozene, az mi syn zacal curat krev a hubnout :cert: nekdo to fakt sam neumi. Ale verim, ze nas je dost, kdyz je tolik druhu UM :lol: se trema detma jsem odkojila celkem asi 12tydnu

tininas
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 17.04.19 16:17
@1mila2 píše:
Jasne, ja treba kojila tak prirozene, az mi syn zacal curat krev a hubnout :cert: nekdo to fakt sam neumi. Ale verim, ze nas je dost, kdyz je tolik druhu UM :lol: se trema detma jsem odkojila celkem asi 12tydnu

Ahoj.

Jsi mimo koment. :mavam:

Prvního syna jsem plně kojila 3 týdny, prostě nechtěl. Tak jsem ho odstavila a pil UM. :)

Druhého syna ještě kojím teď. Jednoduše nemáme výhrady ani jeden. :)

Nejsem ani na jedné ani na druhé straně. Vím, že se dá obojí.

I taková je realita. :mavam:

Verun83
Echt Kelišová 9606 příspěvků 17.04.19 16:42

Vidim to tak, ze mam svuj mozek. Kdyz jsem chtela prestat kojit, tak jsem proste prestala. Mama tu do me taky hucela, ale psychicka pohoda moje a ditete mi byla prednejsi…
tyhle vykojeny blaznivky jsou proste moc a asi nejlepsi je na to nereagovat, kdyz se clovek pta na neco jineho.

Taciras
Extra třída :D 11418 příspěvků 17.04.19 16:43

Ten název je tak výstižný :palec:, fakt díky za něj. Jsou to ty vykojený slepice, co v pondělí okupovaly rajfku, teda měly okupovat, nevím, jak to dopadlo, ale celý je to k smíchu. Myslím, že normální člověk si na ně názor udělá, ale jsou to baby, co dělají ostudu každý normální mámě, co kdy kojila svý dítě.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2254 příspěvků 17.04.19 16:45

@tininas gratuluji, kojíš jsi bez problémů. Všechny takové štěstí nemají… To je jako se ptát, proč jsou potřeba CARy, když početí je tak přirozená věc :roll: Asi může hold mít někdo obtíže. U mě byla LP taky několikrát, malý se přejídal a hodně zvracel. Přejedený byl už po dvou minutách kojení, kdy podle váhy vypil 135 ml ve 14 dnech… A ne každá maminka to má tak, že vyhodí cecek a mimčo se v pohodě přisaje.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama