Lapání po dechu a hýkaní u miminka

594
20.10.19 21:45

Lapání po dechu a hýkaní u miminka

Dobrý večer maminky, chci se zeptat jestli nemáte někdo podobnou zkušenost.
Dcera se narodila na konci srpna 37+3tt císařským řezem apgar 10,10,10 jako hraničně donošená, ještě když jsem byla v porodnici mi poprvé lapala po dechu a hýkala u toho jak když se těžce nadechuje, myslela jsem že ji jen zaskočilo po kojení a tak jsem tomu nevěnovala pozornost… do konce pobytu v porodnici se to neopakovalo.
Jenže co jsme doma stává se to každý den, když jsem to řekla MUDr. řekla ať ji to natočím a na další kontrole si to poslechne… Nedařilo se mi to natočit pokaždé jsem to buď nestihla (starost o starší dceru nebo jsem jen pozdě vytáhla telefon) takže další kontrola a neměla jsem ji co pustit…
Teď se mi to povedlo nahrát a zítra k ní půjdu… jsem zvědavá co mi na to řekne.
Jsem po operaci srdce kvůli dědičnému
defektu po otci a mam nedomykavost chlopně v 1. stádiu kterou sledují na kardiologii.
Myslíte že to může mít spojitost se srdíčkem nebo se to u miminek stává? Starší dcera tohle nedělala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7117
20.10.19 21:50

Mně to malá dělá taky. Už se nám vyloženě dvakrát dusila, jednou v autosedačce na dálnici a podruhé doma v postýlce. Nejdřív jsme měli podezření na zadní rýmu, ale ta to nebyla. Dle doktorky to způsobuje reflux, prostě se jí nahoru vrací mléko a tím se přidusí. Většinou se jen zakucká, ale nejhorší to bývá k ránu. Takže spí na monitoru dechu a s námi v místnosti. Syn taky problémy neměl i přesto, že ten reflux měl také :nevim: ale se srdcem by to spojitost mít nemělo, ale kdo ví. Lepší, když jí prohlídnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 21:59

Může to být od srdíčka.. může vynechávat.. známá to taktéž měla.. jen je mi divné že Dr čeká na nějaké video místo aby miminko raději jednou,, zbytečně,, prohlédla nebo vás pro klid na všech stranách poslala na vyšetření..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
20.10.19 22:46

@Aduš8 malá neublinkává a stává se to nezávisle na kojení ani jsem nevěděla že reflux může tohle vyvolávat.. To je moje noční můra že se to bude dít v autě na dálnici :zed:

@Ladušenkaaa nechápu proč na tom videu tak lpí… Tak či tak ji chci objednat preventivně na kardio se starší jsem byla taky… je to moje noční můra aby jedna z holek musela podstoupit to co já… A měla to přímo známá nebo její miminko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7117
20.10.19 22:50

Mně malá taky neublinkávala, to začala až trochu později a spíš z toho, že hltá. Ale tohle prý je jako když člověku vylítnou žaludeční šťávy a zakucká se. A je to právě nezávisle na jídle, nemusí to být hned po. My jen z tohohle důvodu vozíme malou na přední sedačce. Sedět tenkrát vzadu a v autě být jen já sama, tak nevím, co bych dělala. Bylo to v největším provozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 09:19

To miminko právě. Tak snad dobře pořídíte a budou to jen samé dobré zprávy. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama