Laktozova intolerance u kojence - zkušenosti??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lukesko
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 29.12.16 18:38
Laktozova intolerance u kojence - zkušenosti??

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat jestli mate nektera zkusenosti s laktozovou intoleranci u kojencu a jak vam na to prisli a jak jste to resily. Mam 3mesicni dcerku a nejspis se u nas objevila (jestli je to mozne po takove dobe). Budu moc rada za narozy, rady a zkusenosti :) dekuju, jsem z toho cela spatna

Přečtěte si článek: Alergie na kravské mléko: Jak se s ní vypořádat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uju
Kelišová 6588 příspěvků 29.12.16 18:50

No dcera měla ABKM a laktozovou intoleranci. Od narození trpěla na strašný prdíky-vytlačila si pupeční kýlu a nakonec k průjmu s hlenem až pěnou se přidala i krev, tak se to začalo řešit. Nekojila jsem takže se nasadilo mléko nejdřív nutrilon alergy digestive care a asi ve třičtvrtě roce nutrilon low lactoze. Po mléka pro alergiky se nám příznaky zlepšily až o 80% tak do tří dnů.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 29.12.16 19:16

Dlouho jsme nemohli přijít na to proč me bolesti bříška až e liminacni dieta prokázala intl. Laktozy…
U druhe uz jsem hned od začátku viděla, ze ty bolesti bříška jsou strasne, tak jsem párkrát zkusila střídat tři dny MM pak UM bez laktozy…a ty dny na UM neplakala, krásně spala, takze jsme bohužel přešly na UM

lukesko
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 29.12.16 19:21

@catherine100 Malou brisko neboli, alespon se teda nijak nesviji ani nebreci, jen ma porad prujem a koliktat uz proudem vyzvracela celou davku UM…vubec nevim co s ni, kolikrat nechce ani dopit tu davku (a to uz ma polovicni nez pred potizema)

Uju
Kelišová 6588 příspěvků 29.12.16 19:25

No, je fakt, že Kamilka taky nepila 90ku najednou, ale třeba 60 a za půl hodinky někdy o kousek víc si dala tu 30ku ale nevím, jestli to bylo tím.

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 29.12.16 19:29

Ja kojila a pomocí diety testovala co malé vadí…

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 29.12.16 21:11

@lukesko tak to nevim no, mým stačí trochu laktozy a hned bolení bříška, nafoukle a průjem…
Malá třeba dost blinkala i bezlaktozove UM a doteď není extra jedlik…teď v roce a půl da max 150 ml UM

Uju
Kelišová 6588 příspěvků 30.12.16 08:45

Jsem četla, že když má dítě ABKM nebo intoleranci laktozy, že je často připojen i reflux jícnu-malá taky blindila i když jsem spíš měla pocit, že ji zaskakuje slina a má překyselený žaludek-bo to nebylo klasické zvracení. no, po čase to přešlo taky(nevím řekla bych do pár měsíců po nasazení spešl mléka),ale jestli to bylo mlékem nebo tím, že prostě vyrostla nevím.

lukesko
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 30.12.16 12:42
@Uju píše:
Jsem četla, že když má dítě ABKM nebo intoleranci laktozy, že je často připojen i reflux jícnu-malá taky blindila i když jsem spíš měla pocit, že ji zaskakuje slina a má překyselený žaludek-bo to nebylo klasické zvracení. no, po čase to přešlo taky(nevím řekla bych do pár měsíců po nasazení spešl mléka),ale jestli to bylo mlékem nebo tím, že prostě vyrostla nevím.

Spesl mlecko na blinkani uz mame, resime to i s dr. a zatim mame vysazene mleko uplne, tak uvidime jestli to bude laktozou v mlece nebo strevni chripka (na kterou vsazi dr)… Me uz je uprimne jedno co to bude, hlavne aby zacala zase jist ;-)

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 28.11.18 16:07
Laktozová intolerance nebo ABKM

Ahoj holky, prckovi jsou 3,5 mesice, a ja porad nevim, zda ma laktozovou intoleranci nebo ABKM :nevim:
Zacalo to tak, ze uz od porodnice ublinkaval i pres nos, zakuckaval se, a pak mel zadni rymu a chrochtal. Nasledne se objevil hlen ve stolici. Nase dr. mi na to rekla, ze se jedna o spolykanou rymu. Pry nemam ze sve stravy nic vysazovat, pokud se neobjevi vylozene prujem nebo krev. Mne to nedalo, a zkousela jsem bezmlecnou dietu, ale asi jsem v ni nevytrvala moc dlouho bez drobnych jednorazovych “hrichu” :oops: ovsem co jsem mlecne vyrobky vysazovala, mimco po kojeni odrihavalo jen vzduch, ale kdyz par dnu jim mlecne vyrobky, se vzduchem ublinkava i mlicko, casto nosem, a kruci mu v brisku. Pak zase to chrochtani a hlen…
Pripadam si jako silena - manzel tvrdi, ze si to namlouvam a ze po mlecnych vyrobcich jen mam vic mleka (take ze ma pravdu) a maly se prejida, proto pak blinka, pry mam jist normalne, abych o mliko neprisla :nevim:
Prdiky prcek nemel nijak strasne, a zmizely ve 2 mesicich. Tedy na boleni briska asi moc netrpi, pokud vubec… Opravdu se mi nechce vysazovat potraviny jen tak a brat vitaminy v umele forme. Lekarka uz na mne take kouka jako na hysterku :(

vtipna
Kecalka 213 příspěvků 28.11.18 16:48

Ja teda zkusenosti nemam,ale neprojevuje se mlecna intolerance nebo ABKM prave silenou bolesti briska a prujmem? Kamaradce dcera furt hystericky plakala po nakojeni a tam se to prokazalo. Neni nic lepsiho nez udelat rozbor krve a nechat to zjistit,pro klid bych o to pozadala.

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 28.11.18 16:55
@vtipna píše:
Ja teda zkusenosti nemam,ale neprojevuje se mlecna intolerance nebo ABKM prave silenou bolesti briska a prujmem? Kamaradce dcera furt hystericky plakala po nakojeni a tam se to prokazalo. Neni nic lepsiho nez udelat rozbor krve a nechat to zjistit,pro klid bych o to pozadala.

No ja jsem cetla,ze u plne kojeny h deti je obtizne to zjistit z laboratornich testu, pry vysledek je casto falesne pozitivni :nevim: Nevim co je na tom pravdy…

Deňulec
Kecalka 397 příspěvků 28.11.18 17:18

Ahoj, syn má intoleranci laktózy od narození a trpěl/trpí do dnes velkými bolestmi bříška. Už z porodnice jsme jeli s Espumisanem a průjem měl prakticky celý první půl rok, kdy mi každý tvrdil, že to nic není. Intoleranci máme potvrzenou z krve. Ale také hodně ublinkával a kručelo mu v bříšku a měl zadní rýmu. Bez bolení bříška to ale na intoleranci laktózy nevidím. ABKM ale podle mě klidně ano. To se projevuje třeba jen zahleněním.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 17:22

Syn měl problémy od nástupu laktace, bříško nafouklé, neustále uplakaný. Později trpěl spíše zácpou, pak spíše zvracel a průjem se projevil až později - ono to je asi u každého jinak.
Všeobecně do tří měsíců se říká, že je to kolika, pak že to přejde…
Nám trvalo několik let dostat se k diagnoze, test na laktozu dělali až před nástupem do školy, ač jsem na tuto možnost upozorňovala min. od dvou let, že reaguje na laktozu (při cestování pil rozpustný kojenecký čaj slazený laktozou, takže problémy byly silnější, větší a tehdy měl i průjem).

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 28.11.18 18:26

Ja se prave snazim ty mlecne vyrobky vynechat uplne, ale jak rikam, casto nevydrzim a dam si treba platek syra nebo Lipanka :oops: no a pak prcek se teda v noci krouti,ale ja to spis pripisuji tomu jicnovemu refluxu, kdyz po ublinknuti ho ty kysele stavy musi palit jak cert, kor kdyz to mleko projdebi nosohltanem. A kaka pak dost hlasite teda, jsou to silene rany. Hlen se objevuhe ale az pozdeji, pote,co se ryma objevi a spolyka ji.
Ja jsem take alergik (atop.ekzem) a cele detstvi az do dospelosti jsem musela drzet prisnou dietu s vynechanim temer vsech potencialnich alergenu,krome tech kysanych mlecnych vyrobku,takze bez nich si ten zivot tezko predstavuji… :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >