Landau Kleffnerův syndrom, dětská psychóza, schizofrenie

385
25.4.13 09:28

Landau Kleffnerův syndrom, dětská psychóza, schizofrenie

Ahoj maminy,
chtěla bych moc poprosit, jestli se tady nenajde někdo, kdo má zkušenosti u svého dítěte s tímto syndromem, na internetu těch informací až tak moc není a mně by spíše hlavně zajímaly osobní zkušenosti.
Taky u naší dcery je podezření na rozvíjející se psychózu a schizofrenii, takže opět- na netu o psychóze toho je dost, ale zase bych spíše potřebovala slyšet zkušenosti, názory, postup léčby, jak dlouho u vašich dětí trvalo, než se definitivně uzavřela tahle diagnósa atd. atd..
Děkuju!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
rachel55
25.4.13 09:40

Tak tohle me moc zajima, v jakem veku a podle ceho se vubec daji takovehle diagnozy urcit? Jinak mam tedy pocit ze se v te detske neurologii ty diagnozy hrozne protinaji a ze musi byt opravdu tezke urcit co vlastne diteti je a zda naprosto jiste zapada do dane kolonky.

• Citovat
  • Nahlásit
385
25.4.13 09:51

Přesně tak, těch nemocí a poruch je tolik, že by mně taky zajímalo, jak můžou doktoří poznat, co spadá třeba do autismu nebo jestli ty auti rysy jsou už spíše důsledkem psychózy a začínající schizofrenie a pak další věc je třeba tenhle ten sydrom, kde taky dojde k narušení řeči. Stějně tak prý u psychózy bývá narušená řeč. A teď babo raď, co je co a co patří k čemu. Nezávidím doktorům jejich šílenou práci rozpoznávat diagnósy, ale ještě více nezávidím své dceři, že se s těmito různými problémy musí potýkat od mala, řešení je v nedohlednu a diagnós spíše přibývá než ubývá.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
25.4.13 09:59

Oni maji tabulky a proste si odskrtaji kolik veci pacient splnuje, ale to neznamena, ze je diagnoza spravna, navic ani nelze rict co muze byt povahovy rys a co uz abnormalita
mam taky dceru s problemy a cekam, jestli se nejake diagnozy postupem casu najdou, navic nejstarsi dcera se chysta psychologii zacit v zari studovat, takze tyhle veci hodne doma resime a probirame, to je proc me tohle tema zaujalo
muzu se zeptat, dcera ma epilepticke zachvaty? viz. ten LF syndrom

• Citovat
  • Nahlásit
385
25.4.13 14:36

Ten LKS má zatím ve zprávě jako podezření, je to zatím jen další hypotéza. Byli jsme teď u doktorky Krejčířové v Praze, takže teď se to všechno začne nanovo prověřovat, protože doteď měla dcera (1,5 roku) diagnostikovaný autismus, který nám Krejčířová úplně vyvrátila. Takže všechno nanovo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
25.4.13 14:39

Na roce a pul delaji tajkovyhle diagnozy??No to je podle me sakra brzy

• Citovat
  • Nahlásit
rachel55
25.4.13 14:41

Kdyby jsi chtela, tak tu mame uzavrenou skupinu „nasi nestandartni milacci“

• Citovat
  • Nahlásit
385
25.4.13 14:47

To jsme se blbě pochopili..Ona bude mít už 6, ale diagnósu autismu měla uzavřenou 1,5. A na neurologii byla naposledy ve 4 letech, tehdy žádné epi záchvaty nebyly. Teď se uvidí.
Díky za návrh, já podám když tak žádost. :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
25.4.13 14:55

Aha, tak to jo, tak vam preji at se pokud mozno vse vyvrati, jsou to holt starosti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
385
25.4.13 15:00

Já nemám starosti s běháním po doktorech, ale se špatným zdravotním stavem dcery!
Ale díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
25.4.13 15:01
@Sarael píše:
Já nemám starosti s běháním po doktorech, ale se špatným zdravotním stavem dcery!
Ale díky.

to jsem taky tak myslela

• Citovat
  • Nahlásit
12658
16.12.13 11:21

Ahojte obnovujem diskusiu, dcere (4 roky) napisali podozrenie na tento syndrom v sprave z ppp.. Je tu niekto kto ma osobnu skusenost? Autizmus nam vylucili, ze jej spravanie nie je autisticke (opakuje veci, udrzuje ocny kontakt atd..) ale ma opozdeny vyvoj reci, az teraz zacina mluvit.. Tak cca 30 slov ale je to tak tri mesiace, dovtedy nehovorila vobec.. Este pred dvomi mesiacmi neposkladala puzzle z dvoch dielkov, teraz posklada 48 kusove uplne bez zavahania.. Takze mi pride ze sa skokovo zlepsuje a dobieha zameskane. Ale budem rada za kazdu skusenost, caka nas vysetrenie na neurologii a foniatrii ale tam su dlhe cakacky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
16.12.13 13:52

Ahoj,
my jsme měli ještě nedávno podezření od psychologa na LF syndrom, který dceři ale vyloučili. Nevím, jestli se tady najde někdo, kdo má tuto zkušenost, když jsem se ptala já, tak se nikdo nenašel. Nejspíš je to dost vzácná nemoc? Nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.5.18 21:38

Landau kleffner

Dobrý den, našla jsem tuto starou diskuzi. Mohu se zeptat máte vlastní zkušenost. Mám syna 5,5 a v únoru 2018 mu byla určena diagnoza. Hledám marně informace (osobní jak je to dlouhodobý a jaký způsob učení je nejučinější. Budu ráda za jakoukoliv zkušenost. S pozdravem Mirka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat