Laktobacily jako prevence nemocí?

991
15.4.17 10:51

Laktobacily jako prevence nemocí??

Ahoj všem. chci se zeptat na laktobacily od Swissu. Já je dávám když berou děti antb. ale kamarádka říká, že je dává dětem normálně denně, že jí prý nezamarodí…Mám děti 7 a 4 roky a je pravda, že malej ve školce je pořád na hromadě- ať jen třeba s rýmou a kašlem…opravdu pomáhají, když se dávájí denně? A není to návykové???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3HE
22220
15.4.17 11:08

Dávám také dlouhodobě… také Swiss,.. také děti 7a 4 roky. Jsou zdravjěší - tuto a minulou zimu byli minimálně nemocní a když už byli, tak se uzdravili hodně rychle. Zdravé střevo - zdravý člověk. Návykové nejsou, ale přesto dělám při dobrání lahvičky pauzu… dá se říc - tří týdny dávám - a to ne denně.. zapomínám… a týden nedávám… nebo i déle… ale před těmi dvěmi lety, kdy byli hodně nemocní jsem dávala laktobacily snad od července do května denně.

Teď jsem dokoupila Hylak - aby n´m´doplnili i jiné breberky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22220
15.4.17 11:10

Ještě je dobré podávat b-komplex v kapkách od Genericy, udělat kůru - vypodávat jednu lahvičku Calcium chloratum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
15.4.17 11:15

Aha, tak moc děkuji:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
995
15.4.17 11:30

Davam dceri (13 mesicu) hylak temer denne. nejprve to bylo kvuli ekzemu, toho se zbavila, nyni davam preventivne. nemocna jeste -tuk tuk-nebyla.neco na tom bude…obcas taky zapomenu nebo dojde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Ou
10788
15.4.17 11:46

Laktobacily nejsou návykové a nejsou ani spolehlivá prevence nemocí.

U takhle velkých dětí je daleko důležitější dostatek pohybu venku, nepřehánět to s SPF filtrem - jinak se žádný vitamín D nevyrobí, dostatek spánku, rozumná strava s adekvátním množstvím vlákniny a případně otužování a v zimě sauna.

Pokud chcete pečovat o mikrofloru v trávicím traktu vašich dětí, tak je daleko důležitější právě dostatečný příjem vlákniny. To je totiž krmení pro mikrofloru, nemá smysl cpát bakterie do organismu, když tam pak chcípnou hlady.

více třeba tady https://www.melvil.cz/…rava-streva/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
15.4.17 13:03

Taky davam dvouletemu pres zimu skoro denne. V lete ne. A jeste to kombinuji s deckem. Zatim mel jen rymu a jednodenni teploty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
15.4.17 13:22

Zkušenost stará několik let. Když děti dostávaly „lactobacilové“ kůry, byly zdravější. Ve střevech je 70% imunity - někde jsem to vyčetla a dr při nějaké řeči potvrdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14632
15.4.17 13:44

Dávám oběma dětem od ledna, kdy měly zánět průdušek, tzn antibiotika. Nepřestala jsem, kupuju Biopron Baby a dávám tak zhruba dvakrát týdně. Nemůžu říct, že bych viděla zatím nějak extra zlepšení, starší týden ve školce, tři týdny doma, než se doléčí i brácha, který chytá vše hůř, starší ale mám pocit začíná chytat už jen rýmu a za týden je z ní venku, kdežto malýmu to jde na průdušky pokaždý. Pokračuju dál, střeva musí být v cajku. Starší ještě dlabe pangamin, aby měl dost Béčka. Mladší dostal předepsané železo. Víc asi nenadělám, ale probiotika budou dlabat dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
15.4.17 14:03

@Derby tyhle různé nové lactobacily neznám, tenkrát jsem dětem dávala dávku mezi preventivní a akutními problémy, ķdy třeba preventivní byla 1 tobolka za den a akutní až 3×2. Udělala jsem kompromis v dávkování ke stavu a věku dítěte a dávala třeba 2-3 tobolky denně 1-2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
15.4.17 14:05

Asi je to o nazoru, laktobacilky nedavam, deti mam relativne zdrave. Pres zimu mi pediatricka doporucovala davat vigantol skoro 2letemu i 6 lete. Chce to spis davat detem od vseho trochu, brat je ven pokud je to mozne a v obdobi chripek se vyhybat vetsimu mnozstvi deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14632
15.4.17 14:35

Dvouletý bere Vigantol denně, ven jsme od zimy skoro nemohli. Do školky se starší tudíž skoro nepodíval. Nicméně, když tam šel, do týdne něco přinesl a byli jsme další měsíc doma. Uvidíme, zda oteplení, jestli nějaký bude, pomůže. Lactobacily bych taky normálně nedávala, kdybych měla děti zdravý, ale bohužel díky prvnímu roku ve školce chytáme kde co. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama