Laktáza - kdy ji užívat, aby fungovala?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 27.11.18 14:39
Laktaza - kdy, aby fungovala

Ahoj,
na radu gastroenterologa se snazim uzivat laktazu u jidel, kde se da cekat, ze bude laktoza. Moc mi to nefunguje, mizerne mi je z jidla, ktere ma i jen trochu laktozy porad (parky, pastika, maslo, mlecna cokolada…). Nekdy mam pocit, ze to snad zacne fungovat ale az s cca hodinovym zpozdenim, ale to mi prijde, ze neodpovida navodu v krabicce (spolknete pred jidlem nebo behem nej). Mate nekdo zkusenost, jak si s tim poradit? Da se jist treba hodinu dopredu? Diky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 27.11.18 14:43

Záleží na síle enzymu. Prodávají hodně druhů a dost se liší. Děti si ji dávají pár minut před jídlem, ale mělo by se cca 20minut(?).

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 27.11.18 14:44

Je možný, že střeva jsou narušený anebo reagují na jakoukoliv mléčnou bílkovinu. Na pár týdnů bych zkusila pečlivě hlídat a vyřadit cokoliv s mlékem. Pak zkusit jogurt bez laktózy atd.

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 27.11.18 14:47

Naši momentálně mají 4000 FCCU, dříve stačilo 2000FCCU.

Ctzona
Kecalka 123 příspěvků 27.11.18 15:21
@malytlustyhroch píše:
Ahoj,
na radu gastroenterologa se snazim uzivat laktazu u jidel, kde se da cekat, ze bude laktoza. Moc mi to nefunguje, mizerne mi je z jidla, ktere ma i jen trochu laktozy porad (parky, pastika, maslo, mlecna cokolada…). Nekdy mam pocit, ze to snad zacne fungovat ale az s cca hodinovym zpozdenim, ale to mi prijde, ze neodpovida navodu v krabicce (spolknete pred jidlem nebo behem nej). Mate nekdo zkusenost, jak si s tim poradit? Da se jist treba hodinu dopredu? Diky.

No jestli je Ti zle i z másla, tak jsi na laktózu hodně citlivá, v takovém případě enzym laktáza asi nepomůže.

Monchichik
Kelišová 5428 příspěvků 27.11.18 16:02

No tak prostě nejez věci, kde je laktóza. Dneska už se toho dá bez laktózy koupit dost.

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 27.11.18 18:16
@malytlustyhroch píše:
Ahoj,
na radu gastroenterologa se snazim uzivat laktazu u jidel, kde se da cekat, ze bude laktoza. Moc mi to nefunguje, mizerne mi je z jidla, ktere ma i jen trochu laktozy porad (parky, pastika, maslo, mlecna cokolada…). Nekdy mam pocit, ze to snad zacne fungovat ale az s cca hodinovym zpozdenim, ale to mi prijde, ze neodpovida navodu v krabicce (spolknete pred jidlem nebo behem nej). Mate nekdo zkusenost, jak si s tim poradit? Da se jist treba hodinu dopredu? Diky.

To jíš normální máslo? Tak jez jídla bez laktózy či ta kde už je laktáza přidaná a jsou nízkolaktózové. Ono to není ideální jíst pravidelně laktázu a věci s laktózou, když na ní máš intoleranci. Máslo si můžeš v Albertu koupit bez laktózy nebo si ho přepustit / koupit Ghee. Párky a paštiku najdeš v třeba v Lidlu bez laktózy. Čokoládu si můžeš dát hořkou třeba v Lidlu Amazonas. V Německu mají za euro mléčnou i klidně bílou… Sýr stačí běžný nějaký zralý, když se koukneš do složení, aby měl 0 g sacharidů.

Monchichik
Kelišová 5428 příspěvků 27.11.18 18:53

@meduzza Prosím ve kterém krámu v Německu mají bílou a mléčnou čokoládu bez laktózy?

modravlocka
Kecalka 363 příspěvků 27.11.18 19:07

@Monchichik bílé a „mléčné“ čokolády bez mléka a laktózy se dají běžné koupit i v ČR ve zdravých výživach. Jsou na bázi rýže, většinou označené jako veganske. Poprvé jsem ji kupovala s mírnou nedůvěrou, ale fakt jsou chuťově dobre. Sice to není odpověď na otázku, ale snad jsem alespoň trochu pomohla. ;)

Monchichik
Kelišová 5428 příspěvků 27.11.18 19:10

@modravlocka Děkuju, právě, že mi málo co chutná, tak jsem ráda, když mi někdo něco doporučí. Hořká čokoláda mi prostě nechutná :( .

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 27.11.18 20:42
@Monchichik píše:
@meduzza Prosím ve kterém krámu v Německu mají bílou a mléčnou čokoládu bez laktózy?

v Kauflandu, občas je mají v akci

Monchichik
Kelišová 5428 příspěvků 27.11.18 21:12

@meduzza Děkuju :kytka:

18verca
Stálice 93 příspěvků 28.11.18 07:47

Taky mám problém s laktozovou intoleranci, než jsem přišla na to z čeho je mi zle, tak mi bylo zle opravdu ze všeho, střeva jsem měla podrazdene 8o pak mi doktorka vzala krem a potvrdila alergii.. přestala jsem jist úplně všechno v čem byla laktoza, sušené mleko, Syrovátka a trvalo určitě par měsíců než se střeva úplně srovnali :palec: teď už rok držím tuto dietu a mužů říct, ze i když si dam něco malého v čem laktoza je , tak mi to nic neudělá, ale musíš počkat až se to všechno dá zase dokupy :potlesk: a jinak já používám Laktorelazu a tenhle prášek si dam těsně před jídlem nebo i během jídla a vždycky zabere, ale jeden nepomůže, vždy si dávám minimalne dva a když už si dávám něco fakt mléčného tak klidne 4 prášky, musíš přijít na to množství které ti pomáhá :palec: snad jsem nějak pomohla :hug:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.11.18 13:26

Diky vsem. :kytka:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.11.18 13:39
@meduzza píše:
To jíš normální máslo? Tak jez jídla bez laktózy či ta kde už je laktáza přidaná a jsou nízkolaktózové. Ono to není ideální jíst pravidelně laktázu a věci s laktózou, když na ní máš intoleranci. Máslo si můžeš v Albertu koupit bez laktózy nebo si ho přepustit / koupit Ghee. Párky a paštiku najdeš v třeba v Lidlu bez laktózy. Čokoládu si můžeš dát hořkou třeba v Lidlu Amazonas. V Německu mají za euro mléčnou i klidně bílou… Sýr stačí běžný nějaký zralý, když se koukneš do složení, aby měl 0 g sacharidů.

Normalne maslo treba na chlebu nejim vubec, jde mi hlavne o pripravu jidel na masle, bylo by fajn kdybych se k ni mohla vratit, protoze to precejen chutna lip a nevarim jen pro sebe. V poslednich mesich jsem to s cimkoli mlecnym omezila na minimum (neresila jsem tu uplne schovanou laktozu, treba v pecivu a mase teda, ale jinak jsem to vynechala a bylo mi prijatelne) ale ten doktor rikal, ze to mam s tou laktazou zkusit, no ale je mi z toho jidla, zda se mi, stejne mizerne jako bez laktazy. Zrale syry take nemuzu. K tem mlecnym vyrobkum „bez laktozy“, se nejak nemuzu odhodlat, precejen tam nejaka je, tak se bojim, ze mi bude mizerne… Tak jsem chtela zjistit jestli treba nedelam nejakou chybu v tom uzivani.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >