Laktobacily při ABKM ano či ne?

30.5.18 15:56

Laktobacily při ABKM ano či ne?

Dobrý den,
máme 4m chlapečka. Nedávno mu byla v nemocnici diagnostikována ABKM(nasazen Neocate).V jeho 2 měsících prodělal zánět ledvin a bral cca 4 týdny antibiotika(i jako udržovačka),která mu to všechno ještě pěkně rozházela. Bral tedy současně s antibiotiky i probiotika a bylo mi doporučeno mu probiotika dávat co nejdéle to půjde, protože trpí i dost na prdíky.
Jenže teď k tomu všemu ta alergie. V nemocnici mi alergoložka řekla, že dítě s ABKM by nemělo užívat laktobacily a například i Infacol na prdíky. No jo, jenže o týden později v poradně mi jiná alergoložkA řekla, že probiotika může normálně užívat. A já teď nevím co, jestli dávat nebo ne. A prdíky ho trápí dále. Nemáte prosím někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64732
30.5.18 16:45

@klarka.vali urcite brat. Ale ty, ktera neobsahuji stopy mleka atd. Vim, ze v Cesku na trhu jsou, mozna si pak vzpomenu na nazev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9205
30.5.18 16:47
@klarka.vali píše:
Dobrý den,
máme 4m chlapečka. Nedávno mu byla v nemocnici diagnostikována ABKM(nasazen Neocate).V jeho 2 měsících prodělal zánět ledvin a bral cca 4 týdny antibiotika(i jako udržovačka),která mu to všechno ještě pěkně rozházela. Bral tedy současně s antibiotiky i probiotika a bylo mi doporučeno mu probiotika dávat co nejdéle to půjde, protože trpí i dost na prdíky.
Jenže teď k tomu všemu ta alergie. V nemocnici mi alergoložka řekla, že dítě s ABKM by nemělo užívat laktobacily a například i Infacol na prdíky. No jo, jenže o týden později v poradně mi jiná alergoložkA řekla, že probiotika může normálně užívat. A já teď nevím co, jestli dávat nebo ne. A prdíky ho trápí dále. Nemáte prosím někdo zkušenost?

Ano dávala jsem. I když mi na gastru říkali, že to účinek nemívá, ale že dávat můžu. Infacol a další kapky na prdíky mi nedoporučovali.
Jen musíš probiotika opatrně vybírat dle kmenů a bez BKM a sóji. Mně se moc líbila knížka Zdravá střeva. Napsali jí manželé Sonnenburgovi, dva vědci ze Stendfordské univerzity. Právě i o tomto tam píší.
http://sonnenburglab.stanford.edu/people.html
https://knihy. heureka. cz/zdrava-streva/#

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.18 17:45

@blumen moc děkuji..my měli nejdříve Bio Gaiu a teď tu mám Infants Dophilus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.18 17:46

@meduzza moc děkuji..mrknu na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64732
31.5.18 20:31

@klarka.vali to je ono. Infant dophilus plus. To bude asi to stejne. Zkontroluj slozeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama