Laktozova intolerance u kojence - zkušenosti??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lukesko
Povídálka 21 příspěvků 29.12.16 18:38
Laktozova intolerance u kojence - zkušenosti??

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat jestli mate nektera zkusenosti s laktozovou intoleranci u kojencu a jak vam na to prisli a jak jste to resily. Mam 3mesicni dcerku a nejspis se u nas objevila (jestli je to mozne po takove dobe). Budu moc rada za narozy, rady a zkusenosti :) dekuju, jsem z toho cela spatna

Reakce:

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 29.12.16 18:50

No dcera měla ABKM a laktozovou intoleranci. Od narození trpěla na strašný prdíky-vytlačila si pupeční kýlu a nakonec k průjmu s hlenem až pěnou se přidala i krev, tak se to začalo řešit. Nekojila jsem takže se nasadilo mléko nejdřív nutrilon alergy digestive care a asi ve třičtvrtě roce nutrilon low lactoze. Po mléka pro alergiky se nám příznaky zlepšily až o 80% tak do tří dnů.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 29.12.16 19:16

Dlouho jsme nemohli přijít na to proč me bolesti bříška až e liminacni dieta prokázala intl. Laktozy…
U druhe uz jsem hned od začátku viděla, ze ty bolesti bříška jsou strasne, tak jsem párkrát zkusila střídat tři dny MM pak UM bez laktozy…a ty dny na UM neplakala, krásně spala, takze jsme bohužel přešly na UM

lukesko
Povídálka 21 příspěvků 29.12.16 19:21

@catherine100 Malou brisko neboli, alespon se teda nijak nesviji ani nebreci, jen ma porad prujem a koliktat uz proudem vyzvracela celou davku UM…vubec nevim co s ni, kolikrat nechce ani dopit tu davku (a to uz ma polovicni nez pred potizema)

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 29.12.16 19:25

No, je fakt, že Kamilka taky nepila 90ku najednou, ale třeba 60 a za půl hodinky někdy o kousek víc si dala tu 30ku ale nevím, jestli to bylo tím.

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 1 inzerát 29.12.16 19:29

Ja kojila a pomocí diety testovala co malé vadí…

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 29.12.16 21:11

@lukesko tak to nevim no, mým stačí trochu laktozy a hned bolení bříška, nafoukle a průjem…
Malá třeba dost blinkala i bezlaktozove UM a doteď není extra jedlik…teď v roce a půl da max 150 ml UM

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 30.12.16 08:45

Jsem četla, že když má dítě ABKM nebo intoleranci laktozy, že je často připojen i reflux jícnu-malá taky blindila i když jsem spíš měla pocit, že ji zaskakuje slina a má překyselený žaludek-bo to nebylo klasické zvracení. no, po čase to přešlo taky(nevím řekla bych do pár měsíců po nasazení spešl mléka),ale jestli to bylo mlékem nebo tím, že prostě vyrostla nevím.

lukesko
Povídálka 21 příspěvků 30.12.16 12:42
@Uju píše:
Jsem četla, že když má dítě ABKM nebo intoleranci laktozy, že je často připojen i reflux jícnu-malá taky blindila i když jsem spíš měla pocit, že ji zaskakuje slina a má překyselený žaludek-bo to nebylo klasické zvracení. no, po čase to přešlo taky(nevím řekla bych do pár měsíců po nasazení spešl mléka),ale jestli to bylo mlékem nebo tím, že prostě vyrostla nevím.

Spesl mlecko na blinkani uz mame, resime to i s dr. a zatim mame vysazene mleko uplne, tak uvidime jestli to bude laktozou v mlece nebo strevni chripka (na kterou vsazi dr)… Me uz je uprimne jedno co to bude, hlavne aby zacala zase jist ;-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >